Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meghalt a cicánk. Mit csinálja...

Meghalt a cicánk. Mit csináljak hogy mondjam meg a kislányunknak? Nagyon szerette, délután vele akart aludni mindig. Ha sírt valamiért ment a cicához. Nagyon szomorú lesz?

Figyelt kérdés

2hét mulva lesz 4 éves. Szülinapjára vegyünk másikat?

Amikor megszületett már akkor megvolt a cica.


2018. szept. 15. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Az első gondolom ironizál...de akkor is...


Igen,szomorú lesz. Sírni is fog. De ez normális. Beteg volt a cica? Az ő szintjèn el kell neki mondani,hogy mi történt.


Pl.: beteg volt Cirmi,és meghalt. Most már az ègből figyel téged stb stb hitetek szerint változtatsz rajta.


Halt már meg rokona? Vagy a cica az első? Mindenkèppen én őszinte lennèk a helyedben.


Ilyen: elszökött és hasonlókat nem érdemes mondani. Csak várná haza,örök lenne a bizonytalanság.


Esetleg emlèkhelyet csinálhattok neki.

2018. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Jaj szegény, sajnálom :( Nekünk is van cicánk, kijárós, volt már, hogy fél napig nem jelent meg (amúgy a nap nagy részét itthon tölti), nekem is eszembe jutott, hogy mondanám meg a 3 éves lányomnak, ha valami esetleg történt vele.

Egyetértek a 2-essel egyébként, légy őszinte, mondd el, hogy nem él már a cica, ne legyen az, hogy szegény reménykedve várja haza. Biztosan sírni fog, vigasztald meg, mondd el, hogy a cicája is nagyon szerette őt, de sajnos nem élhetett tovább.

A másik cica, hát, nem tudom... sokkal nagyobb, 11 éves voltam, mikor a kutyánk meghalt, én hallani se akartam másik kutyáról több, mint 1 évig. Most felnőttként meg, mikor az előző cicánk meghalt, éppen azt éreztem gyógymódnak, ha minél hamarabb befogadok egy kiscicát. Szerintem kérdezd meg, szeretne-e, és ha azt mondja, hogy nem, akkor hagyd.

2018. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kutyáink haltak meg. Szomorú volt.

Ajándékba ne vegyél állatot. Közösen megbeszélve és kiválasztva vegyetek.

2018. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, miért pusztult el a cica. Ha öreg és beteg volt, akkor gondolom látta a jeleit a lányod. Ha elütötte egy autó, azt sokkal nehezebb elmondani.

Én nem vennék még cicát neki. Egyelőre szembesüljön azzal, hogy ez elpusztult, engedd meg neki, hogy meggyászolja ... és UTÁNA kéne másik.

2018. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél őszinte vele az ő szintjén. Rossz lesz neki, de ott leszel neki és tudod támogatni. Nekem kb 6 évesen tűnt el a cicám, nem jött haza. Hetekig vártam, kerestem a kertben, iszonyú rossz volt, a mai napig élénken élnek bennem azok a napok. A szüleim már az érettségim körül kotyogták ki tök véletlenül egy beszélgetés során, hogy aznap megtalálták, elütötte egy autó, csak nem volt szívük megmondani nekem. Komolyan 18 évesen úgy bőgtem miatta mint 6 évesen tettem volna, de így még iszonyú dühös is voltam rájuk. A másik cicával még várjatok, kérdezzétek meg, hogy szeretne-e, és engedjétek, hogy ő válasszon.
2018. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Unokatestvéremék kutyája halt meg pár hónapja. Ő már öreg volt, több műtéten is átesett. A kisfiú 4,5 éves.

A kutyus felment az égbe és ott most nagyon boldog, nem fáj már neki semmije, és biztosan sokat gondol a kisfiúra, kedvére labdázhat stb.

Ha kérdez, felelj neki a korához mérten, de őszintén. A legrosszabb, ha azzal hitegeted, hogy van esély, hogy visszajön.

Megvárnam, míg ő mondja, hogy szeretne másik cicát. Ha én sem érzem úgy, nem hozakodnék elő vele. Aztán megbeszélném azt is, milyen legyen, közösen néznénk ki.

2018. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
En vennek egy uj macskat, nem a gyerek dolga ezt 4 evesen felelosen intezni. Felelos alatt azt ertem, hogy megbizhato helyrol hozod,olyat valasztasz, ami vermersekletre is megfelelonek tunik, elviszed allatorvoshoz, ivartalanitod. Majd iskolas koraban raer megtanulni,hogyan kell egy allatot 10-15 evre felelossegteljesen kivalasztani. Egy ekkora gyereket nem hagynek hetekre, honapokra gyaszolni egy allatot. Amikor meg en voltam kicsi es hirbol sem ismertek az ivartalanitast, nem voltak normalis keritesek se, 2-3 evente elvesztettuk a macskankat mert vagy megolte egy kutya az utcan, vagy osszeverekedett egy kandurral, vagy siman eltunt es nem lattuk tobbet. Ugyh en koran megtanultam h az elet rendje, hogy a haziallatok neha cserelodnek.
2018. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Nem, nem ez az élet rendje. Nyilván ne a 4 éves válasszon ki és informáljon le menhelyet vagy tenyésztőt, de ha elviszik egyhez pl. akkor hagy mondhassa már meg hogy neki a fekete-fehér vagy a háromszínű tetszik.
2018. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miert, szted nem az elet rendje, hogy a haziallatok cserelodnek? A macskak kulonosen, hiszen a jo reszuk kinti eletet el, a szobacicak meg hajlamosak orokletes betegsegekre (tapasztalat).

Ha meg sajat maga valasztja ki, akkor rogton hazaerkezes utan jonnek a "megiscsak a feketet kellett volna" " a feher megis cukibb volt" "ki lehet cserelni? Lehet megegy?" tipusu hisztik. Ezt is tapasztalatbol irom de mindegy. Mindenki ugy valaszt allatot ahogy akar.

2018. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el neki az ő szintjén. Nekünk is sok állatunk volt kiskoromban, mindig tudtam, ha valamelyik meghalt. Nem volt egyszerű, de felnőve is úgy értékelem, hogy jobb, hogy a szüleim elmondták. Családban van olyan, aki nem mondta el a gyereknek, hanem titkolta pár napig majd gyorsan beszerzett egy hasonlót, ha megoldható volt, és azt hazudta hogy elszökött vagy nem is tudom. Én tuti átverve érezném magam visszagondolva. Nyilván gyerekként még nem fogná fel, de akkor is. Az új cicát pedig szerintem úgy vegyétek meg, hogy megvárod mi lesz a kislányod reakciója, és esetleg kérdezd meg tőle, hogy jobban viselné-e, hogyha lenne a cicátok helyett egy másik. Részvétem és sok sikert az elmondáshoz.
2018. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!