Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam 2,5 éves volt...

A kisfiam 2,5 éves volt augusztusban. Aggódom mert a beszéde még csak 3 szavas kis mondatokból áll és nem tesz fel mi? , mikor, milyen? Miért kérdést.

Figyelt kérdés
A társaira, felnőttekre, környezetére nyitott. Van vagy volt így más is?

2018. okt. 5. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Semmi probléma, ebben a korban ez még normális.
2018. okt. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2,5 éves fiam még 2 szót sem tesz össze, az apa anya mama papa baba nem inni enni-n kívül azt a pár "szót" amit tud is csak mi értjük
2018. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyidősek a fiaink. Az enyém kb. egy hónapja kezdett összetettebb mondatokat alkotni, addig ő is csak rövid mondatokban beszélt. A hosszabb mondatai még most is kicsit össze-vissza sikerülnek időnként :) Mikor, mi, milyen kérdéseket sem igazán tesz fel, ő leginkább azt firtatja, hogy ez vagy az, vagy valaki hol van. Na jó, azt, hogy "ez mi?", azt szokta időnként kérdezni. De hogy mikor, meg milyen, ezt még sosem kérdezte. Nem is nagyon tudná értelmezni, hogy mikor, nála van a "most" és a "majd", kb. ennyi. Alakul ez majd, nincs vele semmi gond.
2018. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szomszéd kislány szavakat se mond ennyi idősen. A lányom már 1,5 évesen mondott 3 szavas mondatokat, most 2,5 évesen pedig már rendesen el lehet vele beszélgetni. Elég nagy különbségek vannak ebben a korban. Szerintem aki nem beszél még rendesen, másban fejlettebb.
2018. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 macitesó válasza:

Nem tudom az utolsó válaszadót mire alapozza ezt?

Az idegrendszeri fejlődés, beszéd, mozgás kölcsönhatásban vannak.

lehet persze nyugtatgani, hogy semmi baj, de vajon a maradványtünetekkel(diszlexia veszélye) mit fog mondani? Azt, hog ytévdtem? Majd a követező gyereknél jobban sikerül?

A gyerek beszédfejlődése az egyik legontosabb ebben a 2-7 év közötti korban. Annyira fontos, hogy szűrés is van az óvodában(szülői kérdőív formájában)

Otthon pedig ezt tudjátok használni sok éven keresztül, bőven megéri a pénzt: [link]

2020. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!