Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik ebed utan elhozzak a...

Akik ebed utan elhozzak a gyereket a bolcsibol/ovibol, otthon megegyszer adtok neki ebedet? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy sokszor nem eszi meg az ebedet a bolcsiben. Pedig kb azokat fozik, amiket itthon megeszik. Itthon is eleg valogatos, van hogy tobbfele kulonbozo etelt fozok, hogy az egyikbol legalabb egyen. Mivel nem olcso az etkeztetes sem, nem szeretnem, hogy raszokjon arra, hogy ha nem eszi meg a bolcsis etelt, akkor majd itthon varja a 3 fogasos ebed amibol kettot kiköp. Nalatok hogy van ez?
2018. okt. 8. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem ebédel duplán, max egy kis pufit kap alvás előtt.
2018. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Nehogy elrontsd, mert később szenvedni fogsz ezzel, én jól elcsesztem az első gyerekemnél, most már okosabb vagyok.

Ha nem nagyon, vagy rosszul ebédel, szólni kell a gondozóknak, hogy noszogassák kicsit, mire megeszed itt lesz anya, nálunk a bölcsiben azt is csinálták, hogy edd meg a leveset, mert nincs több tányér, csak akkor tudok másodikat szedni, ha ez üres. Olyan szépen megették a gyerekek, még versenyeztek is. Elkövettem azt a hibát, hogy minden nap vittem valami a bölcsibe, kis pogácsát, kiflit, néha csokit, hát jól rá is szokott a lányom, nem ette meg a bölcsis ebédet, vagy uzsonnát. Ha délután mentem érte, hazafelé jól benasizott, alig akart vacsorázni. Egy végtelen szenvedés volt ezt helyrehozni.

A második kislányomnak már semmit nem viszek, amikor ebéd után el tudom hozni, akkor is mondom, hogy a legközelebbi étkezés az uzsonna lesz. Néha tényleg van, hogy nem ízlik az ebéd, akkor kap egy almát, vagy egy banánt, narancsot, de semmi pufi, meg ropi meg hasonló szemét.

2018. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem, dehogy, nem szoktatom rá ilyenre. Mikor hozom el ebéd után, kizárólag gyümölcsöt viszek neki alma, körte vagy épp ami van. Ezt haza fele úton megeszi. De van hogy nem kéri. Ropi, pufi , ilyeneket eleve nem adok neki.
2018. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem etetném meg otthon de több felé sem főztem soha. Eleve olyat nem főzök amit nem szeret a család.
2018. okt. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
En sem fozok olyat. Csakhogy egyszer joizuen megeszi, maskor ugyanazt kikopi.
2018. okt. 8. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Az első néhány hónapban vittem egy kis pogácsát vagy ilyesmit, ha nagyon éhes volt, akkor azt megette a kocsiban, de hamar leszoktunk róla.


Hétfőn lefényképezem a heti menüt, többször beszélünk róla, hogy mi az amit szeret, feltétlenül egye meg, mi az amit kóstoljon meg és mi az, amit simán kihagyhat (par.káposzta, tökfőzelék) és így talál annyit, ami elég neki.

2018. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!