Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorong a fiam, hogyan segíthe...

Szorong a fiam, hogyan segíthetnék neki? Tavaly kezdődött a dolog, amikor elkezdtük az ovit.

Figyelt kérdés
A bölcsi ellenére elég nehezen ment a beszoktatás, nem kakilt/pisilt/evett/aludt bent egy darabig. Ezt tetézte egy kisfiú, aki elég agresszív volt. Sokszor mondta a fiam, hogy fejen ütötte, ellökte, megrúgta. Mondtam, hogy ne hagyja magát, én meg összefogtam az érintett szülőkkel, hogy valamit tegyünk, mert másokat is bántott, a nevelők nem bírtak vele, anyukával meg nem lehetett ezt megbeszélni. 3 hónap múlva végre átették az érintett kisfiút egy másik csoportba. Ezt követően a fiam szívesen ment oviba, megszűntek az addigi problémák. Viszont a komfortzónáján kívül teljesen kétségbe volt esve, hogy mi van ha bántják. Beszéltem pszichológussal, aki azt tanácsolta,hogy vigyem sokat gyerekközösségbe,érthető,hogy így reagál. Mai napig is sokat járunk el játszani, de ha odamegy hozzá valaki akkor összepakolja a cuccait és odébbáll.Képes 20 percet ülni a padon,amíg már alig vannak a csúszdánál,hogy lecsússzon. Idén új nevelőket kapott és azóta minden reggel sír,hogy nem akar menni, ne hagyjam ott. Azt mondja,hogy nem szereti a többieket, de amikor megkérdezem,hogy miért nem, azt mondja,hogy nem hagyják egyedül. Beszéltem a nevelőivel is, azt mondták,hogy nehéz bevonni. A csoportszobában elvan,de az udvaron, ahol már több idegen gyerek van teljesen bezárkózik. Minél messzebb a többiektől foglalja el magát. A védőnőnél/orvosnál nagyon nehezen kommunikál, teljesen belém van bújva. Beírattam néptáncra, de nem vesz részt a foglalkozásokon mert én nem vagyok ott. Felnőtt ismerőseimmel viszont jól elvan, 30 perc alatt feloldódik és nyomja a sódert. Ha elviszik a játékát nem meri visszakérni, azt mondja,hogy "anya, együtt menjünk" és fogja a kezem. Mivel költözés előtt állunk azon tépelődöm,hogy átírassam-e máshová, ha ennyire nem barátkozik ott. Aki volt kis haverja idén máshol kezdte az ovit. Csak félek,hogy még rosszabb lenne neki. Rengeteget beszélgetünk pedig, bátorítom, de nem jutok előrébb. Kértem előjegyzést a kerületi szakszolgálatnál pszichológusi vizsgálatra. Aki volt hasonló helyzetben, írja meg,hogy hogyan tudták megoldani a problémát!
2018. okt. 8. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam ilyen helyzetben. Én voltam ez a helyzet kiskoromban :)

Én is mindig egyedül játszottam, oviban a sarokban befele fordulva játszottam, nem lehetett bevonni semmibe.

Én azt mondom, a legjobb az lenne, ha sikerülne barátokat szereznie. Nekem az hozta a legnagyobb változást.

Illetve azt javaslom még, hogy folyamatosan tágítsd a "komfortzónáját". Játékos formában persze, hogy ő is akarja, de ha gond van akkor ott legyél Te is. Pl a csúszdás dolognál kipróbáltam volna, hogy odamegyek vele, de nem fogom a kezét. És ha lecsúszik egyedül akkor pl kap mondjuk egy fagyit. Biztonság és jutalmazás, de mindig csak egy kis lépés.

2018. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Én is nehezen szereztem barátokat kis koromban, inkább egyedül ténykedtem, szóval abszolút magamra ismerek a fiamban. Ha szeretne csúszni és kéri,hogy menjek oda, megyek is. Sosem voltam az a leülök egy padra típus. Én is szeretek homokozni/csúszni. :D Szóval kapja a pozitív megerősítést. Azt szokta mondani,hogy anya nekem te vagy a legjobb barátom. Ami persze jó, mert mindig szól,ha baj van, ha valamitől fél beszélgetünk róla. Páromnak van egy kislánya, aki 2 hetente jön, egy idősek, de őt is sokszor kiküldi a szobájából,hogy ő most egyedül szeretne lenni.
2018. okt. 8. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
17%
Nekem ugy tunik hogy ez neked valahol tetszik, hogy te vagy a "legjobb baratja". Szerintem te vagy az aki nem kepes ot elengedni erzelmileg. Mar elnezest de te hol vagy akkor, amikor "kepes 20 percet ulni a padon amig mar alig vannak a csuszdanal"? Maskor meg parancsszora mesz vele csuszdani. Nem inkabb biztazni kene, hogy tessek odamenni a tobbiekhez? Vagy mit csinalsz 20 percig? Simogatod a fejet h nem baj Pistike, mindjart elmegy mindenki es csuszdazhatsz anyaval? Erezhetoen te vagy ellenseges a tobbi gyerekkel, amit az is mutat, hogy a te felnott barataiddal, tehat akiket te kultivalsz, a gyerek is elvan. Azt nevelted bele, hogy nelkuled o semmit nem er, te majd segitesz neki, beszelsz helyette, visszakered a jatekait. " Osszepakolja a cuccait es tovabball" amikor odamegy hozza valaki..mar elnezest de miert hagyod? Ha az en gyerekem ezt csinalna, rogton vinnem haza, hiszen a jatszoterre nem azert megyunk, hogy eljatsszuk a nagy kivulallot. Ez is a neveletlenseg egyik formaja. Talan kicsit nevelni is kene, nem csak a jobarat szerepeben tetszelegni.
2018. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!