Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam 3-éves és verekedik az...

Fiam 3-éves és verekedik az ovodában, mindegyik gyereknek ok nélkul odacsap, olyankor rászolok elmondom neki mindennap hogy nem szabad verekedni de nem érti már a szűlők támadnak hogy megkellene nevelni de ennél tőbbet mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
2-éves volt amikor a teso szűletett azota irigy verekedős sajnos előfordul hogy a most 1-évest is bántja,elvesz tőle minden játékot,féltékeny pedig vele is sokat tőrődunk
2008. nov. 5. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy a féltékenység miatt agresszív!Amit tehetsz az az,hogy nagyon türelmes vagy,mert kicsi még az észérvekre nem hallgat,csak a magatartásoddal javíthatsz a helyzeten.Tegyél meg Neki mindent öltöztesd ha azt akarja ringasd mint a tesót ha azt akarja!Minden nap szánjatok rá egy órát,hogy csak vele foglalkozzatok,nehéz,de muszáj!Ne mondjátok Neki,hogy adja oda a játékot a kicsinek,mert ö a kissebb!Próbáljátok megoldani,hogy minnél kevesebbet kelljen a kicsihez alkalmazkodnia.És még ez is kevés lesz Neki,több hónap kell amíg lenyugszik!Mi most vagyunk túl ezen az időszakon,csak ez segített a büntetés nem!Nálunk több mint 1 év kellett,hogy lenyugodjon a fiam,pedig nem volt elkényeztetett gyerek!
2008. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a gyors választ de, ezt az a szűlő akinek a szeme előtt ok nélkűl űti a gyerekét az ezt ugysem értené meg hogy ez nekem milyen nehéz csak arra tud gondolni hogy nemtudom nevelni a gyerekemet.Állitolag csak ő verekedik az oviban a tőbbi gyerek nem ,de ezen kivűl is sok baj van vele főleg most hogy elkeztűk az ovit
2008. nov. 5. 10:40
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis a csoportban csak ő verekszik
2008. nov. 5. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam tegnap is.Értem,hogy mit érzel,Én is gyakorlatilag szégyelltem a fiam viselkedését!Ő nem verekedett "csak "fetrengett a földön sorozatosan és azt kiabálta,hogy nem bírja tovább az életet, meg akar hallni!Tönkre tette a többi gyerek műsorát,játékát a viselkedésével.Lesütött szemmel mentem el a többi szülő előtt a karácsonyi ünnepségen.Azt mondta nekem kapásból ha neveltem,hogy azért szültem a kistesót,hogy tönkretegyem az életét!Pszihológushoz akartuk vinni,de előtte kipróbáltunk valamit.Mindent megtettem neki amit kért,igaz sokat ugráltatott szándékosan,de kb 2 hét alatt lenyugodott.Utánna voltak kissebb visszaesések,de kb 2 hónap alatt visszarendeződött minden a régi kerékvágásba.Nem értettem miért csinálja hiszen sosem volt anyás,inkább apás volt,és távolról sem volt elkényeztetett gyerek,mindíg következetesen neveltük az apjával.Én azt tanácsolom,hogy adj meg neki mindent,amíg úgy nem látod,hogy kicsit lenyugodott,aztán fokozatosan térjetek vissza a szigorra!Nálunk is van verekedős gyerek,a fiamat is szokta bántani,de nem szólok az anyukának,mert tudom,hogy most válnak a férjével,új helyre költöztek a gyerekkel,szóval megvan a maga baja.Aki inteligens szülőnek tartja magát annak tudnia kell,hogy ti is most nehéz helyzetben vagytok!Akit meg ez nem érdekel az menjen a fenébe!!!
2008. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katinka018 válasza:

Szia!


Azt szeretném megkérdezni, hogy megoldódott a problémátok? Sajnos én ebben a cipőben járok. Az én fiam 5 éves és ok nélkül verekedik az óvodában. Már voltam szakembernél is, ő azt mondja semmi kóros elváltozást nem vett észre. Szeretném tudni, hogy milyen módszereket alkalmaztál és mikor hagyta el ezt a viselkedést. Nálunk nincs tesó és nagyon sok felnőtt foglalkozik a fiammal. Előre is köszönöm a válaszodat!

2015. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!