Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ajándékok helyett élményeket...

Ajándékok helyett élményeket a gyereknek, szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

Egy anyukás oldalon olvastam pár hete egy posztot. A nőnek 3 gyereke van, és azt írta, hogy náluk a családban nem szokás az ajándékozás. Sem karácsonyra, sem szülinapra nem kapnak a gyereket tárgyi ajándékokat. Ehelyett ezeken a napokon együtt a család, és mindig valami közös programot csinálnak. Állatkert, élményfürdő, kirándulás, gyerekeknek szóló rendezvények stb. És persze mindig meglepetés, a gyerekek nem tudják előre, hogy mi lesz. Szerinte ez sokkal jobb, mintha egy rakás játékot kapnának, mert így a gyerekek nem azért várják ezeket az ünnepeket, hogy vajon mit kapnak, hanem az együtt töltött idő, az új "kalandok" miatt.

Megmondom őszintén, nekem nagyon szimpatikus ez a hozzáállás. A mi lányunk 14 hós, és mi is eldöntöttük a férjemmel, hogy ezután ezt fogjuk csinálni. Szerintem így sokkal tartalmasabb gyerekkort tudunk neki biztosítani, mintha lenne ugyan rengeteg játéka, de alig lennének emlékezetes pillanatai.

Nektek mi a véleményetek erről? Követnétek ezt a példát, és miért? Ha nem, miért nem?



2018. nov. 6. 10:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
29%
Abszolút követendő a példa. Bár nálunk nincsenek gyerekek, a tágabb családban próbáltam volna ezt elérni, de sajnos nem talált nyitott fülekre.
2018. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért hiányozna a gyerkőcnek hogy bontogassa az ajándékokat.

Oké hogy a karácsony ne csak az ajándékokról szóljon, de ha a gyerek nagyon vágyik valamire és nem kaphatja meg az csalódás neki, mert míg baba ez működik , de később a gyerekek egymásnak fognak hencegni oviba/iskolába ki mit kapott.

Másik hogy mi amúgy is járunk mindenfele az országba gyerekprogramokra,programokra ehhez nem kell karácsony.

Én felnőtteknek szeretek élményajándékot ajándékozni, de csak azért mert amire vágyik az úgyis megveszi.

2018. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem, én nem követném. Élményeket kap alkalom nélkül is. Mellesleg milyen születésnap az pl, ahol az ünnepelt ajándéka az, hogy teszem azt a másik 2 gyerekkel együtt állatkertbe megy? Ebben mi az ajándék, mi a személyes, hogy szól arról az egy gyerekről ? Alkalom nélkül nincsenek együtt, nincsenek programok? Nem, nekem nem tetszik.
2018. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
82%

Én nem igazán értem, hogy ez az "élmény" mitől lesz különleges. Az is csak akkor ad valami extra dolgot, ha amúgy nincs együtt töltött idő, nincs állatkert, kirándulás, fürdő, stb. Ha mindezek megvannak a mindennapokban (pl hosszú hétvége, nyáriszünet, szabadság alatt, vagy csak mert szép napos idő van), akkor egy ilyen "élmény" karácsonyra, szülinapra NEM ajándék, csak annak "megúszása" a szülő részéről.

Én azt gondolom, ezeken a napokon (főleg karácsonykor) igyekszem megtartani a varázst és igenis azt adni a gyerekemnek, amire vágyik (persze normál keretek között, mert azért buksi kaksira azt mondtam, hogy tuti nem jön a házhoz, és aki meg meri venni neki, az meg is tartja, majd náluk játszanak vele), mert nincs jobb annál, mint amikor látod az örömtől csillogó szemeket még akkor is, amikor a huszadik kisautót kapja (de sárgáslila eddig még nem volt).

2018. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem pici gyereknek aa tárgyi ajándék "látványosabb".


Nekünk 1 gyerekünk van, most 5,5 éves. Eddig tárgyakkat kapott, elég sok van neki. Így mi szoktunk olyat is csinálni, hoyg amivel nem játszik már, de jó állapotú, azt együtt összeválogatjuk, és eljótékonykodjuk.


Viszont lassan mi is rászokunk erre, mert túl dok van neki. Persze ezután is fog tárgyi ajándékot kapni, de pl hasznos dolgokat. Így össze van kötve a kellemes a hasznossal. (pl karácsonyra kap világító maszkot, ami a farsangi jelmez része lesz, vagy az általa szeretett hősös ruhát...)


Szülinapja áprilisban lesz, az ajándék, hogy tömegközlekedéssel elmegyünk az állatkertbe. Mindenhova kocsival visszük, így neki az lesz a legnagyobb ajándék, hogy buszozhat, villamosozhat (és az állatok sem érdekelték olyan nagyon eddig, hogy elvigyük a Fővárosi állatkertbe - az túl nagy)


Szóval igen, mi most fogjuk kezdeni az élmény ajándékozást. MErt már elég nagy hozzá.

2018. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
81%
Az ötlet jó, de nem követném. Több okból sem. Egyrészt mert amikor a várva várt játékot megkapja, kibontja az ajándékot, azt a határtalan örömöt hogy lássam, nem cserélném el semmire. Meg kell találni az arany középutat, nem kell felvásárolni az egész játékboltot. Másrészt játékot nem kap csak úgy a hétköznapokban, most már szinte teljesen lekorlátoztuk az alkalmakra. Ezzel szemben a család rengeteget jár kirándulni, amit leírtál az nálunk mondhatni minden napos - persze nem szó szerint, de tényleg szerencsére nagyon sokat járunk gyerekprogramra.
2018. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Természetese szó sincs arról, hogy ne kapná meg, ha valamilyen játékot szeretne, félreértetek.

Itt a mikoron van a hangsúly. Hogy a vágyott játékot miért csak pl szülinapra, vagy karácsonyra kaphatná meg? Főleg ha addig még hónapokat kellene várnia... Szerintem nem jó ez, hogy így ünnephez vannak kötve ezek a dolgok. Ha valami játékra vágyik, akkor megkaphatja pár napon belül, vagy lekésőbb fizetéskor.

Nem szeretnénk, ha csak az ajándékok miatt várná ezeket az alkalmakat, hanem inkább azért, mert tudja, hogy aznap együtt lesz a család, és megint valami szuper jó helyre megyünk. Persze nem azt mondom, hogy abszolút semmit se kapna, mert egy kis édességet, gyümölcsöt nyilván. Csak épp az igazi ajándék nem szép csomagban lenne, hanem egy kézzel megfoghatatlan dolog, ami mégis sokkal nagyobb örömet okoz majd.

2018. nov. 6. 10:29
 8/52 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy szomorú egy élete lehet az említett gyerekeknek. Hárman vannak, tehát 3 születésnap, plusz egy karácsony, vagyis évente négyszer van számukra valami óriási élmény, mint az állatkert, élményfürdő vagy gyerekprogram.... Ezek mindegyike része kellene hogy legyen az átlag gyerek eletenek ünnep nélkül
2018. nov. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk mindkettő van.

Karácsonyra mindig kapnak ajándékot, olyat, ami nekik öröm. Az ilyen sál, sapka, pizsama, zokni jellegű dolgokat én se tekintem ajándeknak, akkor inkább ne kapjak semmit.

A szülinap az ő napjuk, amikor minden róluk szól. A szülinapos választhat a programok közül. Azt eszünk, amit ő szeret. Bulit rendezünk nekik.

Ez nekünk is praktikus, mert nem kell azon törni a fejünk, hogy mit vegyünk. 😊

Az ünnep lényege amúgy is az, hogy együtt a család, szinte minden hétvégén csinálunk valami közös programot, de a szülinapra igyekszünk igazán különleges dolgot kitalálni. Pl. A fiam már 15 lesz, imádja a WOT-ot, odavan a tankokért, ezért most a nagyszülőkkel összeadjuk a pénzt egy tankvezetésre. Biztos, hogy ki fog ugrani a bőréből.

2018. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 Nárcogó válasza:
42%

Elsösorba élményeket minden hónapba valami uj

Oktoberbe Termál, Mozi

Novemberbe(tropikárium, lovaglás, Játszóház)

Decemberbe Advent Budapest, Bécs

Tókerülés

2018. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!