Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 evessel nektek is unalmasan...

2 evessel nektek is unalmasan telnek a hetvegek?

Figyelt kérdés
Imadott kint lenni egesz nyaron, most meg 5 perc utan nyugoskodik, hisztizik, hogy menjunk haza. Osszes kintletunk egy boltozassal egybekotott motorozas, ez max. 1 ora. Jatszoterre nem akar menni. Bent mindent megun 5 perc alatt. Probaltam bunkert epiteni, hosszabb mesekonyveket elovenni, ugyessegi palyat epiteni neki, szoval olyan dolgokat, amik kicsit osszetettebbek, hatha mar elvezi. De nem. Nyuglodik, mindent szetpakol, provokal, rosszalkodik es hisztizik. Mas mivel koti le a gyereket ami otthoni program?
2018. nov. 10. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak ketten vagytok?
2018. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát az én gyerekem már régen volt 2 éves, de sosem unatkoztam mellette. Egyedul neveltem, így kb mindent együtt csináltunk. Reggelente mentünk bevásárolni. Rajzoltam neki bevásárlólistat, amiről ő vásárolt. Ezt nagyon szerette. Segített főzni. Volt kis edenykeszlete, kapott magokat, zöldségeket, főzött ő is. Mosogatott is, szinten a saját kis edényeit. Volt mozidelutan, gyurmázás, festés, építkezés. Kint leveleket gyűjtöttünk,gesztenyét, faágakat. Építettünk kavicsokból házat. Linzert sütöttünk. Nem unatkoztunk soha
2018. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

A játékkonyha jó ötlet, így amikor te főzöl hétvégén, akkor kaphat hozzávalókat, fakanalat, stb.

Vagy csináljatok krumpli festést. Egyéb ötletem nekem sincs.

2018. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az enyem ezeket 5 perc alatt megunja. A kinti programokat szerette, gesztenyezni is voltunk amikor meg nem volt ilyen huvos. De sutes kozben vegig szekal, hisztizik h hagyjam abba, de ha abbahagyom akkor se mondja, hogy mit lenne kedve csinalni. Hiaba vettem neki kiskonyhat, mindenfele jatek zoldseget. Csak az erdekli h az igazi edenyeket utogesse egymashoz, kozben nezi az arckifejezesemet h mikor leszek duhos. Ha mutatok neki vmit vagy probalom bevonni pl h keverje a palacsintatesztat, odavagja a kanalat, hisztizik. A boltban elszalad, rohog rajtam. Meg nem beszel osszefuggoen, fogalmam sincs mennyit ert meg a fegyelmezesi torekveseimbol.
2018. nov. 10. 18:23
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

"ha abbahagyom akkor se mondja, hogy mit lenne kedve csinalni"

:) Még szép. Még csak két éves.

Vedd az öledbe és úgy mondókázzatok, olyasmiket, amiket eljátszani is lehet.

2018. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk nem unalmas, mert a személyiségéből adódóan elvan. De ha pörgős gyerek lenne, nálunk is menne a hiszti tuti..

Én azt vettem észre, hogy mióta bölcsibe jár, sokkal nyugodtabb és élvezi a közös csendes napokat.

De ez nálunk van. Másnál másképp.

2018. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nalunk is bolcsis szept. ota es en is ugy vettem eszre h talan jobban megbecsuli a hetvegeket. Egeszen eddig. Most ugyanolyan orokmozgo es orok elegedetlenkedo mint elotte...nyilvan a kinti jatek, rengeteg mozgas hianyzik neki, de ezen nem tudok segiteni, ha nem akar kimenni....
2018. nov. 10. 18:31
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

"ha nem akar kimenni...."

Két éves. Nem az számít, hogy ő mit akar, hanem hogy te, a felnőtt mit tartasz helyesnek. Ha látod, hogy a kinti mozgás hiányzik neki, akkor megfogod szépen és kiviszed a szabad levegőre. Nem kell ráfogni a gyerekre, nem ő dönt, hanem te, a tied annak a felelőssége, hogy mennyit van friss levegőn.

És akkor ne is azon gondolkozz, hogy milyen akadálypályát meg bunkert építs neki bent, hanem hogy kint mivel kösd le, mert x ideig igenis kint kell maradnia, te magad mondod. Te döntsd el előre, hogy mennyi legyen az x, és csak akkor menjetek haza, ha az már letelt, ne akkor, amikor kezd nyűgösködni. Az nem azt jelzi, hogy haza akar menni, hanem azt, hogy unatkozik, találj ki neki valami játékot. Ha sokat kell, hogy mozogjon, fogócskázzatok, labdázzatok, csúzdázzon, hintázzon, stb. Keressetek másik játszóteret, ha a szokásos már túl unalmas lenne. Kinti, mozgásos játékokon agyalj, ne annyira mesekönyveken, de ha a szabadban mesélsz neki, az is jobb, mint ha egész nap a négy fal között van.

2018. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Hagyom unatkozni. Érdekes, feltalálja magát. Az anyja vagyok és nem szórakoztató személyzet. A hiszti meg nem érdekel. Fogok egy újságot és olvasok, amíg abba nem hagyja. Ha pedig megyünk valahova, akkor megyünk. 2 évesnek nem dönt arról, hova megyünk és mit csinálunk.


Javaslom olvasásra Kim John Paine: Melegszívű fegyelmezés és Egyszerűbb gyermekkor c. könyveit.

2018. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is kinti gyerek, neki is kell. Ő nem szokott akarni elindulni, sokszor van belőle hiszti. Nem engedek, mire kiérünk, már élvezi is a sétát vagy játszóterezést. Ha nincs el egy helyben, sétálunk, ha eljátszik a játszótéren, akkor ott maradunk. Váltogatjuk a játszótereket, parkokat, nem mindig ugyanoda megyünk.
2018. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!