Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Anyukák, hogy éltétek meg az...

Anyukák, hogy éltétek meg az "elválást" a kicsi gyereketektől? Hogyan változtak meg a napjaitok, hétvégék?

Figyelt kérdés

Családi napközibe fog járni a gyerekem, mert a közelben nincs más. Visszamegyek dolgozni, ami azt jelenti, hogy heti 5 napot 10 órákat lesz bölcsiben.

Milyenek a hétköznapjaitok? Főzni, pakolászni azért csak kell, de így a gyerekre olyan kevés idő jut, nem? Fáradt délutánra, evés, fürdés, alvás... Csak a hétvégék maradnak.

Ahogy közeleg az idő, egyre jobban félek az elválástól. Ráadásul olyan a gyerekem, hogy még az apjával sincs sokáig el, hát még idegen helyen. Hogy lesz? Nem sok ez egy másfél éves picinek a szülei nélkül?

Voltam a bölcsiben már sokszor, megszakad a szívem, ahogy látom a sok kicsit, szorongatják a játékukat és csak állnak egy helyben szomorúan.

A nagyobbak, 2,5-3 évesek már eljátszanak egymással, de a kisebbek még nem.

Nem tudom eldönteni, tényleg megéri-e az a kevés plusz pénz, ami így majd megmarad (mert ugye a bölcsi sem két fillér).



2015. jan. 7. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 évesen kezdte a csanát, elejétől fogva szereti. Most 2,5 éves múlt, nagyon szeret járni, van kis barátja is már.

Van bent pár kisebb gyerek is (1,5 éves körül) és én azt látom, hogy nekik még korai. Konkrétan egy kisfiú van, akit szinte minden reggel és délután látok (egyszerre hozzuk visszük őket) és ő szinte mindig sír. Reggel is, délután is. Olyan kis szomorú, elveszett. Ha nem életbevágóan fontos, akkor én még várnék egy fél évet minimum a helyedben.

2015. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 év 2 hónaposan ment a lányom bölcsibe (állami) és ő nagyon jól viselte. Nagyon könnyen ment a beszoktatás és 2 hónap után már abszolút nem sírt, nem hisztizett. Elfogadta a helyzetet, bár neki elég könnyen ment.

Eléggé kellett már neki a közösség, nem voltam már elég neki az utolsó fél évben.


Elsőnek fura volt, de a munkahelyemen teljesítenem kellett, így időm nem volt arra gondolni, hogy milyen sz.r anya is lehetek, hogy nem 5 éves koráig vagyok vele otthon (hozzáteszem, hogy tőlem ez abszolút távol áll!).

Úgyhogy én ilyen szívtelen anyuka vagyok :)


A hétvégék tartalmasabbá váltak, a hétköznapok szorgalmasabbá és pihentetőbbé.

Mindent megcsináltam rövid idő alatt és megszerveztem a napjaimat/heteimet.

Akinek nincs szervezőképessége, annak káosz is az élete, ezt bátran ki is jelentem. :)

2015. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én másfél évesről kérdezek.
2015. jan. 7. 14:51
 4/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én erre írtam neked a tapasztalatomat, hogy a 1,5 éves még kicsi hozzá, míg egy 2 éves már egészen más és a helyedben nem adnám még be.
2015. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, első válaszoló. Én a másodiknak írtam.

2 évesen már jobban eljátszik a társaival. Nekem nem az a problémám, hogy lusta disznó vagyok és a munka mellett nem akarok majd főzni, hanem az, hogy ez értékes időt vesz el a gyerekemtől a hétköznapokon. És nem szeretnék 5 éves koráig itthon ülni vele én sem.

Csak másfél éves, kicsit elgondolkodtam, hogy megéri-e ez nekünk.

2015. jan. 7. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok:


Nézd, ezt te látod. Én leírtam, hogy nálunk hogy volt.

Írtam is, hogy az én lányomnak már nem voltam elég. Értsd: unt engem. Kellett neki a társaság.

1,5 éves korától ez fen állt nála és neki megváltás volt a bölcsi, ahol mindennapja izgalom volt és rengeteget fejlődött.

Nem mintha én nem tanítottam volna itthon semmire, stb .. csak egy idő után kell már nekik a saját korosztályuk.


Te tudod és látod azt a gyermekeden, hogy ő ezt mennyire igényli. Nyilván, ha anyás és még elég vagy neki, akkor felesleges bölcsibe "dugnod", ha nem muszáj és a pénzből is kijöttök így - úgy.

De ha már jobb lenne neki a korabeli társaság és nem törne össze a gyermeked abban, hogy "elhagyod", akkor nincs miről beszélni.


De, ezt csak is ti/TE (!!!) tudod eldönteni, nem mi itt a GYK-n :)

2015. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Másfél éves fiamat most próbálom még a bölcsi előtt hozzászoktatni a közösséghez és számára idegen nevelőkhöz. Városunkban van lehetőség olyan játszóházba vinni, ahol szakképzett nevelők is próbálnak foglalkozni a kisgyerekekkel - nagyon jó eredménnyel. Fiam nagyon anyás, de már a második alkalommal eljátszott pár percet az egyik nevelővel. Pár hónapba beletelik, de szerintem könnyebb lesz sokkal a bölcsődei beszoktatás.
2015. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok újra. Ja, akkor bocsi :)

Én sem főzök esténként, eszik mindenki a munkahelyén/csanában meleg ételt, estére már nem kell. Amit muszáj gyorsan megcsinálok és kész. Itt a gond nálatok a gyerek korával és azzal van, hogy nem nagyon marad meg ahogy írtad, csak veled. Ezek alapján-bár természetesen tévedhetek-azt gondolom neki még korai lenne a csana. Iszonyat nagy a különbség egy 1,5 és egy 2 éves között ebből a szempontból is.

2015. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az enyém másfél éves korától jár csanába, nagyon szereti/szeretjük. Talán egyszer ha sírt, a beszoktatás nagyon egyszerűen ment, nagyon jól érzi magát. Rengeteg foglalkozás van, imádja a nevelőnőket, és a többi gyereket is. Szerintem gyerekfüggő is, te tudod, hogy a tiéd milyen típusú. Esetleg próbáljátok meg még a munka előtt, aztán max. másképp döntötök, ha nem válik be.
2015. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem, de dolgoztam bölcsiben, ez alapján mondom. Másfél évesen még túl korai neki. 2 éves kora után jobban te tudna illeszkedni. Viszont, az igaz, hogyvolt olyan másfél éves, akinek egyik napról a másikra sikerült beilleszkedni, szerintem ő fel se nagyon fogta, hogy mi van:)
2015. jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!