Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megijednétek ha ilyet...

Ti megijednétek ha ilyet mondana a gyereketek?

Figyelt kérdés
Én abszolút szkeptikus vagyok az ilyen "gyerekek látják a szellemeket" kérdésben, de ma még így is rossz érzésem van attól amit a fiam mondott. 😲 A konyhában voltunk, egyszer csak azt mondta balra fent a fejed felett van anya egy ijesztő árnyék, bántani akar téged, gyere onnan gyorsan, mielőtt bántani tudna. 😲😲 Marha rossz érzésem lett tőle... Négy éves.
2018. nov. 12. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Hat meg az tuti. Foleg hogy en meg alapbol bebeszelem magamnak a sok hulyeseget. Eleg ijeszto :O
2018. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem hiszek az ilyen dolgokban de ahogy olvastam kirázott a hideg 😀
2018. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem ijednék meg, hanem azon gondolkodnék, miért van benne olyan szorongás, amit egy ijesztő árnyék alakjába vetít ki.

(Amúgy apa vagyok.)


Beszélgetnék vele arról, hogy ha bármitől fél, szorong, akkor nekem nyugodtan elmondhatja.

Végiggondolnám, nem láthatott-e olyat a tévében, ami megzavarta? Vagy egyáltalán, nem sok-e a tévézés neki?

Megkérdezném, óvodástársai beszéltek-e ilyesmiről?

2018. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Viccen kívül, bár nem hiszek benne.

Nagyon sokszor előfordul, hogy ismeretlen gyerekek- néha nagy tömegben, neha csak úgy utcán sétálva- megállnak mikor találkozunk, majd meredten néznek. Le nem veszik a szemüket rólam, hiába beszélnek vagy húzzák őket. Kb fél perc után "térnek észhez", párom se érti. És nem idősebbek úgy 4 évesnél.

2018. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Én mondjuk nagy horror film rajongó vagyok, sokat is szoktam nézi, úgyhogy ha nekem ilyet mondana szerintem enyhén össze fo***snám magam😬 én bár istenben nem hiszek a szellemekben valamiért igen.
2018. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekem van egy ismerősöm, akinek a kisfia még beszélni sem tudott, mikor a szobában fent az egyik sarokra meredt folyton. Aztán nagyobb lett, akkor már mondta, egy fejkendős nénit lát ott.

Én hiszek abban, hogy vannak gyerekek, akiknek valamiért van egy ilyen kifinomult érzékük, hogy meglássanak dolgokat, amiket mi nem. Ezt a képességüket idővel, kb 10 éves korukig elvesztik. Nagyon nem ártottam bele magam ebbe a témába, de úgy tudom, ők az indigógyerekek. Netem olvass utána.

2018. nov. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Nslunknis volt ilyen tobb alkalommal. Azt mondta a konyhában 2-3 alkalommal hogy egy neni van a plafonon..jol be voltam tojva..pedig akkor indult be a beszéde és nem nez ilyen meseket..félelmetes volt
2018. nov. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Mivel én is láttam gyerekként a szellemeket, nem tudok nem hinni benne. A fiam azt mondja, lakik egy kisfiú a padlásunkon. Szerintem így is van, mert szoktam lépteket hallani a padlásról. Pedig szemmel láthatóan nincs ott senki. Többször átkutattuk a padlást, állat sem fészkelt be. Én azt mondom, hogy ne félj. Amit viszont nagyon vegyél komolyan, ha a gyerek csak a láthatatlan barátjával akar beszélni, játszani, netán azt mondja a gyerek, hogy a láthatatlan barát utasította valamire. Vészjelzés még, ha a láthatatlan baráttal akar elmenni angyalokhoz, izgalmas helyre, elhunyt ismerőshöz. Ezekben az esetekben érdemes szólni papnak/lelkésznek/rabbinak is meg pszichológusnak is.
2018. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Én hívő vagyok, hiszek az ilyesmiben, éd abban is, hogy a gyermekek látják őket. De nem félek, mert tudom, hogy Isten velem van, vigyáz rám.

Én is nagy horrorfilm rajongó vagyok, sok ilyen sztorit is olvastam már.

Az aggasztana ebben, hogy milyen hatásai vannak a gyermekre. Ő ne féljen. Ha ennyire félti az anyukáját, az kicsit aggasztó. Alaposan elmagyaráznám neki, hogy anyát nem tudja bántani, bárkit lát is. A magyarázat nyilván a te hitedtől, felfogásodtól függ.

2018. nov. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A lányom régen pelenkázáskor mindig nevetett a sarok felé, meg integetett, meg köszöngetett a sarok felé.

Mindg be voltam tojva :D

2018. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!