Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel játszik 15-18 hónapos...

Mivel játszik 15-18 hónapos gyereketek?

Figyelt kérdés

Mostanában azt vettem észre hogy 15 hónapos kisfiamat semmi nem köti le. A nyomogatós zenélős játékok kb 1 gombnyomás erejéig, duplohoz még kicsi, csak lerombolni tudja ha építek neki, formabedobót kb 1szer megcsináljuk és annyi. A tv-t bezzeg egész nap nézné.

Jön a névnap, karácsony, jó lenne neki jó ajándékot kérni, de semmi ötletem.

Még nem megy önállóan, és nagyon tudja magát unni, pedig sok játéka van de ezek szerint nem a korának megfelelőek.


2018. nov. 10. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

18 hónapos a lányom. Az elmúlt hetekben (2 hónapban) a legnagyobb kedvenc a mágneses rajztábla, a színezés (persze csak firkálás). Ezekkel remekül elvan. Ezen kívül imád babázni (eteti, ringatja,stb.) Nagyon szereti még a könyveket (pl.Boribon, állatos könyvek), a fogantyús kirakókat, a csavarozható járműveket (vélünk szerelteti, de ügyesen adja az alkatrészeket), illetve a szerszámokat, orvosi felszereléseket.


Karácsonyra konyhát, szeletelhető zöldséget, pizzát, stb. kap, illetve a vonatozás tetszett, így kap egy egyszerű fa vonatkészletet.


Mondjuk nálunk annyival egyszerűbb, hogy van egy 4 éves nővére, így tanul tőle játszani.

2018. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam 18 hónapos. Ő a nap zömében jön-megy, nekem segít, sepreget, pakolna, ha viszont leül játszani, akkor szívesen labdázik, tologatja az autókat, traktorokat, ugrál a csacsin, hengerben mászkál, és aamit linkelek "tabletet" is szereti

[link]

2018. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is amit az előzőek írtak. Szétszedhető műanyag gyümölcsök-zöldségek, tologatható, beleülhető nagy autók. "Rajzolás" papírra zsírkrétával, vagy mágneses rajztáblára. Nagy méretű üveggolyók gurigatása, pattogtatása. Playmobil 1-2-3 verzióból az egyszerűbb témák, pl. vadaspark. Hurcolja a figurákat mindig magával. Kukucskálós könyvek. Ugyanez kisház formában (nem tudom hogy hívják), tologatni kell az ablakait, és vannak mögöttük állatok. Bébi pötyi.


Más most hirtelen nem jut eszembe, de szerintem is kinőtte már a zenélőgombos játékokat.

2018. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17 hós, szinte semmivel ami játék.

Néha labda, építőkocka, autó, állatfigurák, könyv de azokat eltépi.

Csak jön megy, ugrál, táncol, feszegeti a határait.

Szinte csak az érdekli ami tilos.

Hiába mutatok neki bármit, pár perc múlva már ott sincs.

Alig várom, hogy tudjak vele játszani.


Karácsonyra mágneses rajztáblát meg működő játékszerszámot tervezek venni.

2018. nov. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 18 hónapos. Ő nagyon szeret reggelente mesét nézni, 7től 9ig leköti a Gumimaci utána alszik és déltől kint vagyunk estig. Kint fut, simogatja a macskát, segít nekem, focizunk, homokozik. Idebent aztán vacsizik, fürdik, mesét néz, vagy zenélős játékokkal játszik, ha éppen mi nézünk filmeg és nem érdekli. Pl zenélős trombita, zenélős telefon, bödön, xilofon, van kedvenc plüss tigrise, papírra firkál, könyvet lapozgat. Szoktunk mondókázni vagy mesélek neki fejből mert a könyvet kikapná a kezemből. 8kor alszik.
2018. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Építőkocka és a telefon is menő. Egyik kommentelőnek: az a tablet a wishen 1800 ft :)
2018. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj és ő azért alszik délelőtt mert 6kor kel és 8ig utána nem alszik. Ha délben aludna később feküdne le és nyűgös volna.
2018. nov. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!