Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyereknek mikorra kell...

Egy gyereknek mikorra kell felismerni a színeket? Hány hónaposan?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

szia, sztem olyan 16-17 -18 hós kora körül már fogékony rá a gyerek. az enyém most 18 hós, és kb. olyan 3-4 hete már tudja, mi az a sárga, kék, zöld, piros, lila. de sokat "gyakoroljuk", sok színes kockája, fagyöngye stb. van.

de hogy mikorra "kell", azt nem tudom.

2010. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hány hónaposan?Inkább hány évesen.Sok gyermek az ovisan sem ismeri fel még a színeket.

Az én nagyobbam 2 évesen(fiú) biztonsággal,árnyalatok szerint is megkülönböztette a színeket,míg a kisebbem most volt 3 éves (lány) és egyszerűen nem megy neki.Foglalkozva ugyan úgy volt mindkettővel.

Válogattas szét vele egyszínű kockákat,ha ezt meg tudja tenni,de a színt nem tudja megnevezni, akkor nem színtévesztő.

2010. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia.én is inkább azt mondanám hogy hány évesen?amit az első ír,hogy 18 hónaposan tudja és ennyi idősen ezt már talán kéne tudni,hát nem.Neki nagyon okos babája van és tudja,de ha 2 éves korra nagyjából tudják az már szuper.az óvodai felméréseken szokott ilyen lenni,de ők már 6-7 évesek.mi ugy szoktuk tanulgatni,hogy egybe rakom a piros kockákat a kéket és a sárgát is,majd mindegyikhez keresünk egyet egyet,jéé az sárga kocka ide tesszük.De vannak kifejezetten szín tanító játékok,de semmi értelme sürgetni,majd megtanulja idővel.
2010. jún. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 éves nagylányom sem tudja még. Tudja a színeket, néha el is találja-de szerintem véletlen, mert nála általában minden pirospirossárga:-))
2010. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 évesen kirakta szín szerint a kirakóját. De a színeket még csak most 3 évesen tudja megnevezni, de még most sem tudja mindet megnevezni.
2010. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az én kisfiam 2,5 éves. októberben lesz 3. az azonos színekre rá tudja tenni úgyan azt a színt. de nála minden barna. kérdezem ez milyen színű és rávágja, hogy barna.
2010. jún. 26. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!