Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet trenírozni arra...

Hogyan lehet trenírozni arra egy 5 éves kisfiút, hogy védje meg magát?

Figyelt kérdés

Soha nem verekedett, de nem is volt rá eddig szükség. Most bekerült a csoportjába egy verekedős kisfiú, akivel egy húron pendülnek, de sokszor ok nélkük csapkod. Hiába mondom a fiamnak, hogy ne játszon vele, mindig megtalálják egymást. Mondtam, hogy adja vissza, de azt sem csinálja.

Beszéltem az óvónőkkel, ők nem látják és szerintük nem komoly az...


2018. nov. 16. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanennyi idős fiam csoportjába ugyanilyen gyerek került.

Mi is mondtuk neki, hogy ne játsszon vele. Lassan-lassan megértette ezt. Őt sose ütötte meg ez a fiú, csak csapkodott, csúnyán beszélt, meg talán mást megütött (asszem óvónőt is). Viszont fiamat gúnyolta, csúnyát mondott neki, ami az ő érzékeny lelkét megviselte. Reggelenként cirkuszolt, hogy nem akar óvodába menni, annyira zavarta ez.


Fiamtól teljesen idegen az erőszak és nem is akarjuk rászoktatni. Lassan belátta, hogy ha nem keresi a társaságát, akkor az a fiú sem fog vele foglalkozni. Nálunk ezzel meg is oldódott a probléma. Közben azért egy kicsit a másik gyerek is alakult, hála az óvónők profi és szeretettel teli munkájának.


Visszaütni: én erre csak akkor biztatnám, ha kifejezetten rászállna a másik, nem tudna előle elvonulni, és az óvónők/tanítónők is fütyülnének rájuk.

2018. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy vegyes csoporta jár és a fiúk közül ez a kisfiú áll hozzá korban a legközelebb. Hiába mondom neki, hogy kerülje ki, ne játszanak, mindig megtalálják egymást.

Már az óvónő jellemzése is az volt a fiamról, hogy "kis aranyos mindig szól nekik, ha gond van". Persze és kb ennyival el is van intézve. Pistike kab egy ejnye-bejnyét, aztán minden megy tovább. Nem akarom, hogy benne ragadjon egy ilyen úgymond bántalmazó kapcsolatba.

Nem tudom hogyan segíthetnék neki. A témával kapcsolatos mesét hiába olvasok neki, mert mindegyik arról szól, hogy a rossz gyerek igazából egy kisangyal, akinek segíteni kell. És minden problémára az a megoldás, ha szól az óvónőnek. Hát a való életben ez nem így működik.

2018. nov. 17. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell rugózni rajta. Ha te szülőként meg tudod mutatni a gyermekednek, hogy ezzel nem érdemes foglalkozni, akkor ő is ignorálni tudja majd az ilyen gyereket. Ha így tesz, a másik fél megunja és abbahagyja vagy talál mást. Valószínűleg azért csinálja a másik gyerek, mert eléri vele, hogy a fiadat ez zavarja. Ha nem vált ki semmit a piszkálódása, akkor nem csinálja.
2018. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!