Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne szófogadóvá...

Hogy lehetne szófogadóvá nevelni egy 5 éves kisfiút? Többi lent:

Figyelt kérdés
Olyan a kisfiam mint egy vadló, nem lehet szinte semmivel meghatni, ha büntetésből sarokba állítom vagy ha elveszem a játékát mert már annyira rossz és szófogadatlan volt akkor se érdekli. Ha kijön a sarokból folytatja tovább amiért a sarokba volt, ha elveszem a szeretett játékot akkor csinál egy kis hisztit és már talál is mást. Volt, hogy elvettem a biciklijét mert úgy ment mintha csak Ő lett volna az úton, kicsi hiszti és kész, elbeszélgettem vele, fűt-fát megígért. Majd egy hét után visszakapta és folytatta ugyanazt! Mit lehet tenni? Csak ígérget de nem változik!

2016. okt. 10. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Miért nem nevelted eddig? Látszik, hogy az eddig alkalmazott büntetések nem érnek semmit, én már rég kerestem volna mást, amivel esetleg jobban kordában lehet tartani. Most már megszokta ezt a felállást és nehéz lesz bármit is tenni. Keressetek fel nevelési tanácsadót, azt javaslom.
2016. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Az eszével próbáld meggyőzni. Mondd meg neki hogy te nem vagy boldog ha ezt és ezt csinálja. De nagyon boldog vagy ha azt meg azt csinálja.
2016. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Én is ilyen voltam. Egy nap apunak elege lett a szépen kérésből, hiába sarokba állításból és hasonlókból. Jól elfenekelt. Ez meghatott. Komoly következmény volt. Az, hogy elvette a kisautót, nem tudott meghatni. Elvettem a macit helyette. Sarokban pedig játszottam az árnyékommal.
2016. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

A buntetes nem celravezeto.


A pozitiv megerosites mukodik csak hosszu tavon.

2016. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Kozos sport?
2016. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Ja, pozitív megerősítés.. az ilyen liberális szülők miatt van annyi elkanászodott gyerek és kamasz mostanában. Én gyerekként tojtam a pozitív megerősítésre, szembe nevettem anyukámat. hogy mi hatott? Rossz voltam, akkor nem mehettem ki a barátaimmal játszani, nem nézhette, meg a kedvenc mesémet, de mást se játszhattam helyette, kint kellett ülnöm anyával a konyhában egy széken, ha megszólaltam vagy felálltam, kezdődött előlről a büntetés...
2016. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló korú gyerekeim vannak, nálunk is fel-felüti a fejét ez a viselkedés.

Figyelj, első körben a hozzáállásodon próbálj meg változtatni. Süt a soraidból, hogy a gyereket okolod az egészért, márpedig szerintem abszurd egy óvodást felelőssé tenni egy komplex problémahalmazért. Neki van egy nem tökéletes természete, mint minden gyereknek, és neked, az okosabb, tapasztaltabb, és remélhetőleg tekintéllyel rendelkező szülőnek a feladatod az, hogy rájöjj, hogyan lehet ezt alakítani. Nem egyszerű, tudom, időnként szenvedek én is. De ha egy módszer nem működik, akkor nem a gyereket kell okolni, mert az nem vezet sehová, hanem más módszerek után nézni.

Amiket most írok, légyszí ne kioktatásnak vedd, hanem ötletelésnek, mi ezeket szoktuk végigzongorázni, amikor viselkedési problémák lépnek fel a gyerekeinknél:

- Foglalkozol vele eleget? Az apja is? Van olyan idő, lehetőleg minden nap, ami csak az övé? Beszélgettek?

- Alszik eleget?

- Mennyit vagytok a levegőn?

- Mit eszik? Nem sok egy kicsit a cukor? Mennyire kiegyensúlyozott a táplálkozása? Nálunk pl. újabban ez a baj, nemrég jöttem rá, hogy a 6 éves fiam azért hisztis minden hétköznap délután, mert ÉHES. Tízórai helyett játszik a szünetben, az ebéd meg nem ízlik neki, mire hazaér, már kivan. Most dolgozunk a megoldáson.

- Mennyi mesét néz/gépezik? Én nem vagyok az ilyesmi elvi ellensége, de a legtöbb gyereknél van egy mennyiség, ami felett kezelhetetlenné válik.

- Oviban minden rendben?

Hirtelen ennyi.

2016. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És ez általánosan így megy vagy csak ha mérges / fáradt / felborult a napirendje / figyelemre vágyik? Hogyha ez általános, akkor a nevelési tanácsadóhoz fordulnék, mert úgy érzem, tehetetlennek érzed magad. Ott részletesebben elmondod, visszakérdeznek pár dologra, esetleg eljtszanak egy kicsit a gyerekkel, és elmondják, hogy mit tanácsolnak, mit csinálj másképp, vagy esetleg a gyereket milyen foglalkozásra vidd, hogy az indulatait kezelni tudja. Könnyű itt a neten osztani egymást, van, aki kapva kap is az alkalmon, mert ebben leli örömét (...), de mi nem tudhatjuk, te mit hogyan csinálsz és milyen egyéb körülmények vagy veleszületetett temperamentum játszik közre.
2016. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ja, pozitív megerősítés.. az ilyen liberális szülők miatt van annyi elkanászodott gyerek és kamasz mostanában. "


Ostobasag. Pont azert van ennyi utodott, lelkibeteg, frusztralt, boldogtalan, eroszakos ember mert utottek oket kiskorukban.

2016. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Itt egy ember kivételéven senki nem beszélt verésről. Bár én még mindig azt tartom hogy a nevelő célzatú, ritkán előforduló ütéssel nincs baj. Inkább ez legyen, mint mimózalelkű elkényeztetett anyuci picikéjét neveljek belőle, aki kamaszként azt hiszi neki mindent lehet.
2016. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!