Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúnak lilát, pirosat?

Fiúnak lilát, pirosat?

Figyelt kérdés
Féléves a kis unokaöcsém. Maradt néhány ruhám a kislányom kiskorából, többségében rózsaszínek, de van néhány piros, lila darab, 1 és 2 éves kor között hordható. Szerintetek hordhat ilyeneket egy kisfiú? Nadrág, kantáros nadrág, kardigán, melegítő. Azért kérdezem, mert a sógornőm elég sértődős. Persze rózsaszínt nem adok.

2018. nov. 17. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pirosat is és lilát is adtam/adok a kisfiamra. Nem volt benne lányos, főleg, ha ügyesen kombinálja az ember. Nekem a piros különben is unisex szín. De ez én vagyok, attól még lehet, hogy a sógornőd nem így gondolja! :)
2018. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak is sok piros és 1-2 sötét lila ruhadarabja van, persze lányos minták nélkül. Világos lilát valószínűleg nem adnék rá de a sötét lila jól áll rajta.

Szerintem ha félsz attól hogy megsértődik akkor csak ajánld fel neki hogy nézze át, hogy tud-e a kupacból valamit használni, ha nem nem. És max mellé vehetsz egy új, kimondottan fiús szettet ajándékba (pl a következő méretben).

2018. nov. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A piros minden további nélkül. A lila már lehet lányos, mondjuk kabátban, sapkában, cipőben. Kisfiamnak jelenleg lila-fehér a köntöse, teljesen uniszex darab. A pirosat pedig különösen szeretem rajta.
2018. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En neha meg orulok is egy piros vagy sotetlila, zold, sarga stb darabnak. Sztem sok fius anyuka van azon a velemenyen, hogy sajnos a kisfiukra fokeppen kek, szürke vagy barna ruhakat lehet kapni es ez neha uncsi, a lila, piros, zold, stb feldobja a keket.
2018. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet


Függ attól, hogy milyen szaa piros ruhákban a lányom kifejezetten fiús volt amig nem kapott fülbevalót

2018. nov. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Egy lila/mályva kantáros nadrág, egy világosabb lila cipzáros kardigán és egy három részes piros melegítő, ezen mondjuk egy zöld sapkás manó van. És van még olyan bézses nadrág, aminek a bélése rózsaszín, de ez nem látszik. Hát, megpróbálom, hátha nem szól be. Múltkor beszólt, mert nem akkor mentem segíteni, amikor ő elképzelte (de nem mondta, ki kellett volna találnom, hogy mikor van rá szüksége), hanem, amikor ráértem.
2018. nov. 17. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a pirossal semmi gond nincs. Kisfiam imádta a piros kabátját annak idején (2-3 évesen). Amikor kinőtte, az egész várost végigjártuk, hogy megfelelő méretben, olyan vastagságú pirosat találjunk, de csak kék, sötétkék, fekete-kék volt. Alig tudtuk megbékíteni, hogy innentől nem piros kabátot fog hordani.


Egyébként én a tiszta kommunikáció híve volnék: megmutatnám a sógornőnek az összeset azzal, hogy ezek ilyen színűek. Ha a színük miatt valamelyiket nem akarja a kisfiára adni, megértem, akkor azt visszaviszem, de ha szívesen fogadja, akkor szívesen adom neki.

Ezen szerintem a leghisztisebb nő sem talál fogást. :DDDD

2018. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!