Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más fiúgyerekek is ennyit...

Más fiúgyerekek is ennyit idétlenkednek?

Figyelt kérdés

7.5 és 5.5 éves fiaik vannak és egy 4 éves kislányom.

Úgy érzem néha, hogy teljesen tehetetlen vagyok a fiúkkal. Ràjuk jön a dili (elég sokszor) és semmi sem tudja megállítani őket, vihognak, bohóckodnak, hangoskodnak.

A kisebbik fiam alapból nyugisabb, ha a nagy nincs itthon, akkor ő elvan bohóckodás nélkül a kislányommal, aki pedig egy nyugis kiscsaj.


De amint a 2 fiú együttvan, mindig ott lóg a levegőben egy lehetséges "buli" kirobbanása és akkor se lát, se hall a kisebbik fiam is, csak kacag-vihog, a nagy meg egyre hangosabb, a végén rosszabb esetben "mókás" szaladgálás-dübörgés-bìrkózás alakul ki.


Máshol is jellemző ahol 2 fiú van? törődjek bele hogy majd jobb lesz később ahogy nőnek, komolyodnak?


2018. nov. 18. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiam és egy lányom van és a fiam társ nélkül, egyedül is megoldja ezt. (5 éves) Én is várom mikor komolyodik meg kicsit. Olyan, mknt egy kajla kölyökkutya.
2018. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az én unokaöcseim is ilyenek. Most imadkozom, hog kislány legyen a második gyerekem :)
2018. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a baj ezzel, mitől zavar?
2018. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk 1 fiú és 1 lány van és bolondok háza van egész nap! A lány az idősebb, egyfolytában pörög, a kisebb nyugisabb fiút meg megszédíti és viszi vele mindenbe...

Szerintem ennek semmi köze ahoz, hogy milyen neműek

2018. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hármasiker fiaim vannak... 4 évesek. Mintha 0/24 gyerekzsúr lenne itthon. Boldog vagyok hogy jókedvű gyerekek, felhőtlen gyerekkorral stb., de azért a mindennapokban elég megterhelő idegileg hogy pl egy nyugodt csendes étkezésünk sincs az állandó röhögéstől, egymás pörgetésétől. De hát ez ilyen :)
2018. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
különnemű tesók vagyunk, 20/L és 15/F, én vagyok a nagy, és bár alapállásban mindketten nyugis kölkök vagyunk születésünk óta, ha én túlpörgök, akkor magammal rántom az öcsit is, és akkor három napig kétszemélyes házibuli van otthon. szóval nem idegelni akarlak, de ha jellemükből adódóan ilyenek, akkor így is maradhat a dolog.
2018. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hogy miért zavar? Alapból nagyon örülök hogy ennyire haverok már, csak bizonyos helyzetekben idegőrlő tud lenni. Pl étkezéskor, lefekvéskor, hazajövetelkor lépcsőházban, stb. Fürdéskor...ha nem vagyok résen és belógnak egymás mellé a kádba:) Nem mondom hogy mindig ez van, mert azért már százszor jobb mint mondjuk tavaly ilyenkor volt:), de épp elég veszekedés van így is emiatt. És van amiben nem tudnak disztingválni, pl a most aktuàlis műbüfögős slágert már az iskolában is eljatszotta a nagyfiam, órán..

Szóval jó lenne kicsit "komolyítani" őket, hogy legalább azt megértsék hogy mikor NINCS helye ezeknek az örömködéseknek abszolút.


Azt hittem ez ilyen fiús dolog.:D Mi nővéremmel nem csináltunk ilyesmit reggeltől estig, pedig nekünk is voltak dolgaink. Kislányom meg a mindennap látott rossz pèldák ellenére is tudja hol a határ, és elég csak néznem, és abba tudja hagyni. Pedig ő is mókázós kislány egyèbkènt, meg igyekszik is lèpést tartani a bátyusokkal, de nem tudja elragadni annyira a fiúk heve, mint őket magukat.

2018. nov. 18. 17:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!