Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összeházasodhat-e két fiatal...

Összeházasodhat-e két fiatal római katolikus templomban, ha egyik római keresztény katolikus a másik pedig nincs megkeresztelve sem (de családja reformátusok)?

Figyelt kérdés
2008. júl. 27. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyházi esküvőhöz szükséges mindkét fél keresztlevele, úgyhogy a kis pogányt :-) valószínűleg meg kell hogy kereszteltessétek előbb. Gyakorlatilag bármelyik templomban elvégzik ezt a szertartást, csak meg kell beszélni a pappal.
2008. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha hisz az illető Krisztusban, akarja őt követni (hogy melyik egyházban, az a konkrét kérdésben másodlagos) akkor a dolog egyszerű: keresztelkedjen meg, ez amúgy is Krisztus rendelése a benne hívők számára.


Ha viszont nem hisz, akkor meg minek a templomi esküvő? Isten ne legyen díszlet a nagyobb romantikához.

2008. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem így nem lehet, de ma már nem veszik olyan komolyan egyes egyházközségek pont azért mert már egyre kevesebben vannak hívők. De valóban, ha nincs megkeresztelve ls nemis hívő akkor minek egyházi esküvő? Vagy ha ilyen fontos akkor keresztelkedjen meg, de pontosabb infot a helyi egyházközség tud adni mert mindenhol már. Pl itt nálunk anyumék úgy házasodtak római katolikus templomban, hogy anya római katolikus, apa meg református. De barátnőmék falujában az kell h a házasulandó bérmálkozzanak is...
2008. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Szia először meg kell keresztelkednie annak, aki nincs. Ha római katolikus templomban szeretnétek házasodni, akkor ugye célszerű ott. Ezt viszont időben el kell kezdeni, sztem több mint fél év kell hozzá, de ez lehet, hogy pap függő. Mi jegyesoktatásra jelentkeztünk be 3hóval az esküvő előtt, de azért is húzta a száját a pap, hogy előbb kellett volna.
2008. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha templomi esküvőt szeretnétek és nem ragaszkodtok a kat. templomhoz akkor jobban jártok a ref. szertartással. Ott is meg kell keresztelkedni, de nem kell előtte 1 évig, vagy hónapokig hittanra járni. Ja és azért beszélni kell a tiszteletes úrral is.

Ha kat. esküvőt szeretnétek akkor meg beszéljetek mihamarabb a plébánossal.

2008. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A keresztelés időtartama erősen papfüggő. Mivel minden plébános kiállíthat keresztlevelet, így egy kis faluban egyszerűen bementek a templomba, beszéltek az atyával és ha éppen ráér, fél óra alatt elvégzi a szertartást. A városi templomokban természetesen nagyon adnak a szabályokra, és mindent a papírforma szerint csinálnak, de a falvakban még néhol normális papok is vannak.
2008. júl. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyes válasz a következő:


Nem kell megkeresztelkednie, nem is lenne értelme csak azért felvennie ezt a szentséget csupán azért hogy templomi esküvője legyen.

Egyszerűen egy keresztény és egy nem keresztény fog házasságot kötni. (egy katolikus pap)

2008. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Kedves katolikus pap!


1. Honnan tudod, hogy mi van a szívükben? Lehet, hogy a valóságban mindketten hívők v. egyik sem v. pedig pont az a hívőbb, aki még nincs megkeresztelve. Bár ez utóbbi esetben valószínűleg kérni fogja az illető.


2. Ha tényleg az a helyzet, hogy az egyikük hívő, a másikuk pedig nem, a 2Korinthus 6,14 alapján te helyesnek tartasz egy ilyen házasságot? (Ha a hit a hívő fél számára fontos, akkor nem köt ilyen házasságot, nem?)


3. Ha az a helyzet, hogy a hit nem fontos számukra, akkor miért kell a templomi esküvő?


4. Ettől a konkrét esettől eltekintve, mi a véleményed arról, ha valaki csak az esküvője napján megy templomba, de amúgy egyáltalán nem hívő életet él? Miért asszisztál ilyesmihez az egyház?


Én a magam részéről (nem a konkrét esetről beszélek, mert nem tudom veletek mi a helyzet, és nem akarlak megbántani sem) kifejezetten Isten megcsúfolásának érzem azt, amikor az ember úgy áll hozzá, hogy "én nem hiszek benned, de most a szép díszes szertartás miatt gyere, utána pedig menj el jó messzire és hagyj minket békén..."

2008. júl. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pontosan én (a lány) vagyok keresztény, ezért szeretnék (nekem fontos az a szertartás, mégha manapság már nem tartják fontosnak) párom is szeretné a templomit, de ő az aki nincs megkeresztelve.
2008. júl. 28. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:

pénz kell hozzá:)

*robin*

2009. jan. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!