Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elfogadtatni...

Hogyan tudnám elfogadtatni vele, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam, hogy ez probléma lesz, de mostanában mindennapos téma, hogy kistestvért szeretne.
2018. nov. 24. 07:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Es miert nem lesz?
2018. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Egyke vagyok, sokáig szerettem volna én is kistesót, még általános alsóban is sírtam miatta. Aztán később valahogy felfogtam, hogy már tényleg nem lesz, most pedig már el nem tudnám képzelni... Idő kell neki.
2018. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%
Én az őszinteséget választanám. Elmondanám, hogy mi az oka, a gyerekek nagyon okosak, megértené az indokaidat. Helyette sorolnám az előnyöket, hogy jobban érezze magát: több figyelem, idő jut rá, a játékain, szobáján nem kell osztozkodni, bármikor hívhatja oda a barátait játszani stb.
2018. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%

Magyarazd el neki, h miert nem szeretnel. Mondd el az elonyeit. Mondjuk megerteni ugysem fogja, majd kesobb. Ha tesoja lenne akkor meg az lenne a baja, feltekenykedne.

Az enyemnek sem lesz testvere, majd 20-30 evesen megkoszoni, amikor latja, hogy mennyire tudtuk tamogatni egesz eleteben es hogy az orokseget sem kell tobbfele darabolni.

2018. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk is csak egy van. Férjem sokat utazik, pont elég nekem is munka után egy gyerkőcért menni suliba, vinni edzésre.

Ő mondjuk nem is akar testvért, látja az osztálytársain hogy mennyire nincs velük foglalkozva, nem jut rájuk elég idő. Mi is igyekszünk megalapozni a jövőjét, lakás màr van a nevén, de bármi is lesz belőle, taníttatni kell, ha egyetemre megy, ott lesz a tandíj, vagy ha pl fodrász akar lenni saját szalonnal, akkor tudjuk majd támogatni. Sokan mondják, hogy a tesó többet ér. Nos, sem én, sem a férjem nem tartja a kapcsolatot a testvérekkel. Szerencsére a lányunk sem akar, tudja, hogy mivel járna egy testvér. Kis tipikus egyke, élvezi.

2018. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves?

Ovis korban elintézném annyival, hogy nem lehet. Általános iskolás korban előnyök-hátrányok.

Mindkét esetben kérdezd meg, hogy ő miért szeretne testvért. Ha olyanokat mond, hogy lenne kivel játszani, stb, azt is meg tudod torpedózni, hogy még 2-3 évig nem lehet focizni/babázni, addigra pedig ő se akar ilyet játszani. Viszont a vele egyidős barátokkal tud, és hívjátok àt valakit ottalvós bulira hétvégén.

2018. nov. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
83%
Bár én egyke vagyok,a férjem is,és szeretnénk testvért,de tagadhatatlanul több előnye az egykeségnek.Anyagiak szempontjából is,meg én is bűn rossz testvérkapcsolatokat látok magam körül.
2018. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
48%

“tudja, hogy mivel járna egy testvér. Kis tipikus egyke, élvezi.” huu vaoo. Gratulalok ehhez a felfogashoz. Es a tipikus egyke, magyaran elkenyeztetett, akaratos es onzo?


A jo testvereseg alapja a neveles is a szemelyisegeken tul, de ezt senki nem veszi figyelembe. Csak hogy szar a testverkapcsolatom azt a testver egy szar dolog. Eleg leegyszerusitett es butitott felfogas.

Viszont ha tenyleg jo az borzaszto sokat er.

Nekem sincs jo testverkapcsolatom de en inkabb torekedek arra hogy a gyerekeimnek jo legyen, nem pedig egykenek hagytam a gyereket, mert a sajat es sok peldabol kiindulva egy baromsag es ertelmetlen...

Az is mas ha tenyleg szukos az anyagi keret, de sokan rafogjak a penzre holott a ketto is kivitelezheto lenne.

Nah meg ha nincs minden a popoja ala tolva, lakas es kocsi akkor te jo eg, meg kell dolgoznia erte... szegenynek... ne is kuzdjon semmiert se eleteben mert anyu-apu alateszi, aztan egy “szimpatikus” “tipikus egyke” lesz belole.

Azt is feltetelezem tobb szulonek az a fokmeroje a jo szulosegnek mennyi mindent tud megvenni a gyerekenek es csak berakni egy kocsiba vagy/ es lakasba.

2018. nov. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Azt gondolsz, amit akarsz! Nem tartozom magyarázattal. Sokkal több idő, minőségi és mennyiségi idő jut egy gyerekre, az anyagiak mellett. Nálunk ez a fontos. Nálatok meg más. Ennyi.
2018. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
29%

Mindenki a gyereke alá tolná, ha tehetné szóval hagyjuk az ilyen dumát. A gyerek nem lesz egyedül a nagyvilágban, nagy eséllyel lesz kapcsolata, gyereke, lesznek barátai, vannak unokatesók. Nálam meg ez nem állja meg a helyét, hogy tesó nélkül egyedül lesz. Látszik, mennyire primitív vagy, aki nem tudja elfogadni, hogy más véleményét és hozzáállását! Tényleg, milyen hülyék vagyunk, hogy gondolunk arra, hogy ne kelljen az egész életét albérletben töltenie vagy hitelt felvennie! Nem is értem magunkat!

Jó gyerek, kitűnő tanuló, kiveszi a részét a házimunkából, mindig van nálunk unokatesó, vagy ő alszik ott. Mindenhová visszük, van anyanap meg apanap. Arról meg nem is beszélve, hogy két ember egységes döntése az egy gyerek. Ha nekünk így jó, akkor így jó.

2018. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!