Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hajlandó semmilyen húst...

Nem hajlandó semmilyen húst megenni a lányom. Lehet ettől valami baja? 3 éves

Figyelt kérdés
Eddig mindig megette. Hagyjam őt ne adjam neki vagy mit csináljak?
2018. nov. 25. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Amennyiben figyelsz, hogy mással bevihesse a kellő fehérjét és vasat (ez a két legjobb tulajdonsága a húsnak, hogy ezekben gazdag), akkor semmi gond.

Kínáld mindig, de lenyomni a torkán úgyse vezet jóra.

2018. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Adj helyette tojást, halat és céklát.
2018. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy baj, rengeteg a vegetarianus gyerek :)

A szervezet mindig jelez, most valamiert nem kivanja.


[link]

2018. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én krémet csináltam belőle (ízesített húskrémet) kenyérre kentem, úgy megette, mert az "valami új", "valami más" :) Javaslom neked is! :) Hátha bejön.
2018. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Nekem se eszi a 3 évesem. Régen jól ette, aztán már csak csirkét evett (általában az is volt itthon így) aztán szinte már csak a virsli ment, esetleg bolognai és fasirt, már most ezek sem.

A tojást se fogadja el, diétázni kellett rá nyár elejéig, azóta nem szerette meg.

Sajtot és tejfölt képes lenne folyamatosan enni, ezeket megszerette, nyár vége óta eszik tejesen.

A vas miatt aggódom, igyekszek vasban gazdag zöldségekkel etetni de azoknak nem olyan jó a felszívódása, mint az állati eredetűnek. Figyelem a gyereket, ha sápadt lenne majd elviszem orvoshoz, torkán lenyomni úgyse tudom a húst. Amúgy meg szoktam kínálni azért. Ő meg otthagyja..

2018. nov. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Hogyan lenne már ettől baja? Főleg úgy, hogy eddig ette ráadásul. Sok vegetáriánus ember él vígan, nem olyan mindenható dolog a hús. Ha tartósan nem eszi igyekezz több hüvelyest beiktatni az étrendbe, abban sok a fehérje.
2018. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó nem sokat ért az idegrendszer fejlődéséhez...
2018. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
7 köszi szépen, hogy így külön megszólítasz, inkább a véleménykédét kéne ide lepötyögni, itt az a feladat. Amúgy abszolút semmi baja nem lesz senkinek attól, hogy pár napig nem eszik húst, se gyereknek, se felnőttnek és bár az én gyermekem nem vegetáriánus, úgy gondolom, hogy jól összerakott étrenddel létezik egészséges vega, sőt vegán gyerek is.
2018. nov. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
En azert nem szerettem mert ragos. A mai napig utalom mikor belemegy a fogam koze. En is szivesebben fogyasztom krem, felfujt, pasteton formaban a hust a mai napig. Probald ki ezeket.
2018. nov. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam sem egy nagy húsrajongó újabban.

Vannak napok, amikor szépen eszi, de általában csak pár falatot, és inkább a köretet/főzeléket részesíti előnyben.


Virslit eszik, de csak úgy, ha ketchupba márthatja, mert "hálistennek" így látta az apjától... :D Ezért azt elég ritkán kap.


Ne aggódj ezen túlságosan, kapjon elég fehérjét másból, aztán lehet, hogy pár hét vagy hónap múlva pont a húst fogja tömni. Náluk ez még sűrűn változhat... Kisfiam pár hónapja még utált mindent, ami túrós, most meg a napokban anyósomnál kétpofára ette a házi túrós batyut. El sem akartam hinni.


2,5 éves.

2018. nov. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!