Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam már szinte...

2,5 éves kisfiam már szinte semmilyen főtt ételt nem hajlandó megenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Négy hónappal ezelőtt még szinte mindent megevett és nagyon jóízűen és szép mennyiségben is. Aztán egyik napról a másikra kezdett mindent visszautasítani. Most már csak a főtt krumplit hajlandó megenni egy kis rántott hússal de abból sem sokat és azt mégsem adhatok neki mindig. A tejtermékeket és a gyümölcsöket is elkezdte leépíteni. Már nagyon el vagyok keseredve egyszerűen görcsben a gyomrom minden étkezés előtt. Próbáltam, hogy nem kaphat semmit amíg meg nem eszi az ebédet de nem mentem vele semmire. Képes volt napokig átmenni fényevőbe. Már kezdett fogyni is ezért inkább adtam neki amit megeszik. Kenyeret, szalámikat, péksütiket, tojást, bundáskenyeret megeszi de ezen kívül semmi. Mit csináljak vele? Már azon gondolkozom, hogy elviszem orvoshoz mert így nem jut elég vitaminhoz, féltem.
2015. szept. 10. 11:01
 1/8 anonim válasza:
0%

tuszkold le a torkán

egy gyereknek ennie kell ha nem megy így akkor erővel kell hogy egyen

én is ezt tettem az enyéimmel, és szép nagyra nőttek

2015. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is 2,5 évesen csinálta ezt, ő is jó evő volt, a világon mindent megevett, még a különlegesebb ételeket is.

Aztán hogy mi történt, fogalmam sincs, egyik napról a másikra mérhetetlenül válogatós lett.

Én is kétségbe estem, mint te, de aztána védőnő és a gyerekorvos is megnyugtatott. GYEREK MÉG NEM ÉHEZTETTE MAGÁT! :D


Úgyhogy hagyd csak, ne csinálj belőle ügyet, csináld azokat, amiket szeret (azért nem olyan kevés dolog, amit felsoroltál), persze mindig legyen az asztalon más lehetőség is, de soha nem erőltesd, ne is kínáld. Én mindig mást eszek, amikor asztalnál étkezünk, és sokszor megkívánja, de ha én kínálnám, csak azért sem.

Aztán oviba került, na, ott aztán nem volt választás, és az óvónők egyszer elkotyogták, hogy mindenből repetázik a gyerekem, még a sóskalevesből is! AMit még soha nem csináltam.

Egy a lényeg, ne csinálj belőle ügyet, kizárt, hogy éhenhalna, hidd el, amire szüksége van, azt megeszi.

2015. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Hát a gyerek volt kitartóbb.

Azt azért nem hiszem el, hogy napokig nem eszik, csak iszik.

Akkor ebédre, uzsonnára, vacsorára főtt étellel kell kínálni. Egyszer csak megeszi.

Nálunk van olyan, hogy amikor keveset eszik, akkor pl ha megy a tv-ben a kedvenc mese, akkor simán a szájába tudom adni a falatot. Annyira nem figyel. És így megeszi az egész adagját.

Vagy youtube-on valami mese.

Néha kreatívnak kell lenni, de mindig te legyél a kitartóbb, ilyen esetben ne engedj egy kisgyereknek.

2015. szept. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem fog éhen halni. Max elhízni.


Vagy is éhenhalni nem fog, ha nem adsz neki csak egészséges ételeket, akkor egy idö után azt fogja megenni, de addig nem fog éhen halni. De ha engeded az egészségtelen ételeket, akkor viszont el fog hízni, és rászokik, majd 5évesen azt a kérdést teszed fel, hogy mit csináljak a fiammal aki túl kövér.


Kérdés, hogy a nyers ételeket megeszi? Nekem pl a nagyobbik lányom nem nagyon fött étel evö. De napi 2-3x eszik nyers ételeket, így nem eröltetetem a fött ételet. Ami mindig van, délután gyümölcs és elég sok, majd este uborka, paprika, paradicsom, répa, karalábé....

2015. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bár ellene vagyok de próbáltam a mesével lekötős dolgot is de úgy sem hajlandó megenni. Maximum odáig jutunk, hogy egy kanállal sikerül belediktálni azt mondja, hogy rossz az íze és ennyi nem tudok többet beletáplálni. Próbáltam más fűszerezéssel főzni. Sem a kevesebb sem a több nem nyert. De még az édes dolgokat sem eszi meg mint például: szilvásgombóc, grízes tészta, túrós tészta vagy csak egy finom tejbegríz. Semmi. Ha rendesen enne gyümölcsöt vagy zöldségeket akkor nem paráznék rajta de almán és banánon kívül mindentől öklendezik és azokat sem eszi minden nap. Zöldségből a paprika amiből hajlandó csipegetni valamennyit meg néha uborkából de ez is elenyésző mennyiség. Fel nem foghatom, hogy lehet ennyire válogatós egy gyerek aki előtte mindent felfalt. Vele eszek, de csak belenéz néha a tányéromba és amikor megkérdezem kér-e belőle akkor fintorog és nem akar kóstolót sem belőle. Gondolkoztam a Béres cseppen hátha a meghozza majd az étvágyát kicsit más ötletem ezen kívül már nincs.
2015. szept. 10. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez a dackorszak egyik tipikus próbája, amin könnyű elbukni. A saját akaratát próbálgatja. Ha azt látja rajtad, hogy téged ez kétségbeejt, reakciót vált ki, akkor megerősíti, hogy jó úton jár.

Tedd továbbra is azt, amit eddig: egy féle ételt fel kell ajánlani, ha nem kéri, akkor következő étkezésig nincs kaja.


Ha könyörögsz, erőlteted, stb, azzal rossz irányba viszed az egészet.


Saját gyerekkoromból emlékszem, hogy nagyon keveset ettem, egyszerűen nem voltam éhes. Kb 3-12 éves koromig úgy néztem ki, mint aki egy folyotáborból szökött meg, ennek ellenére egészséges voltam. A szüleim soha nem erőltették az ételt, ha nem ettem, akkor nem ettem.

Annyi trükközés volt, hogy étteremben apám magának rendelt olyat, amit szerettem, én választhattam magamnak (finom manipulálással olyat, amit ő szeretett volna enni), aztán nagylelkűen cserélt velem. Én győzelemnek éltem meg, ők meg kicseleztek, hogy egyek. DE! Erőltetve soha nem volt.


A fő szabály, hogy ne csináljatok nagy ügyet belőle, ne az evés körül forogjon minden. Üljön oda az asztalhoz, legyen előtte étel, meg kelljen várnia, amíg mindenki végez, de annyit eszik, amennyit kér. Ha semmit, akkor semmit.


Nekem se lett bajom, egészséges gyerek voltam és felnőttként is az vagyok, jelenleg normális testsúllyal. Ha anno erőltetik, lehet, hogy most már valami faintos étkezési zavarom is lenne.

2015. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is voltak nem evő korszakai. Most már négy éves, egy éve ovis, érdekes módon ott sokkal több mindent megeszik, amit itthon még csak meg sem kóstolt.

Az ovi hatására eszi már a bolognait, paradicsomos ételeket, újra eszik gyümölcsöt, és véééégre, a saját kertünkben termett paprikát és paradicsomot is megeszi.

Beszélj a gyerekorvossal, egy kis B6 vitamin talán segít az étvágytalanságon.

Én most augusztusban tartottam a srácaimnak plusz vitaminkúrát, átmentek a bárányhimlőn, lázasak, hányósak voltak, a nagy elkapott egy jó kis hányós-hasmenős bacit, fogyott, kilátszottak már a bordái. Egy Vitakid nevű szirupot adtak a patikában, két nap után olyan étvágyuk lett, egész nap rágtak.


A levesekkel hogy áll a gyerek?

A meglévő ételekbe próbálj valamit csempészni, pl. én a bolognaiba rengeteg zöldséget belefőzök. Vagy a színes zöldséges tokányok tésztával?

Igaz, hogy pepecs, de azt is kipróbálhatod, hogy egy maci vagy más formájú tésztaszaggató segítségével formába rakod a rizst, vicces arcot csinálsz....

2015. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki mást helyette. Ha éhes lesz megeszi, még egy gyerek se halt éhen önszántából! Nem kell ezt túlbonyolítani... Nem kell nézegetni, memnnyit eszik. Ez az ebéd, eszik amennyit eszik, majd szól, ha éhes lesz. Ha ovis lenne vagy bölcsis, gőzöd nem lenne róla, mennyit evett aznap. Tuti meg is enné amit elé raknak, mihelyst rájön, hogy nem fog mást kapni.
2015. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!