Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy helyben topogunk, mindenfé...

Egy helyben topogunk, mindenféle előrelépés nélkül?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves. Szerintem agyilag érett a szobatisztaságra, még sem megy. Délutáni alvás után száraz a pelus, szól hogy "kaka", ha kell neki ... de ennyi. Ettől függetlenül nem kakil a wc-be, pisilni sem pisil, hiába viszem gyakran. Ha leveszem a wc-ről, megy pár lépést, megáll és pisil.
2010. jún. 26. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Miből gondolod, hogy agyilag érett rá?

Ha te viszed, akkor az nem az ő döntése, ez nem szobatisztaság. Szobatisztaság az, amikor a gyermek jelzi a szükségletet és addig vissza tudja tartani amig kiértek a bilihez/wchez. Minden egyéb az még csak az oda vezető út. 24 hónaposan végül is előfordul már igazi szobatisztaság, bár ahogyan én látom a környezetemben, annyira nem gyakori. Szóval nem vagytok lemaradva semmivel.

Nem tudom mennyit beszél már, nem tudod megkérdezni tőle, ha más nem eldöntendő kérdésekkel, hogy mi a gondja?

2010. jún. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom hogy szól hogy ha kell neki, oda is megy a wc-hez, le is vetkőzik. Csak aztán semmi. Felöltöztetem, és már jön is a pisi, kaki. (Rosszabb esetben még öltözés előtt)
2010. jún. 26. 19:36
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem is érett rá. az hogy odamegy, hogy vetkőzik azt jelenti, hogy érzi az ingert és tudja mi az. Egyszer ha sikerülne neki valamit produkálnia simán menne a dolog. Próbálgassátok, esetleg ülhetne tovább a wc-n. Illetve ha TE mész vidd magaddal a őt is és ültesd rá a bilire.
2010. jún. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!