Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem tűri újabban a...

Kisfiam nem tűri újabban a pelust, viszont megy a pisi, kaki mindenfelé, ő meg csodálkozik.2 és fél éves! Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

sziasztok! a kisfiam elmúlt két és fél éves, eddig nem is érdekelte a szobatisztaság. még az sem zavarta, ha a kakiban ül. most a melegben többször fürdőzhetett pucéran a kertben, ami nagyon bejött neki. ma reggel már nem volt hajlandó felvenni a pelust (az elmúlt napokban többször volt órákat pelus nélkül, de addig nem pisilt, kakilt). megbeszéltük a bili, wc-szűkítő kérdést (mint már ezerszer, amikor én próbáltam a szobatisztaság felé terelni), még a bilit is ő helyezte el. aztán persze többször pisilt, kakilt mindenfelé. csak csodálkozott, hogy folyik a lábán. ha gyorsan ráültettem a bilire, némi eredmény volt, de amikor "szünetekben" kértem, hogy pisiljünk a bilibe, nem volt hajandó. azonnal felpattan, hogy nem jön... amikor sikerült kicsit belekakilnia, akkor sem "ürített" rendesen, mert pár perc múlva még egy adag landolt a földön.

most érett egyátalán a szobatisztaságra? vagy csak rájött, hogy kényelmesebb a pelus nélkül? nincs bajom a takarítással, csak azért több hétig nincs kedvem napi több kakit szedegetni a lakásból, mert a kisuraságnak meleg a pelus. a kishuga meg szivesen pancsolt volna a cuccban, gondolhatjátok... :)

Ti mit tennétek? köszi, ha írtok!


2011. jún. 17. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt amit eddig. Nem kell erőltetni,de finoman kérdezgesd,hogy kell e pisilni,kakilni,ültesd a bilire,de ne erőszakoskodj,ha felpattan akkor felpattan.

Sajnos ez egy ilyen időszak,de a legtöbb gyerek erről a szintről pár nap,max 1-2 hét alatt rááll a bilire.A pelust semmiképp ne add vissza rá,az már egy jó jel,ha nem akarja felvenni,akkor észrevette,hogy kényelmetlen a kakiban ülni.A szobatisztaságnak is vannak fokozatai,a kisfiad szépen halad,kitartás.

Sajnos ez ilyen,takaritani kell,dehát ez van nem tud mást tenni az ember:)

2011. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fíam is ennyi ídős.Nálunk korábban próbáltunk pelus nélül lenni.Ő is élvezte a csupasságot,de eleinte minden felé pisilt és volt kaki is.Én úgy voltam nem erőltetem ha akarja majd kialakul.Vettem bilit is.Azóta fíam egyedül ül rá és pisil és mutatja,de ez van a kakinál is.Nappal pelus nélkül van alsó nadrágban.Ha pisilnie kell letolja félig a gatyót és kiveszi a fütyit és pisil,ha végez megrázza és vísszateszi.:) Ne erőltesd!Ez a fontos.Az már jó ha pelus nem kell!
2011. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Remek válaszok érkeztek, én most csak kiegészítem:


Nagyszerű, hogy van kertetek. :) Az is nagyszerű, hogy már a nyári időszakba tértünk, hónapokig ilyen lesz az idő, tehát nem kell szedegetned a kakit a lakásban, legyen eleget a kertben a gyermek. Amikor bent vagytok, sajnos olykor még nadrágba fog kakilni, pisilni, ez ilyen időszak, minden kisgyermekes szülő átéli ezt, még ha nem is kellemes a szülőnek és többször kell ruhát mosni emiatt. (Idővel a kisgyermeket is fogja zavarni, ha bekakil, bepisil.) Azonban ha visszaadnád rá a pelust, azáltal megzavarnád a folyamatot, tehát ne tedd! Most kezd ráérezni a dologra, meztelen alteste éppen hogy segíti megtapasztalni vele az ürítés megtörténtét, ami a kontroll kialakulását is jelentősen segíti.


Az pedig megint csak életkori sajátosság, hogy 1-3 életév között szeretnek játszani a vizelettel, kakival is, bár a szocializálás érdekében fokozatosan le kell szoktatni őket erről; más maszatolással amúgy is tudják -úgynevezett- pszichés kerülőúton helyettesíteni e vágyukat, pl. evés közben élvezik, ha maszatosak lesznek, valamint a homokozást is egyrészt ezért szeretik a kisgyermekek.

2011. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszönöm, hogy írtatok! a kérdésem kiírása után visszakerült a pelus, a kisfiam kérésére. azóta viszont választott magának egy zenélős bilit és abba sikeresen belepisilt! (a korábbit kényelmetlennek találta, ez csak véletlenül zenélős, de végtelenül örült amikor megszólalt a zene).
2011. jún. 20. 08:46
 5/5 anonim ***** válasza:

O jee, muzikális alkat! ;) (Mint minden kisgyerek :) )

Nah, örülök, hogy tovább halad a dolog, csak így tovább. :)

2011. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!