Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezelhetetlen óvodás?

Kezelhetetlen óvodás?

Figyelt kérdés

A kisebbik fiúnk 4 éves, és teljesen megkeseríti a családunk életét. Minden reggel kiabálással ébred, hagyjál békén, ne szólj. Pedig mi szépen ébresztjük, puszilgatva, simogatva. Aztán el kezd sírni. Így indul a reggel. Az étkezések még rosszabbak, ott is sír, kiabál, nyafog. Ha megmondja mit kér enni, és megcsináljuk végül mégsem azt kéri, nem úgy kéri, miért olyan alaku a ketchup, amilyen, mindenbe beleköt, nekünk meg már az idegeinkre megy, és nem tudjuk mit csináljunk vele.

Várni kell míg kinövi? Mi meg tönkre megyünk ebbe..:(

A nagyobbikkal nem volt soha ilyen probléma, teljesen más a habítusa..



2018. nov. 29. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Fáradt. Az én ovisom is nyűgos reggel Ha későn altattam el

Lefekvéskor külön megbeszéljük ha nem akar aludni, hogy mosolygos reggele legyen, szép napja es ha pláne a szokásosnál korábban kelunk (nálunk nem fix mert változo ahogy dolgozom)hogy gyorsan kell aludni mert mindjart kelunk es még felnőttet is kicsinál ha keveset aludt.


Reggel is beszélgetek vele pl ha késésben vagyunk hogy most legyen ügyes legyunk jo csapat mert most gyorsan kell haladni anya elaludt.


Már nagyon értelmesek.


Pont a cim miatt fogott meg a kerdes mert az enyémmel nem birnak az oviban panaszkodnak a nevelők, hiperaktiv, nálam meg érdekes de egy angyal, irányithato, értelmes. Partnerként kezelem, figyelembe veszem mit akar. Pl fürdésnél is, ma gyors tusolunk csak segits kérlek, de holnap kádban hajmosi, pezsgőfurdőgolyo, habparti lesz es segit a gyors tusolásnál is. Stb.

Hiperaktiv pláne ha fáradt, mégis ha kérem pl mert este rengeteg a kobor kutya mégis képes normálisan velem jonni az uton Ha beszélgetek vele hogy most anya a testőröd működjünk együtt stb


Es az oviban sirnak a nevelők miatta pedig ők képzett szakemberek

2018. nov. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Plusz én hamarabb keltem mint kéne hogy ne kelljen kipattania.

Pl amikor még csak a kávét csinálom szolongatom hogy nyujtozkodjon nézelodjon átbujhat anya ágyába, mig keszitem a reggeli tejet elő megint szolongatom az ágyamban megszeretgetem stb lassu fokozatos a reggel az ébresztés

2018. nov. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mi is már hamarabb keltjük, mert elhúzza az időt.

Este is elhúzza, mindennel játszik.

Megbeszéljük vele, hogy vagy játszik vagy mese olvasás, válaszon. Bármelyiket válassza, a másik miatt sír. Ha van mind a kettő, akkor az a baj, hogy nem volt elég idő a másikra.

Az óviban meg ő a minta gyerek. Hogy ott milyen jó, mindent csinál, amit mondanak, nagyon ügyes. Csak épp otthon nem. Azt mondják, valahol ki kell tombolnia magát.

Hiába beszélünk meg valamit, hiába ígéri meg, hogy jó lesz - magától könnyek között megígéri - majd 5 perc múlva folytatja. Semmi sem jó neki, ami van:(

2018. nov. 29. 07:36
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Próbáltatok már erélyesebben hatni rá? Van akinél a tutujgatás az ellenkezőjét hozza ki mint amit el akartok érni. Aztán egy idő után az ember fejére nő.
2018. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Pont ilyan (volt) az enyém. Otthon hisztizik, tombol, semmi nem jó, semmi nem elég, semmi nem olyan, mint ahogy ő azt elgondolta... ezt is akar, azt is akar, nem érdekli, hogy késő van, pörög állandóan, éjjel is sokszor kiabál, rosszul alszik, reggel nehezen, nyűgösen kel, veszekedés, késni fogunk, ma korábban fekszel, mert reggel láthatóan nem tudsz felkelni (persze, hogy nem fekszik korábban), még ezt akar, azt akar, elkésünk, de szar a cipzár, majd ő felhúzza, szar a kabát, dobjuk ki, nem kell a cipő, éhes még, de az nem jó...


Az oviban el sem hitték róla soha, hogy akár hangosan is tud beszélni.

Mindenki azt mondja, örüljek, mert ez kivételezett helyzet, hogy a kisördög csak nekem jár, csak az enyém, mert ez azt jelenti, hogy otthon teljes biztonságban érzi magát és azért engedi el ennyire.


Az iskolában hasonlóan indított, de ott a tanítónéni kihozta belőle az ördögöt. Minap pont azon röhögtem, hogy végre nem csak az enyém a sátánka >:)


Mi végül elvittük szakemberhez, ADD-t állapítottak meg nála. Ez a folyamatos opponálás, ellenkezés (csakazért sem csinálom, csakazért is máshogy csinálom, nem baj, ha nem jó, de legalább a másiknak sem lesz jó) tipikus velejárója a figyelemzavarnak.

2018. nov. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon el van kényeztetve! Határozottan és következetesen nem kell engedni a hisztijének!
2018. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Meg kéne nevelni,el van kényeztetve,kis zsarnok,te meg tönkre mész benne,nem kellene ilyen mulyának lenni.

Mi az,hogy ezt kérem,de ha ott van akkor nem jó,és mást kérek??? Elé rakom ha egyébként szereti,akkor megeszi ha nem akkor így járt. Nem vagy te házicseléd.

Gyerekekkel foglalkozom,ez annyira általános,ahol a szülő ilyen gyenge jellem,ott mindnek hisztis,akaratos,zsarnok gyereke van.

2018. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Biztos en leszek a szentsegtoro de miota bekapcsolok neki reggel egy 5 perces meset, jokedvuen ebred. Esetleg megprobalhatnad h nem meset hanem vmi kedves zenet kapcsolsz be neki, lehet h az is bejon.
2018. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Én fiam is ilyen, nem tudsz mást, mint hogy nem engedsz neki. Nálunk is pont ezek vannak, amiket leírtál. Bár én a felkelést nem szívom mellre, én is rühelltem, ha felkeltettek. Nyugodtan válaszolok neki, hogy nem megyek el, nem kapcsolom le a villanyt, mert elkésünk. 5 percet adok neki az ágyban magához térni, aztán kiveszem. Nálunk is megy a variálás, régebben evésnél is, de az már múlóban, mert nem engedtem, mostanában a lefekvésnél. Nehéz, de légy következetes, illetve amiket előre sejtesz, hogy bevet majd, azt védd ki. (Pl lefekvéskor a szomjas vagyok műsort, a pisi lesz kifogást előre elintézzük.)

Én nem gondolom, hogy ez nagyon kirívó eset lenne egyébként, inkább a másik gyereked más habitusú, és ahhoz voltál szokva. Dackorszak.

2018. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az oviban azért jó gyerek, mert nem ajnározzák. Kőkemény szíabályok vannak, amik mindenkire kötelezőek.


Ti meg otthon keresitek a kegyeit, rabszolgái vagytok, mindent a kedvére tesztek. Kicsit szigorúbban kellene.

-Mit kérsz reggelire?

-Tejbegrízt.

(megcsinálod).

-Ezt nem kérem/nem így kérem.

-Rendben, vedd a cipőd, indulunk.


Ennyi. Volt választása, ha nem kéri, nincs más. Az oviban úgyis van reggeli.

Nem szabad ráhagyni a hisztit.

5 éves fiam is néha elkezd nyávogni (szó szerint), mert nem tudja bekötni magát. Erre közlöm vele, hoyg vagy csendben beköti magát, vagy kiszáll a kocsibó, mert erre nem vagyok kíváncsi. Minden alkalommal sikerül csendben is bekötnie magát...


A gyerekeknek szükségük van a szabályokra. És a következetességre. Szigorúan be kell tartani.

Ha játszani is szeret, meg mesét is szeretne, akkor este 6-7 között játék, 7-kor fürdés (előtte vagy utána vacsora). És legkésőbb 8-kor meseolvasás, és alvás. Akkor reggel fel bír kelni.

Ha sírva kel, otthagyom. Majd abbahagyja. (vagy megmondja, mi a baja).


Szóval nem kell ennyire a kedvére tenni, kicsit szigorúbban kell nevelni.

2018. nov. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!