Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire megszokott ez ebben...

Mennyire megszokott ez ebben a korban? Tényleg jeleznie kéne?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16hós lesz pár nap múlva. Mindenki azzal jön (idősebbek főleg) hogy ha ilyen ügyes akkor màr jelezhetné hogy kaki lesz vagy van a pelusba. Szerintem meg ráér vele, tény hogy nagyon ügyes na de hát akkor is csak 16hós.


Mászni 7hónaposa kezdett. 9hónaposan 3hetesen kezdett el menni. Mára már otf tartunk hogy mindenre felmászik feláll. Létrázik ha éppen valamit csinálunk.(az itteni egykorúak mind most kezdenek járni vagy most állnak neki megpróbálni pl kanapéra felmászni)

Szépen 3 ujjal fogja a ceruzát. Nem csak egyenes vonalat húz)

Egyedül eszik kanálal(nem olyan tisztán de nem is úszunk a konyha)

Bilizünk, reggel este kéri (reggel pisi kaki este általában csak pisi de van hogy kaki is)

Beszél(rengeteg szót kimond tisztán(az alap szavakon túl: bácsi néni traktor banán alma körte ajtó asztal szék doboz ír rengeteg nevet)

Mindent megjegyez csak 1x kell látnia.


De ezek után sem hiszem hogy szólnia kéne. Szerintetek mit egyen a bilit látható helyre hátha szól? Most a fürdőben van.



2018. dec. 12. 14:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a szavakat is csak 1x kell hallania. Egyből kimondja vagy legalábbis valami hasonlót mond.
2018. dec. 12. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell biliznie. Három évesen kell jeleznie,és nappali szobatisztaság az elvárás. És az átlag is! Ne eröltesd,enged el a füled melett az okoskodókat.
2018. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell biliznie ilyen korán! Az én lányom szól egyébként ha kakál, de nem szoktam nála így sem erőltetni a bilit, mert csak másfél éves, úgy sem tudja szabályozni ilyen fiatal korban.
2018. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18 hós a fiam, nem jelzi.

A bilit is korainak tartom, hiszen nem érett rá az idegrendszere.

Nem az a lényeg, hogy ha ráül beleengedi, hanem pont az, hogy vissza tudja tartani.Arra meg még képtelen.

2018. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 19 hónaposan lett szobatiszta most júliusban. Mi úgy kezdtük, hogy először alvás után mindig leültettem bilire. Egy idő után megtanulta, hogy mire való. Szól, egyáltalán nincs rajta pelenka nappal. Most már 2 éves lesz és éjszaka is szól, ha pisilnie kell. Szerintem néha kérdezz rá, hogy kell-e pisilnie.
2018. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!