Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A "gyerekutálók" mégis mit...

A "gyerekutálók" mégis mit várnak, milyen legyen egy gyerek (7 év alatti)?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekel. Mást sem hallok csak azt, hogy milyen idegesítőek, neveletkenek.

4 órát kellett várnunk az orvosnál.

Nem viccelek, de néhány "felnőtt" jobban idegesített, mint a gyerekek beszéde, mászkálása, futkározása.

Hangosan szidják a gyerekeket, hogy milyen hangosak. Fel-le sétálgatnak. Senkivel sem törődve telefonálnak. Hallottam a vonal másik végén mit mondanak és tudom ki mikor hol ünnepel. Kimegy, visszajön és levágja magát a székre. Ha talál"játszótársat" hangosan szidják az orvost, asszisztenst, a rendszert és persze a gyerekeket, akik játszanak a gyerekeknek kialakított játszó sarokban.


Szóval mi az elvárás egy gyerektől, ha a felnőttek is "idegesítően" viselkednek, ha unatkoznak, várakozni kell?

De ez az élet több területén is megfigyelhető és párhuzam vonható.

4 órám volt figyelni és nem láttam különbséget. Nyugodt felnőtt és nyugodt gyerek is pont annyi volt, mint nyüzsgő gyerek és nyüzsgő felnőtt.



2018. dec. 20. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ne figyelj oda rájuk. Fugyeld a gyerekedet, vagy hallgass inkább zenét. :) Én is ezt csinálom, higy elkerüljem a rosszindulatot. Felesleges ezen filòzni, aki ilyen annak senki nem felel meg, se gyerek, se felnőtt.
2018. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szóval mi az elvárás egy gyerektől, ha a felnőttek is "idegesítően" viselkednek, ha unatkoznak, várakozni kell?


A gyerek felé semmi. A szülője felé az, hogy foglalja le a gyerek figyelmét, ha pedig zavaróan viselkedik, kérjen elnézést a környezetétől. Egy udvarias szülő gyerekére nehezebb haragudni, mint egy pöffeszkedő, hátradőlő, gyerekkel nem törődő szülőére, aki azzal védekezik, hogy a gyerek az gyerek, és úgy kell viselkednie, hogy rohangászik és másokat idegesít.

2018. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem miért vonsz párhuzamot a két dolog között. A gyerek az gyerek, nevelésre szorul, jobb esetben ott a szülő és fegyelmezi, lehetnek akár boltban akár orvosi rendelőben. A felnőtt ezen már túl van ( jobb esetben) ha hangos és tapintatlan az a saját döntése, ellentétben egy kisgyerekkel aki még nem tudja hol a "határ". A két esetet egy lapon hülyeség említeni. Nekem semmi bajom a gyerekekkel, nekem is van, bajom azzal van amikor a szülő (a felnőtt) hagyja h azt csináljon amit akar és ez már zavaró.
2018. dec. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok gyerekutáló, a hülye szülőket utálom. Ami elvárásom van az igazából az alapvető társas viselkedés alapjaiban kimerül. Pl ha én nem hallgatok zenét este 11-kor hangosan, akkor tök jó lenne ha a szomszéd sem reggel hétkor vinné le a ház udvarára a gyereket játszani (főleg hétvégén...).

Várakozásról meg csak annyit, hogy az orvos nyilván elkerülhetetlen, de sok szülő nem a gyereknek való programokra cipeli szerencsétlent, aztán mindenkinek tönkreteszik a napját. Pl éttermek, ahol sokat kell várni, olyan filmek/színdarabok, amit még nem ért, termálfürdők, ahol mindenki nyugiban akar ülni. Lehetne folytatni a sort, érted a lényeget. Főleg azok szoktak ellenszenvet kiváltani, ahol lenne gyerekbarát opció (pl gyerekmedence, csúszdás élményfürdő) de a szülő csak azért sem olyan helyre viszi a gyereket, ami jobb lenne magának a gyereknek is.

2018. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Marhára ráérhetsz.
2018. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4 órám volt, szóval igen, marhára ráértem.

Én nem arra gondoltam amikor vetekszik a gyerek vagy a széken ugrál stb.

Hanem sokan hisztisnek titulálnak egy gyereket, ha hangot ad a nemtetszésének. De sok felnőtt dettó ugyanezt teszi csak náluk elfogadott.

Na mindegy is. Csak érdekes volt. 4 óra alatt vagy 4 anyukát hallgattam ahogy mesét olvas, fogócskáztak a gyerekek és vmi konyha szerűség volt ott, így főztek. A felnőttek (gyerek nélkül) olvasott, körbe körbe mászkált, zenét hallgatott, telefonált, panaszkodott. Szinte ugyanazt, mint a gyerekek. 😊

2018. dec. 20. 16:39
 7/8 Coffelia ***** válasza:
100%
Sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy egy gyereknek mik az életkeri sajátosságai, mire érett, mit lehet tényleg elvárni már tőle, és mi az, amit majd csak akkor fog tenyleg következetesen fegyelmezetten csinálhi, ha a következő évben 3546-szor elmondod neki, mert akkorra beépül. Általában nem értik, vagy nem hiszik el, hogy éppen a közepén jársz egy folyamatnak, és még 15x el fog röhögve szaladni a kétévesed ezen a héten, és tenyleg azért, hogy dühítsen, mert az izgi. Talán egy hónap mulva már nem. De aki addig látja a szenvedést, az hülyének fog nézni.
2018. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ilyeneknek vagy nincs gyerekük vagy már olyan régen voltak kicsik, hogy rég el is felejtették. A gyerekeknek vannak életkori sajátosságaik, és pl. ha orvosnál várni kell, hát azt nehezen viselik. A felnőtt is, de nekik jobb esetben el lehet magyarázni, vagy visz valamit, amivel leköti magát.

Meg sok szülő tapasztalatlan. Pl. amikor a kórházban várakozunk, én szoktam vinni kártyát, könyvet. A legtöbb szülő nem visz semmit!!! Pl, amikor tejterhelésre vittem a gyerekeket, megmondták, hogy 8-tól 12-ig fog tartani. ott ült 10 gyerek, csak én vittem nekik játékot, hát ilyenkor én is csak nézek, hogy most mégis mire számított a szülő, hogy a gyerek mit fog ott csinálni 4 órán át?!

A másik az, hogy vannak olyan gyerekek, akik alapban jól viselkednek, elég ha egyszer rászólsz, meg vannak olyanok, akik jobban nyüzsögnek. Az enyémek sajnos ez utóbbiba tartoznak, és sokszor már nem is szólok rájuk, tényleg, mert tudom, hogy felesleges, egész nap csak szidnám őket. Pl. amikor a boltban rázendít, hogy vegyem meg ezt vagy azt, elmondom egyszer, hogy nem, aztán felőlem jöhet a műsor. Na, ezért már számtalanszor megszóltak, hogy miért nem nevelem meg. Mégis mit tehetnék? Ordítsak vele, verjem meg ott mindenki előtt? Majd csak egyszer felfogja, hogy hiába hisztizik, nem ez a megoldás.

2018. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!