Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy régen...

Miért van az, hogy régen sokkal szigorúbbak voltak a szülők a gyerekeikkel, néha még adtak egyet a fenekükre, megtanították hogy kell dolgozni, mégis felnőttek és normálisak?

Figyelt kérdés
Ma meg a fiatalok nagy része bulizik, cigizik, iszik. Nem akarnak dolgozni, csak facebookozni, lustálkodni. Ma már szinte a sarokba sem lehet állítani őket.

2013. dec. 26. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Jó nagy vitát fogsz szítani kérdező :))


De pont ezért ilyen a mai generáció amilyen.

Ez a baj ezzel az erőszakmentes neveléssel, hogy sokan átestek a ló túlolalára és sehogy nem nevelik a gyereküket, mert félnek, hogy ezzel korlátozzák a gyerek pici érzékeny lelkecskéjét, aztán tessék mi lesz belőle.

2013. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet ilyen általánosítást tenni. Milyen régen és milyen népréteg és melyik ország...? Pár száz éve biztos nem voltak még jogaik a gyerekeknek, de az én hippi-korszakos szüleim már dr. Spock-ot olvastak, sosem vertek meg, mégis dolgos vagyok és néhanap a sarokba állítom a gyerekem.
2013. dec. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg attól függ,hogy melyik időről beszélsz.Mikor szüleink csak akkor mehettek el a bálba,ha előtte felkapálta az egész kertet,és megpucolta az ablakokat...állatokat rendeztek és dolgoztak látástól vakulásig tizenévesen...nekik hol,és mikor volt gyermekkoruk??Vagy mikor 17 évesen házasodtak és gyerekeket szültek,igaz nem dolgoztak a régi háziasszonyok,viszont otthon kuss volt,és tűrtek mindent bármilyen ember is volt a férjük leélték mellette az életüket.

Na a mostani fiatalok,akik most 12-17 évesek,na szerintem ezzel a generációval van a gond.Mikor a szülők magukra húzták a devizahitelt,és még náluk nem volt téma,ez a tudatos gyereknevelés,egészséges táplálkozás stb,ami a mostani kicsiknél,gondolok 0-8 éves korig.Na szerintem ők már normálisabbak lesznek,mert én úgy veszem észre,hogy mostanában többet foglalkoznak a gyermeknevelés témával,mind baba korban,mind óvódás korban,és már itt meg is alapoztad a gyermeked fejlődését.

Én bízom benne,hogy még mi szülők változtathatunk,azzal hogy hogy neveljük a gyerekeinket,és hogy ez az irány jó legyen,szerintem a verés egyeltalán nem szükséges!!!!

2013. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Mert azok a szüleik, akiket úgy neveltek, ahogy leírtad. Erre nem gondoltál?
2013. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon egyszerű gondolkodásra vall kérdező. Kb olyan, mintha azt mondanád, az a világ fekete volt, a mai fehér. Egyáltalán nem volt akkor sem szigorú mindenki

A szigorúság nem a fenékre csapással egyenlő

Felnőni mindenki felnő

Az, hogy mi a normális, nagyon vitatott

Az, hogy a régebben felnőttek normálisak, szintén nonszensz

A fiatal korra régen is jellemző volt a szabályok áthágása

Az iskolások nem dolgoztak sem régen, sem most

Az iskola után most is dolgoznak a fiatalok, bár sokkal kevesebb a munkahely

A facebook egyfajta divathullám, régen más volt a divat.

2013. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire régen? Az én szüleim pl. egy cseppet sem voltak szigorúbbak, mint mi a gyerekeinkkel. Sőt, már velük sem voltak szigorúak a szüleik egyáltalán. A nagymamámat apácák nevelték elég szigorúan, mégis ivott és dohányzott már 15 évesen - igaz, közben gyárban dolgozott gyárban, úgyhogy, mondhatni, felnőtt volt már.

Továbbá jól írták előttem, hogy a szigor nem a fenékre csapással egyenlő. De azt azért hozzátenném, hogy egyetlen olyan szülőt sem ismerek, aki ne adott volna már párszor a gyerekének, akár szigorú szülőről beszélünk, akár nem.

Valóban meglehetősen egyszerű a gondolkodásmódod, hány éves vagy?

2013. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem meg kell találni az aranyközéputat és azt mi használ a gyereknél,bizony van olyan akinek rá kell verni a fenekére,és van olyan aki már egy szóból ért.Fontos,hogy a házimunka természetes legyen,amit el kell végezni.Nem kell kalitkába zárni de túl hosszú pórázra sem,ugyanígy nem kell verni,és mindenért a fenekére ütni,de nem szabad elfelejteni,hogy nevelni kell,és igenis szóljon rá a gyerekre mondja el miért en csinálja büntesse meg ha meg kell pl állítsa sarokba a szülő a gyereket.
2013. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!