Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi oka lehet annak, ha egy 2...

Mi oka lehet annak, ha egy 2 éves kislány egyértelműen jobban szereti az apját az anyjánál?

Figyelt kérdés

Az anyja van otthon vele, ő törődik vele egész nap, az apja dolgozik és mindig csak későn ér haza, szóval még arra se lehet fogni a gyerek aránytalan apa-imádatát, hogy ő biztos többet foglalkozik vele, mint az anyja, mert ez nem igaz.

Mégis, a gyerek már délelőtt nekiáll faggatózni, hogy mikor jön haza apa, és szinte egész nap arra vár, hogy egy kicsit játszhasson vele, amikor hazaér a munkából. Egyébként is nyíltan kijelenti, hogy "apa jobb anyánál". A viselkedéséből és a szavaiból is egyértelmű, hogy az apját sokkal többre becsüli.


Mi lehet ennek az oka?


2019. jan. 4. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Freud, ödipusz-komplexus elmélete jutott eszembe. Ezen felül, mivel ritkán van otthon az apja, sokkal érdekesebb is. El fog múlni, nem kell rémeket látni.
2019. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont az, hogy apa nincs mindig vele.

Anya "unalmas", ő mindig ott van, nem kell rá várni. Apa az izgi, mert őt egész nap nem látja.

Apa játszik vele, ő a bulis részeknél van ott. Anya az, aki (többet) rászól, megeteti a zöldséget, beadja a gyógyszert, és megcsinálja a "nemszeretem" részeket.

Ez nem azt jelenti, hogy az anyját nem szereti, csak nem tudja elmondani, hogy apával jobban szórakozik.

2019. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Az újdonság ereje, pont azért rajong jobban, mert nincs mindig ott. Anya természetes.

2. Apa a rövid idő alatt kevesebbet fegyelmez, csak a játék van. Anya viszont egész nap nevel és olyanokat is csinálni kell, amit a gyerek nem akar.

3. Tök természetes, hogy vannak anyásabb vagy apásabb korszakok.

4. A kisugárzás is sokat számíthat, anya pl. belefárad a pakolásba, míg apa jókedvűen jön haza látni a kicsi lányát.

5. Egy 2 éves kijelentéseit ne vedd készpénznek...

2019. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

ez volt tesómmal is


apa érdekesebb volt, megengedőbb, vele csak a szórakozás volt, sosem fegyelmezett


anya volt a gonosz aki utasít, szigorú

2019. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírták, teljesen természetes. Egyébként nem, nem szereti jobban, csak még eddig terjed az érzelmi kifejezőereje. Ha fordulna a kocka és apa maradna otthon, anya lenne a sztár rövid időn belül.
2019. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen leírták, de ami még nagyon fontos: NE VEDD A SZÍVEDRE! A gyerek "buta". Nem képes még értékelni az áldozataidat, a szavaid alapján viszont úgy jön le, mintha ezt valahol elvárnád, és az érdemeid arányában várnál el szeretetet és megbecsülést egy két éves kislánytól. Ne tedd. Ne méricskélj, és ne morfondírozz.

Nagyon sok kárt okozhatsz mind a kislányodnak, mind a házasságodnak, ha jelentőséget tulajdonítasz ennek, neadjisten elkezdesz a gyereked szeretetéért harcolni, vagy még rosszabb, viszonozni a hálátlanságát. Te vagy a felnőtt.

2019. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért, mert apa kevesebbrt van ptthon. Anya természetes h ott van.

Apa új, vele csak játék van, nincs kötelező program (evés, alvás, fürdés)

Apával egy nagy játék az élet. Anya sokkal többet "dirigál" nevel. Hiszen ő van otthon egész nap a gyerkőccel. Így ha apa hazaér, annyira örül a pici, h rászolni se kell, hisz nincs miért.

2019. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Hidd el, hogy apa hiába bulisabb, attól még te vagy a biztonság. (Egyébként nem unatkozik? Ha igen, vidd gyerektársaságba.)
2019. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy a házasságom sem a legjobb... tavaly az is megfordult a fejemben, hogy véget vetek a kapcsolatnak, mert az élettársam szándékosan elhanyagolt minket mindenféle kifogást keresve, a munkájára hivatkozva bújt ki a gyereknevelés/családi élet alól. Azóta valamivel javult a helyzet, de még így sem a legjobb.

És ezek után nap mint nap megkapom a lányomtól, hogy apa jobb mint én, mert ő ebből az egészből nem lát semmit, csak azt, hogy amikor hazajön az apja, fél-egy órát bohóckodik vele és milyen szuper ez, miközben én halálra vagyok stresszelve és próbálok jó szülő lenni, rendesen ellátni a gyerekemet, és még én vagyok a rossz. Olyan furcsa, hogy dühítőnek tartom ezt?

2019. jan. 4. 16:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kétéves kislány még nem látja, hogy nem úgy foglalkoznak vele mint kellene.

Amúgy a lányok általában apásak állítólag.Nálunk még nem jött el ez az idő, kíváncsi vagyok majd hogy fogom viselni:)Én pld apás kislány voltam.Apa szent volt ,imádtam.

2019. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!