Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehéz szeretnem az egyik...

Nehéz szeretnem az egyik gyerekemet. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ugyanaz az apa, csak két teljesen más természet. Rengeteg gyengédséget kapott pici korától, de soha semmi nem volt elég, teljeen kiégetett, és soha nem adott vissza szemernyi kedvességet sem. Önző, agresszív természet. Olyan értelemben szeretem természetesen, hogy minden bánatában együtt érzek vele, őszintén tudom biztatni, bátorítani, meghallgatni, támogatni bármiben lelkileg és fizikailag, de mivel ahol ő van, ott soha nincs 5 percnél tovább békesség, ezért konkrétan vele lenni nem annyira szeretek. Konfliktuskereső, rendkívül önző természetű fiú. Nagyon szenvedek attól is, hogy ilyen atmoszférában kényszerül élni az egész család, de attól is, hogy ezek az érzések gyötörnek. Nem kell mondanotok, mert tudom, hogy az anyák szégyene vagyok. Jártam már kineziológustól pszichiáteren át mindenkinél, hogy segítsenek kideríteni, és megváltoztatni az érzéseimet, de nem segített semmi. Ha anyám-apám lett volna ilyen kiállhatatlan, elköltöztem volna, ha a férjem, elváltam volna, de a gyerekemmel együtt kell énem, és nagyon nehéz. Mi segíthet még? Ő ADHD-s egyébként, jár pszichológushoz hetente, de nem segít egyelőre semmi.....
2019. jan. 5. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Leírtad, amit én is érzek. Megoldást nem tudok. Csak annyit tudok tenni, hogy ismeretlenül is együtt érzek veled. Ha ad erőt a tudat, hogy nem vagy egyedül, örülök. Már nagyon sokszor végiggondoltam, hogy ha ez egy más jellegű kapcsolat lenne, már megszakítottam volna, de ezt nem lehet. Nálunk nincs diagnosztizált probléma, "csak" én bolondulok meg. Felmerült, de az óvónő szerint nincs gond, "csak" aktívabb, mint az átlag.
2019. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Dehogyis vagy az "anyák szégyene", hiszen ahogy írod, mindenben segíted és támogatod. Egy ilyen természetű személyt nehéz szeretni, még akkor is, ha a saját gyereked. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt, és nincs szükséged sem pszichológusra sem kineziológusra. Megoldást sajnos én sem tudok. A férjed nem segít?
2019. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Bíztatásul annyit írok, hogy az én fiam is ilyen volt ovis korban. Nagycsoport környékén jött a mélypont, és utána elkezdődött egy fokozatos javulás a kapcsolatunkban. Minél több dologról tudtunk beszélgetni, annál jobb lett.

Most már kamasz, és egy igazàn szerethető kölyök lett belőle, és kialakult köztünk egy bizalmi anya-fia kapcsolat.


Tudom, elcsépelt, de a Gyerekekre hangolva c. könyvet olvasd el. Mindig egy-egy fejezetet, hogy át tudd gondolni, legyen idő emészteni. Nekünk sokat segített.

De ezen kívül is rengeteg könyv szól ADHD-s gyerekek szüleinek, érdemes elmélyülni. Egy jó fb csoportot is kereshetsz, ahol nem néznek hülyének, ha ilyen érzéseid vannak. Nem egyszerű ez a helyzet senkinek sem.

2019. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Erőt ad a tudat, igen, hogy nem vagyok egyedül, és én is együtt érzek, ezt "átlagos" gyermeket nevelők el sem tudják képzelni., Ha csak a másik gyermekem lenne, azt hiszem, egészen más ember lennék, vagy ha olyasmi típusúból lenne kár három is.... Megjártam érthetően a depresszió legmélyebb bugyrait, állandóan marcangolom magam, nyilván sokféle nevelési hibát elkövettem tudatlan, tapasztalatlan anyaként az első gyereknél még kicsi korában, talán ne is álltam elég korán a sarkamra hogy velem nem lehet mindent megcsinálni, ez mind igaz, de tudom és látom, hogy vannak gyerekek, akik hasonló kvalitású anyával sem bánnak úgy, mint a ronggyal, mert egyszerűen nem ezt hozza a természetük. A másik gyerekem is a hibáimmal együtt a gyerekem és ő nem bánt, nem okoz fájdalmat, egy huncut kis rosszcsont, de tele van jósággal és szeretettel irántam.


Most kezdek eljutni oda, hogy talán el kell fogadnom, hogy ahogy más rokonait sme választhatja meg az ember, a gyerekét sem, és együtt kell élnem a tudattal, hogy nem tudom azt a tökéletes szeretetet érezni iránta, mint a másik iránt? Közben ezzel is csak ártok neki és a kapcsolatuknak. Kényesen ügyelek az igazságosságra, és az azonos bánásmódra, de lehetetlen a gyakorlatban, mert az egyik 'normálisan' rosszcsont, a másik folyamatosan cirkuszt provokál, amit nem lehet szó nélkül hagyni:(

2019. jan. 5. 11:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez! 2 fiam van, a nagy dettó mint a te fiad. Imádom szeretem, de máshogy, mint a kisebbet, aki szófogadó, bújós, olyan a kicsi mint egy álagos gyerek. A nagyobbikommal minden nap 1 küzdelem. Enyhe fokú ADHD-s. 8 éves, jól tanul, de a tanárokat is kiidegeli, ezért hajlmasak a viselkedése alapján osztályozni. Semmi empátia, együttérzés nincs benne. Sírni nem tud, csak üvölteni, ordítani, ha nem tetszik neki valami. Nem segít, bármire is kérem. Próbálom következetesen nevelni, de borzasztóan félek mondjuk a kamasz kortól. Mi lesz akkor? Ha most nem engedelmeskedik? Sokáig magamat okoltam, a családtól megkaptam, hogy én vagyok a hibás, rosszul nevelem. De könyörgöm, a kicsit is ugyan úgy nevelem, mégis a nagynak ellentétje. Mellette a bűntudattal is meg kell nekem is küzdenem, hogy milyen anya vagyok, máshogy érzek iránta mint a kicsi iránt. Most várom a 3. Fiamat. Az az érzésem, hogy olyan lesz mint a nagy. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért érzem, de ha igazam lesz, tuti bele fogok őrülni. :(

(Pont most szóltam neki, hogy üljön le tanulni, mert sok a házija, ne maradjon mind holnapra. Erre ordítás a válasz, ő biztos nem csinálja meg.)

2019. jan. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok, biztattok.... én azért vagyok elsősorban az anyák szégyene, mert bár már nagyon sok könyv elolvasásán túl vagyok, nem tudok uralkodni magamon legtöbbször. Évek óta ugyanaz a nóta, túl vagyunk a magyarázaton, a kérésen, a jutalmazáson, már a jutalommegvonásos büntetéseken és sajnos pár odasózáson is (ezek a mélypontok az éltemben, amik után meg akarok halni szó szerint), és nem változik semmi.... ezért már sokszor csak ordítani tudok én is kínomban. És csúnya szavak jönnek ki, a vérnyomásom az egekben. És persze ez is káros rá nézve (nyilván rám is, meg a tesóra, meg a házasságunkra).


Tudjátok, alapvetően nem érezném magam rossz embernek. Rengeteg szeretet és kedvesség van bennem, fájdalmasan lelkiismeretes vagyok, és mindig magamban keresem a hibát. Amikből persze van bőven. A lányom visszatükrözi a jót is elsősorban, tud kedves lenni, vigasztalni, ölelni. a fiam kizárólag a rosszat tükrözi vissza belőlem: 6 év alatt a kéremet és köszönömöt, valamint egy minimális empátiát nem sajátított el, csak a hibáimat utánozza, a csúnya szavakat, a kiabálást, mindent tőlem tanult. Totális kudarc az egész, és még hol van tényleg a kamaszkor?


Ő hamarosan gyógyszert fog kapni egyébként (elmondhatatlan nehéz döntés volt), de a doktornő azt mondta, csak majd az iskolai délelőttökre szedje, itthon délután meg hétvégén ne. Persze, fontos, hogy az iskolában jobban tudjon teljesíteni, mint amit a mostani állapota enged, de az elkeserít, hogy a családi életünk majd valószínűleg változatlanul ilyen marad:(

2019. jan. 5. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Az én gyerekemből is néha mintha hiányozna az empátia, ha megy rátapos a lábamra, ritkán mozdul úgy, hogy ne üssön meg 'véletlen' pedig csak direkt nem figyel oda. Bezzeg mikor a saját épsége számít, akkor aztán oda tud figyelni.


Szerintem erre az egyre kell fókuszálni, én legalábbis ezt csinálom. Előkaptam az andersen meséket, hogy ne csak vidámságot halljon, rengeteget mesélek neki és folyton kérdezgetem, hogy érzi magát ez meg az a szereplő, szerinte mi miért történik, mitől lenne jobb, rendben van e, hogy fázik a kislány, mert nincs cipője stb.


Egész nap őt is kérdezgetem, hogy érzi magát, mitől lenne jobb, én hogy érzem magam, figyeljen rám milyen arcot vágok, mire gondolhatok, ilyenek. Szépen lassan alakul, de engem is rettentően zavar, hogy néha miket gondolok róla.


Ilyenkor én összeírom a pozitív tulajdonságit és felidézek emlékeket, amik jók és vele kapcsolatosak.

Nagyon sokat segít, ha mással vagyunk, és megjegyzik, hogy nahát milyen kitartó gyerek(mikor már 10 perce követelőzik) és igen, én azt látom, hogy semmi sem elég neki, más meg azt, hogy aztán ez a gyerek nem adja fel, tudja mit akar.


Még az is segít nekem, ha más gyerekét látom, és észreveszem a negatívakat. Nem mer a gyerek lecsúszni a csúszdán, felmászni a falra, az árnyékátol is fél. Az enyém az ellentéte, életképes darab, ügyes kölyök. Vagy mikor választani kell, hogy mit enne/mivel játszana, az enyém tudja, de egyeztetni kell a barátnőm gyerekével is, aki nem tud soha semmit, és ott várunk perceket, hogy kinyögjön valamit. Na ilyenkor nagyon tudom értékelni a gyerekem:)


Talán ha többet mennétek emberek közé, jobban rálátnál más gyerekek viselkedésére(pl játszóház) és felfedezhetnéd a gyerekdben azokat, amikről nem is sejted, hogy benne vannak.


Az enyém folyton ordít és veszekszik velem, de szépen lekiabálta azt a nála nagyobb gyereket, aki el akart venni egy játékot egy kisebbtől(pedig ő is el próbálja venni mások játékát). Vagy mikor vitotkozunk egészen jól érvvel, nem csak ellenkezik, hanem gondolkozik is közben.


Vagy mikor le akarta lökni a hintáról 2 nagyobb, nem hagyta magát(amíg odaértem).


Fel kell fedezni benne a jót, menjetek játszóházba, nekem akkor kezdett kinyílni a szemem(ettől függetlenül nagyon sok olyan pillanat van, mikor úgy érzem nem lehet az én gyerekem).

2019. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, fantasztikusan jó dolgokat írtál!!!!!!!!!!!! Köszönöm!!!!! Egyébként ezekben is a saját gyerekemre ismertem és tök igazad van. Nagyszerű ötleteket adtál
2019. jan. 5. 14:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett, de felmerült, hogy nem segítene esetleg egy olyan sport versenyszerű űzése, amit ő is szenvedélyesen szeretne, ugyanakkor fegyelmet is követel? Pl. judo, karate, akár úszás. Az ilyen sportokban az edzők olyanok, hogy fel is néznek rájuk általában a gyerekek, mintát adnak, hogy az energiákat hogyan lehet pozitív irányban lekötni.
2019. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Pontosan erre gondoltunk mi is, Judo-ra már egy éve szeretnénk vinni, de eddig annyira igényelte az ovi utáni együttlétet a családdal, hogy kirobbanthatatlan volt. Most készülök újra felhívni az egyesületet és tenni egy próbát. Én is reménykedem benne, hogy segítene (és abban, hogy a benne természetétől jelen lévő fokozottabb agressziót a megfelelő irányba terelné).
2019. jan. 5. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!