Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengedjem ottalvósra a...

Elengedjem ottalvósra a gyerekemet?

Figyelt kérdés

A kislányom másfél éves, és anyósom felajánlotta, hogy hetente egyszer nála alhat. Volt is már párszor aludni, nem aludni meg sokkal többször, de még mindig nem tudom, jó ötlet-e.

Panka szeret ott lenni, bár volt, hogy átkarolta az apja lábát, mikor indultunk volna.

Anyós felől nincsenek kételyeim, mindent megtesz a picurért.

A dilemma nem volna olyan nagy, ha a gyerek rendesen aludna éjjel, de megint olyan időszaka van, hogy 4-5-ször is ébred, elég hulla vagyok.

Nem tudom,örülnöm kéne-e a lehetőségnek, vagy túl sok a heti egy.

Elméletben kéthetente egy jobban tetszene, csak amikor ilyen zombi vagyok, nehéz reálisan gondolkodni...


2017. nov. 2. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Elég hulla vagy a kialvatlanságtól, de azon gondolkodsz, higy hetente egyszer aludjon -e az anyósodnál, aki ráadásul megbízható? ? ennek nem is kéne kérdésnek lennie, szerintem.
2017. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor legyen eleinte 2 hetente egy aztan majd kiforr mi a jó
2017. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy jónak látod, ezt tényleg nem nekünk kell megmondanunk, tudod te jól a szíved mélyén hogy mit szeretnél, csak megerősítést vársz. Nem, ettől nem leszel szaranya ne aggódj.

Én az érem másik oldala vagyok ,másfél éves fiú, még nem aludt ott senkinél ,de egy éjjel 5-6x kel ha nem többször 20 percenként, de nem tudom rávenni magam hogy másnál altassam, majd jövőre talán.

Na de ez nem témába vágó, ha neked nincs problémád hogy ott aludjon a kislány altasd, ha kételyeid vannak és csak anyós unszolására tennél akkor ne tedd .

Sőt szerintem rendszer se muszáj, ha túl fáradtak vagytok már aludjon ott a kicsi, de kötelező jelleggel mert most péntek van és ott kell aludnod, felesleges.

2017. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiam amikor anyósnál alszik, van, hogy kitúrja apóst az ágyból, és a mamával alszik...

Nekik ez jó, imádják, szívesen látják, amikor megy.

Nem olyan sűrű ez, évente 2-3x 1 hét, mert messze laknak, de akkor nagyon jól érzik magukat.


Kisebb korában 2-3 évesen ő is nehezen engedett el minket, meg sírt, de anyós azt mondta, ez kb 2 percig tartott, amíg ki nem értünk a kapun.

Most nyáron úgy hoztuk haza a nyaralás végén, hogy kérte, a téli szünetben is maradhasson a mamánál.

Hát nem kellett 2x kérnie...

:-)

2017. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Volt, hogy bőgtem, mikor elvitték, ez normális?

Csak már ragad minden, és a túlélésre játszom. Sajnos másra most nem nagyon számíthatok, férjem dolgozik éjjel-nappal.

2017. nov. 2. 13:35
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
persze, hogy normális, hogy sírsz,,,! ez jópár alkalomig így lesz, de mikor el tudod fogadni, hogy ott is nagyon vigyáznak rá és jó kezekben van, meg fogsz nyugodni . ( én legalábbis így voltam. mikor először vigyáztak anyosomék a kb, egy éves gyerekemre, 15 percenként hívtam őket, hogy minden oké-e.? aztán eljutottunk odáig, hogy azért telefonálok, hogy nem akar még hazajönni az a gyerek így 3 nap után...? :D)
2017. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Mintha csak rólam írtál volna, gyakran ébredö másfél éves, sokat dolgozó apuka, én meg zombi. Csak nekem nem ajànlott fel senki ilyet. Ha úgy gondolod,hogy anyósod bírja az éjszakázást akkor nyugodtan belemehetsz, ha nem is minden héten, de legalább kipróbálhatnátok, lehet ettöl jobban is aludna a kicsi :)
2017. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy ilyen anyósod van, és engedd el a gyereket. Nem kötelezően heti 1x, ha úgy érzed 2 hetente vagy havonta. Ahogy nektek jó lesz.
2017. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, ma elengedtem. Köszi a válaszokat. Sokat gondolkozom én ezen, hogy hogy is van ez a tehermentesítés meg család dolog, miközbeb "magadnak szülted", ugye.

Fel is ajánlottam a húgomnak, hogy holnap hozza el a két gyerekét itt alvósra. Ő szerintem még nálam is fáradtabb.

Sok örömet, és lehetőleg pihenést nektem, és köszönöm!

2017. nov. 2. 16:31
 10/13 A kérdező kommentje:

Anyósom bele van esve a gyerekbe. :-)

Amúgy a férjem vette kézbe a dolgot, felhívta, mert itt bőgtem neki, hogy egy kócos, lepukkant senki vagyok egy ragacsos lakásban. :D

Azaz :-(.

2017. nov. 2. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!