Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktathatnám le erről a...

Hogy szoktathatnám le erről a gyerekemet?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves múlt, nem rég született kistestvére. Veszélyeztetett terhes voltam, sokat voltam kórházban, amíg nem voltam otthon az apja úgy etette hogy mindig kapcsolt be neki mesét youtubról, azóta csak úgy hajlandó enni ha megy mese. Hogy szoktathatnám le erről?

2017. nov. 30. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Lassan... Minden másnap nézzen mesét, közben meg váltsd ki mással, játszatok valamit. Aztán szép lassan térj át arra, hogy könyvet teszel elé, mesélsz. Utána fejből mesélsz. Nincs jobb ötletem.
2017. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ugy, hogy nem kapcsolod be. Ha eszik ehes ...

szerintem az elso valaszolo nem latott meg 2 evest.

2017. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Így van, nem láttam még 2 évest. Miért, mindenkinek kötelező tudni, hogy pontosan milyen egy 2 éves? (Mellesleg 1 évesem van, majd kiokosodok ezek szerint jövőre.)
2017. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem kotelezo tudni, de valaszolni sem kotelezo valamire amire fingunk nincs.
2017. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről tényleg érdemes leszoktatni, én is úgy csinálnám, hogy egyszerűen evéshez nem kapcsolom be. Evés után megnézhet mondjuk egy mesét, aztán irány játszani.
2017. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
szerintem meg nem írt baromságot az első...nekem 3,5 évesem van, tehát láttam már két évest, mellesleg nagyon szereti a youtubeot és régen ő is nézett videókat evés közben mikor rossz evő volt...és őt is apránként szoktattam le róla, először megmondtam hogy nincs telefon, de kiváltottam mássl - érdekes dolgokat tettem elé...de ha harmadnap annyira nem akart enni, be be kapcsoltam azért, de igyekeztem minél kevesebbet engedni videózni, és végül csak leszokott, kinőtte, érdekesebb lett a kaja meg amit elé pakoltam.
2017. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
ja és a lényeg: azért lassan, mert ez valószínűleg neki fontos, és mivel most elég neki feldolgozni hogy nem ő van a középpontban, én nem venném el azt, ami neki biztos pont esténként....mármint csökkentheted, végül megszüntetheted, de akkor is fokozatosan.
2017. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Barátnőm a kisfiát percenként szoktatta le. Néhány naponta egy perccel később kapcsolta be a mesét.
2017. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!