Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "tanítgassam" a 14...

Hogyan "tanítgassam" a 14 hónapost?

Figyelt kérdés
Fiam nemsokára 14 hónapos, aktív, mosolygós kisfiú. 35 hétre született, de szépen fejlődött, most kezd kacérkodni az önálló lépegetéssel, már egyre hosszabb távokat sikerül áttogyognia. :) Babanyelven beszélget, állandóan pakol, autókat tologat, épít, bohóckodik. Tapsolni és integetni is viszonylag későn, 1 éves kora körül kezdett, arra is sokan azt mondták, hogy már régen tudnia kellene. Most azzal piszkálnak páran, hogy még nem tudja megmutogatni a testrészeit. Általában sokat mutogat, ha lát valami érdekeset, néz rám, mondom, hogy mi az, ha mondom neki, például öltözködésnél, hogy dugd a kezed, lábad, tartja, dugja, szóval tudja, hogy mit szeretnék, de saját maga még nem mutatja. Hogy tudnék neki segíteni, vagy kell-e egyáltalán ezt ennyire erőltetni?
2019. jan. 17. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

15 hónapos a lányom.Tudja hol van az orra,a fülét és vállát keveri,tudja a fejét és a pocakját, meg a szemét, de azt félek tőle kérdezni mert nyomkodni kezdi azonnal:).18 hós státuszon kérdés ,hogy fel tud e sorolni legalább 5 testrészt, szóval nem vagytok lemaradva egyáltalán.Én csak sokszor mondom neki, hogy mi micsoda és meg szoktam simítani azt a testrészét.De egyenlőre csak a fej,pocak maradt meg benne.Láttam mondókát is, de nem mentettem le és azóta sem találtam rá:/ Macin szoktunk ,,gyakorolni" :)

DE aki azt mondta, hogy 14 hónaposan már tudnia kéne az nagyon el van tévedve.

2019. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Ne erőltesd, a leírás alapján tökéletesen fejlődik, az enyém se integetett 10 hónaposan, de az én védőnőm okos és azt mondta, hogy majd később fog, hagyjam békén, 13 hónapos korától integet mindenkinek az utcán, a testrészeket csak 2 évesen kell mutogatnia, védőnői kérdőívet meg tudod nézni a koragyerekkor.hu-n.
2019. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy 16hos statuszon volt nálunk az a kérdés h tud e integetni. Szóval nem tanulta meg későn a fiad.

Az én fiam 13honaposan kezdett integetni, meg mutogatni. Azzal volt elfoglalva h járni tanult. Az agy nem képes minden fejlődésre egyszerre így valamit mindenképpen később vagy előbb kezd egy baba. Míg a másik fordítva..

2019. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!