Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan, miként lehet nevelni...

Hogyan, miként lehet nevelni egy 15-16 hónapost?

Figyelt kérdés
Hogyan értessük meg vele ha valamit nem szabad, hogy ne csinálja?? Mert a milliószori elismétlés nem működik, már mindennel próbálkoztunk, de egyszerűen süket fülekre talál. Értelmes, fejlett gyerkőc, vannak dolgok amiket elsőre megtanul, megjegyez, főként a huncutságot :) De amikor rosszalkodik vagyok olyat csinál amit nem szabadna egyszerűen nem hallgat ránk, így a végén már kiabálni kell vele sokszor :(
2017. okt. 15. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Kiabálni nem szabad. Ha rosszalkodik, tedd be a járókába néhány percre!
2017. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Achillesz, és ha nincs?

Az én fiam pl 6 hetes korától rendes ágyon alszik, má meg sincs a kiságy, nincs járóka sem, egyedül ott lehet elkülöníteni ahol a rosszaságokat csinálja...

Nálunk a figyelemelterelés sem jön be, annyival jobb kézzel és/vagy valamivel csapkodni a tv-t pl, vagy az ágy mögé bedobálni a dolgokat, hogy olyankor semmi más nem érdekli :S

Ha hagyjuk csinálni és akkor nem olyan érdekes és befejezi sem jön be

2017. okt. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Pedig csak az ismetles marad, ha kell ezerszer is. Minden gyerek ilyen, az a dolgotok, hogy figyeljetek ra es tanitsatok. Mar 15 honapos koraban kiabalsz vele, mi lesz kesobb ?? Agyonvered ?
2017. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha láttam a szándékot rajta, eljöttem. Pisilni, mosogatni, akármi. Azonnal jött utánam. Majd leszokott minden tiltott dologról előbb utóbb. De pár dolgot érdemes végigondolni. Eleget foglalkozol vele? Ez minőségi idő? Nálunk ezzel is volt gond. Nem túl sok a korlát? Nincs ilyenkor bármi baja (éhes, álmos stb) amiért ilyen furcsa módon akarja felhívni a figyelmet? Van eleget levegőn? Mozoghat is kint eleget? Utóbbival is volt gond, igaz később, másfél éves korban. Azóta is napi 2x vagyunk kint, azóta kezelhető.
2017. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Ennyi idős a lányom. Brutális, amit leművel..

Nálunk az használ, hogy mikor rosszat csinál, megfogom, és megállítom magammal szemben, kérem, hogy nézzen a szemembe, és elmondom neki, hogy ezt nem szabad, ezért és ezért, és addig mondom neki, míg látom, hogy megértette. Akkor is ha 20x mondom el, hogy nézzen a szemembe, és akkor is, ha 50x mondom el, mit nem szabad és miért. Be szokott jönni.

2017. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is pont ennyi idős a lányom, de soha semmi rosszat nem csinál. A nagyobb most 2,5 ő se csinált soha semmi rosszat.

Legjobb, ha teljesen gyerekbiztos a lakás, csak olyan dolog legyen a "hatókörükben", ami szabad, így kiküszöbölhető a probléma :)

2017. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
6# os amit te irsz h ilyenek meg olyanok a gyerekeid eleg ritka. Nagyon ritka. Szval ilyen nem is ertem minek ir ide.. konnyen beszelsz, ha sosem kellett makacs ertetlen gyereket nevelned. Igy inkabb gorgess tovabb
2017. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

3,5 évesem van és 1 éves. Eszembe nem jutna a kicsivel kiabálni! Szörnyű olvasni is amit írtál..!

Hogy mit csinálok ha olyat tesz amit nem szabad? Nevén szólítom és mondom, hogy ezt nem szabad. Elviszem onnan. Ha kell, ezerszer elmondom, így fogja megtanulni. 2 év múlva mit fogsz vele csinálni??? Elzavarod otthonról? Vagy agyonvered??

2017. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Most komolyan néhányan azt feltételezik hogy én ordítok a gyerekemmel?! Meg agyonverem?! Hogy jöttök ehhez? Az ilyen beteg emberek mit keresnek itt?!

Az értelmes válaszolóknak köszönöm. Igen, ismétlem ezerszer is de semmi, ma iszonyú hiszti. Nekem is úgy tűnik mintha unatkozna ilyenkor de folyamatosan vele vagyok, foglalkozom vele, megyünk ki a levegőre, többet nem tudok, egyszerűen ezek a dolgok érdeklik, nem nagyon lehet értelmesen lekötni a figyelmét

2017. okt. 15. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért feltételezzük, hogy ordibálsz a gyerekkel, mert ezt írod: "a végén már kiabálni kell vele sokszor".

Nem a végén kell kiabálni, hanem az elején odamenni, határozottan,de nyugodtan tiltani, ha kell fizikailag leállítani a tevékenységét, elvinni a helyszínről.És az is jó, ha minél kevesebb tiltott dologhoz fér hozzá a kicsi, kevesebb lesz a konfliktusforrás. Meg persze a rendszeres közös játék, séta, játszótér, szaladgálás. Őszi időben elengedhetetlen a gumicsizma, esőkabát, mert rossz időben is muszáj kint lenni valamennyit.

2017. okt. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!