Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan értelmezitek a...

Ti hogyan értelmezitek a kisfiam viselkedését?

Figyelt kérdés

Leszögezem: nem akarok bolhából elefántot csinálni. Csak ma reggel volt a kisfiamnak egy szokatlan reakciója, amelyet olyan riadt, bűntudatos arckifejezés kísért, hogy picit belesajdult a szívem.

A szokásos reggeli kép: oviba, munkába készülődünk. A férjemmel párhuzamosan készülődünk, közben az ovisainkat is készítjük. Az egyikük fáradt, ezért nem akar öltözni, a másikat zavarja a pólóban a címke (és sorolhatnám). Próbálunk segíteni Nekik, de egyre idegesebbek vagyunk, mert indulni kellene.

Végül elindulunk, én (az anya) viszem Őket oviba. Az ovi előtt alig van parkolóhely, messze tudtam leállni, ezét siettettem szegényeket, hogy mihamarabb beérjünk, mert rohannom kellett tovább.

A fiam az öltözőben nem akart vetkőzni, ezért segítettem Neki. Majd amikor ment be a csoportba, az ajtó melletti nagylevelű növényhez lépett, és megtépte a növény egyik levelét. Ahogy ezt megtette, rám nézett: ekkor láttam a tekintetében a félelmet, a bűntudatot, a szorongást. Persze, elmondtam Neki, hogy az a levél már nem fog magához térni, el fog száradni, ezért óvjuk a növényeket (soha nem tépi, pici koruktól tanítjuk Nekik, hogy tiszteljük az élőlényeket).

Mielőtt bement volna, megöleltem, megkérdeztem, miért tette, mire azt mondta (persze, picit segítettem Neki megfogalmazni az érzéseit), hogy feszültnek érzi magát, feszültek a reggelek.

A kislányom még rátett erre egy lapáttal: ahogy kinyílt a csoportajtó, azonnal hangosan elmondta a fiam óvónőjének, hogy megtépte a növényt. Az óvónő elintézte egy ejnye-bejnyével. Eközben a fiam a fülére tapasztott kezeivel ült a szekrénye előtt, nem akarta hallani.

Úgy megsajnáltam.

Ti hogyan oldjátok meg, hogy kevésbé feszülten teljenek a reggelek?

Nálunk többségében vidámak a reggelek, próbálok mindent még előző este összekészíteni, elkészülni, mire a gyerekeket ébresztjük, hogy aztán már csak Velük kelljen foglalkoznom, és ne kelljen sürgetnem Őket. Viszont a január valahogy olyan fáradtan, kimerülten indult a számomra, hogy képtelen vagyok a gyerekek előtt jóval felkelni, összeszedni magam.

Pedig tudom, hogy ez lenne a megoldás.

Ti hogy csináljátok?


2019. jan. 18. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Mi még nem tartunk itt, kicsi a lányom, úgyhogy a szervezéshez nem tudok hozzászólni.


A növény megtépése nyilván a feszültség levezetése volt, erre kellene valamilyen "fájdalommentes, vállalható" módot tanìtani neki. Pl. toppantson a kis lábával, és mondja "irgum-burgum" . Ezt játékosan be lehet gyakorolni, sokat segìt vészhelyzetben. Mi fogyatékos gyerekeknél használunk ilyen technikákat, oldja a feszültséget azonnal, nem tesznek kárt magukban vagy a környezetükben.

Este, nyugiban beszéld át vele a történteket.

2019. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 ovisom van, nagycsoportos.

5-kor kelünk a férjemmel. 6 előtt kicsivel ébresztem a fiam. Negyed 7 körül indul otthonról a férjem, onnantól a fiammal foglalkozok.


Szerencsére rugalmas a munkahelyem, nem kell pont 8-ra bent lennem. Ha muszáj lenne, legkésőbb fél6-kor kelne a gyerek is.


Szerintem este tedd le őket előbb, és reggel legyen korábban ébresztő mindenkinek. Akkor talán nyugisabbnak tűnik, ha több idő van mindenre.

2019. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem adunk érzéseket a gyerek szájába. Meg fogja tudni fogalmazni, hidd el. Nagyon jól körül tudják írni.

Én arra gondolok, hogy látta egy másik gyerektől.

Valami történt az oviba és emiatt feszült. (Csúnyán rászólt múltkor az óvónő és most csakazértis bántja a virágot.)

2019. jan. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Hogy csinálom? Hangosan. (Szólok úgy 10szer szépen, utána mint valami kiképző tiszt erőteljesen osztom az utasításokat) :D nyugi, a reggeli készülődés mindenhol kész cirkusz, bolondok háza. Ne legyél ilyen szigorú magaddal.
2019. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A reggel minden kisgyerekes családnál őrültekháza és a legtöbbünk fáradt január-februárban, amikor nincs ünnep, de van helyette sötét, hideg és vitaminhiány.

És minden gyerek rosszalkodik néha direkt, de aztán jó esetben megbánja, de ettől még utálja, ha megszégyenül miatta, mert az anyja csak magyaráz, a testvére meg árulkodik és még az óvónő is látta.

Nem kell ennyire végigbűntudatoskodni minden apróságot, mert az sem egészséges. Ez egy ilyen reggel volt, de szeretitek egymást, délután majd újra próbálkoztok, és remélhetőleg legalább ők kialudják magukat addigra. :)

2019. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!