Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem átveszi az ovis...

A gyerekem átveszi az ovis gyerekek viselkedését hogyan kezeljem? Már totál kiborit mert a annyira az ellentéte a személyiségének

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tehtnék én rontottam el? Nyávok nyafog minden hülyeségért,átvette egy gyerektől az oviba hogy morog és hülye fejet vág,mindent akar pedig sose volt ilyen és mikor megyek érte látom egyes gyerekeken amiket csinál,engem ez kiborit mert olyan jó gyerek volt! Persze volt hiszti,dac stb de amit most müvel az nekem sok!
2013. febr. 2. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, büntetés ha nem jól viselkedik.

Az Ovi ezzel is jár, a gyerek már mém csak tőletek tanúl, a ti azokásaitokat veszi át, hanem másét is...

2013. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt az én fiam is csinálta, vagyis inkább csak próbálkozott vele. Magyaráztam neki, hogy ő egy különálló kis személyiség, aki így jó, ahogy van. Ne akarjon másokat utánozni és ne hagyja magát senkitől befolyásolni. Persze ezt hosszabban magyaráztam neki és többször. Egy-két hét alatt átestünk az egészen, azóta nem csinálja. Ők még könnyen átveszik egymás viselkedését, főleg a rosszra fogékonyak:)
2013. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem értek, hogy ne akarja másoktól befolyásolni magát, akkor a szülö minek befolyásolja ezt?

Neki tetszik amit a másik gyerek csinál és ezt akarja csinálni. Az hogy buta arcokat vág, mert a gézuka is azt csinálja, ebben szerintem semmi nincsen.

Mi felnöttek is hány és hány gesztust, mimkát veszünk át tudatlanul is a környezetünktöl.

Semmi esetre se büntesd ezért.

Ha a nyafogás, nyávogás nem tetszik akkor szolj rá.

2013. febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első ilyen nyávogás és orrhangon rinyáláskor ránéztem meglepett fejjel és megkérdeztem, hogy "nálunk mióta szokás ez a buta viselkedés?" Nem gondoltam végig, csak a hideg rázott ki tőle. Annyira meglepődött és elszégyellte magát, hogy azóta nem csinálta.
2013. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet...én is várom a válaszokat :)
2013. febr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már megbeszéltük,büntettem de semmi nem hat akkor azt látom megérti de eltelik egy kis idő és folytatja! Azért zavar a viselkedése és a morgása és a nyávogása mert ez nem ő! Hát igen legjobban a rosszaság tapad a gyerekekre,de a fiam olyan kis jószándékú segitőkész kedves gyerek most meg ha valaki szól hozzá morog nyafog caccog! LEhet én rontottam el valamit és ha valaki megmondja mit javitok rajta egyértelmű de ezt én nem értem! 4éves lesz nemsokára a fiam
2013. febr. 2. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Én fiam is 4 éves,és ez a morgás megvan itt is,merg ha mondjuk szólok neki h csináljon valamit,sunyin kinevet ugy hogy a szája elé teszi a kezét.Ezt is az oviban tanulta,mondták az óvónők.Már mindent kipróbáltunk,de nem használt semmi.
2013. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezen tul kell esni? Lehet! Olyan ez is mint mikor jön a foguk vagy a pocifájás mikor kicsik? :D Akkor a következő kérdésem ki hogy esik tul rajta ugy hogy a sok hiszti közbe után ne legyen a plafonon egyből?
2013. febr. 2. 13:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nehezen,mert már nahyon hamar kihoz a sodromból.sajna ezt a hasfájáshoz nem hasonlithatom,mert az nem tudatos...
2013. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Átestek már ezen többen is. Lesz is még ilyen, majd amikor hülye haverokat kellene utánozni.

Én elmondtam a fiamnak, hogy elég buta szokás lemásolni a rossz dolgot, tanuljon inkább jót. Ne nyávogjon, hanem lesse el, hogyan kell cipőt kötni, ne grimaszoljon, hanem inkább hajtogatni tudjon stb. Persze süket fülekre talált :-D

minding rászóltam ha nyávogott, akkor abbahagyta, kb 2-3 hétig tartott, aztán simán gond nélkül leszokott róla.

2013. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!