Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lehet rossz idősebb...

Mennyire lehet rossz idősebb korában ha most mindent a jó jegyek köré építünk?

Figyelt kérdés
Fiam harmadikos kitűnő tanuló, versenyekre jár, vers és mesemondókra meg mindenre ami van a suliban. A jegyek után kap pénzt, jutalmakat. Ez motiválja is őt. De ma megijesztetg a keresztanyja milyen rossz lesz ha így neveljük mert idősebb korában nem lesz élete.
2019. jan. 19. 16:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen felesleges ennyire leterhelni egy pici gyereket. Értelme meg semmi. Soha nem a jó tanulók viszik valamire! A pénz motiváció meg kifejezetten káros a személyiségfejlődésére. Tanítónő, gyógypedagógus vagyok
2019. jan. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Bátyám is ilyen volt, mindig kitűnő. Ha nem élvezte volna akkor nem csinálja, de szerette. Van élete, van hobbija és sikeres a munkájában is.

Attól, hogy jutalmazzátok a jó jegyekért még hidd el, nem csinálná ha nem élvezné. Hány olyan gyerek van akinek bármit ígérnek a szülei akkor is letojják a tanulást.

2019. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Engem így neveltek, csak a tanulás, a gyakorlás a végtelenségig. Most meg cseszhetem (bocsánat) a doktorimat is, nem attól fog valaki jól élni hogy tanult, és a gyerekkorom is félig kimaradt, mert tanulással telt.
2019. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Semennyire. Igenis, általában később a jó tanulók viszik valamire. A kivétel meg erősíti a szabályt.
2019. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Az altalanos iskolai osztalytarsaim kozul pont a jo tanulok versenyre jarok nem vittek sokra. Nem mind, de jo par.
2019. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Én is ezt látom, hogy pont nem a versenyekre járó éltanulók vitték többre.
2019. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Kinek mi a siker. Az én jó tanuló volt osztálytársaim most orvosok, jogászok, közgazdászok, programozók. A rossz tanulók meg bolti eladók, fodrászok, kétkezi munkások. Mindegyik tisztességes munka természetesen.
2019. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Vajon miért irigy rátok? Esetleg van egy rossz tanuló gyereke és ezzel áltatja magát?
2019. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ameddig nem ettől függ a szeretet. Tehát nem arról van szó, hogy jó tanuó vagy, szeretlek, versenyt nyersz, szeretlek; ha rossz jegyet hozol vagy veszítesz, akkor meg már nem is annyira.
2019. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

A lányom is mindig kitűnő volt, versenyekre járt, imádta. Szerette a felkészülést, az izgalmat és a siker érzését. Aztán külföldre költöztünk, itt nincs olyan sok verseny, és hiányzik is neki. Már hetedikes, de most is kitűnő, pedig nem az anyanyelvén tanul.


A volt osztálytársaim, ismerőseim közül a néhány talpraesett, nagyszájú vállalkozón kívül az él jól, aki szorgalmas volt és tanult. Van mérnök, jogász, ügyvéd, orvos, programozó, meg vannak a bolti eladók, irodisták. Az nem baj, ha nem kitűnő valaki, de ha lusta, motiválatlan és megelégszik a középszerűséggel, akkor az élete is olyan lesz.

2019. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!