Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » L hangot felcseréli R-re?

L hangot felcseréli R-re?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves. 4 éves kora előtt mondent L-el mondott, pl lepülő, leggel, stb.

Mostanra már kialakult nála az r hang alkalmazása is, nagyjából jól mondta a dolgokat, bár hajlamos volt néha az R-t L-el helyettesíteni hosszabb szavaknál.

Igenám, de ma, egyik napról a másikra mindent R betűvel mond! Pl hornap, vagy a lilára, hogy rira... Ettől megijedtem kicsit, hogy ilyen hirtelen jött.

Halványan emlékszem, hogy öcsémnek ugyanez volt, egyszer l-ezett, utána r-ezett, de nem tudom h neki is ilyen hirtelen volt e. Nincs beszédhibája.

Szerintetek nem gond?



2019. febr. 1. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Mikor a lánykám kicsi volt, öcsém barátnője Laula névre hallgatott. Aztán egyszercsak Raura lett belőle. :D

Nyugi, teljesen okés, majd rájön, melyik hang melyik. :)

2019. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, csak hátha valakinek még esetleg szüksége lesz rá; nekem öcsém anno szintén kezdetben mindig L-t mondott R helyett. És akkor neki az első szava, amit ki tudott rendesen mondani, az a droid volt. Szóval amikor egy szó DR-rel, vagy TR-rel kezdődik, azokat tudta először jól kimondani. Aztán még alakult rajta, és még jobb lett neki.

Na szóval, ilyen szavakkal ment neki elsőként, hogy droid, dráma, drága, traktor, trabant, meg még ha van ilyen , hogy dr-rel, vagy tr-rel kezdődik.

2019. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Hiperkorrekt ejtésnek hívják ezt, mikor megtanulja átcsap a másik végletbe (túlhelyesbítés).

Logopédus segíthet, fejlesztő módszerekkel, anyanyelvi játékokkal kijavítható :)

2019. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

túlhelyesbítés, tetszik ez a szó :)

épp azt akartam kérdezni, hogy nem lehet, hogy egy kicsit túl sokat gyakorolt egyszerre? csak mert én húszévesen is rontok még néha (szerintem már így marad), de ha pl. vizsgázok, akkor nagyon görcsösen figyelek a helyes hangképzésre a mai napig, és utána néha berregek egy darabig l betűk helyett is...

2019. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!