Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesem nagyon csúnyán ejti...

4 évesem nagyon csúnyán ejti a szavakat, rengeteg hangot nem tud kiejteni. Meddig normális ez?

Figyelt kérdés

4 éves a lányom most lesz középső csoportos az oviban. A családon kívül szinte senki nem érti a beszédjét. Szinte minden betű helyett vmi mást ejt. Például vagy helyett dam, vagyunk helyett damunk, "cs" helyett t-t használ, viszont ahol t- hangot kellene mondani oda d-t mond , pillangó helyett tiando, szóval ilyen nagyon érdekesen beszéltem az . Rengeteg hang helyett mást használ, így idegenek általában nem értik meg mit mond. Oviban az óvónők is szinte év végére szokták meg hogy így beszél. Sok probléma volt az elején mert az ovis társak sem értették általában hogy mit akar. Eddig az óvónők azt mondták majd alakul. De mikor? Egy év alatt semmit se változott a beszéde. Én hiába próbálom itthon gyakorolni vele nem vagyok logopédus.

Van ismerősöm aki azt mondta lehet le van nőve a nyelve azért beszél így mert az ő fiának is ilyen volt.

Szerintetek vigyem valahova?


2015. jún. 23. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképp mutasd meg szakembernek, mondjuk logopédusnak, mert ha nagycsoportig nem tisztul ki a beszéde, nem mehet pl. nyelvi tagozatos iskolába, mert oda kötelező a tiszta beszéd.

Sima általános iskolában meg egyszerűen nehezen fog neki menni az írás-olvasás, vért fog izzadni.

2015. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
4%
Egyelőre sehova. Ez még tényleg lehet életkori pöszeség, és valóban javulni fog. Fogják az óvodából logopédushoz küldeni, ha szükséges lesz.
2015. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Csak most már engem is egyre inkább zavar hogy így beszél. Nagyon sokszor előfordul, hogy még mi sem értjük meg az apjával hogy mit mond.

Ja és azt nem is írtam hogy ehhez még nagyon gyorsan beszél szóval hadar is!

2015. jún. 23. 10:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Andizsuzsi, van olyan, hogy életkori pöszeség, de amikor már a gyereknek egy szavát sem lehet érteni 4 évesen, az nem az.
2015. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem volt megkésett beszédfejlődése? Fiam három éves múlt, Ő is így beszél, hogy valamit alig értek, de neki megkésett beszédfejlődése volt és jártam vele fejlesztésre. Most az ovitól várom a nagy áttörést. Én azért 4 évesen igencsak megmutatnám ezt szakembernek. Ha a fiam így beszél egy év múlva is, bizony lépni fogok.
2015. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
2 éves korában kezdett beszélni, úgyhogy nem volt ilyen gond.
2015. jún. 23. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:
...és különben is, azzal, hogy megmutatja egy szakembernek, nem árt senkinek. Ha nincs semmi teendő, megnyugszanak, a kell fejlesztés, legalább időben megkapja a gyerek. Én biztos, hogy elvinném, nekem fontos, hogy szépen beszéljen. Gondolj bele, milyen lehet a gyereknek úgy létezni, h őt senki nem érti meg, folyton ismételgetnie kell mindent, nagyon frusztráló lehet. Ha el akar érni valamit, neki többszörösen meg kell küzdenie érte, hiszen a hadaró, érthetetlen beszédű gyerekhez sokaknak nincs türelme, nem figyelnek rá egy idő után, a gyerek pedig utál majd megszólalni bárhol is.
2015. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:
10%
Az enyémnek az volt. Vittem logopédushoz, ő mondta, hogy nincs értelme még vele foglalkozni. Iskolás korára teljesen rendeződött, nem volt szüksége segítségre. Persze megnézetni nem árt, de kétségbe esni nem kell, a beszéd fejlődése ugyan úgy egyéni, mint bármi más kisgyerek korban.
2015. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kétségbe esve csak engem is zavar hogy így beszél.
2015. jún. 23. 10:49
 10/15 anonim ***** válasza:

3 éves kortól lehet vinni logopédushoz, tehát már mehettek. és mennetek is kéne, mert rengeteg idő mire ki tudja javítani a hibáit!

az óvónő azért int nyugalomra mert az óvodai logopédus csak a nagycsoportosokkal szokott foglalkozni, ahhoz, hogy a tieddel is foglalkozzon, neked kell vinned papírt intézni. na meg 5 éves kor alatt a szülő hatásköre, nem az óvónőé.

egyébként az élettani pöszeségbe nem fér bele ennyi hang amit a tied téveszt. enyém is 4 éves korától kapja az óvodában a logopédiát, mert enyém 5 hangot nem tudott kimondani, így ez már nem élettani... az akkor lenne ha az r-t meg a gy-t és a cs-t nem tudnám mondjuk kimondani.

mivel nyár van, ezért én azt tanácsolom, hogy most magánt keress, az államiak leálltak.

szeptemberben meg menjetek a navtanba, onnan tudtok papírt szerezni, hogy az oviban is foglalkozzanak vele és ha úgy ítélik meg, hogy az nem elég akkor a szakszolgálathoz is bejelentenek.

mi heti 5 logopédiát kapunk ingyen, szóval megéri utána járni, mert 1 év erre sajnos kevés :(

2015. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!