Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyereknek szorulásra...

6 éves gyereknek szorulásra kinek mi vált be? Sajnos 7 nap kihagyás után kórház lett a vége, ezt szeretnénk elkerülni!

Figyelt kérdés

Eddig nem volt probléma vele, nagyjából minden nap ment fürdés előtt. Étrendje: nem eszik csokit, sok gyümit eszik, meg levest, meg mindenfélét, nem válogatós.

Amit a kórház előtt próbáltam: Laveolac szirup, Dulcolax hashajtó cseppek 2 napig, Tamarin szilvalekvár, szilvalé, meleg tej, egyik sem segített. Kórházban "pezsgő" kúpot kapott, az segített neki. 3 nap után hazajöttünk, javaslat étrendre odafigyelni, sok folyadék, aromás paraffinolaj. Azóta megint eltelt 3 nap... Kérlek adjatok ötleteket mi segíthet még! Köszönöm!



2019. febr. 7. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Sós mogyoró
2019. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Kefír, hideg tej, meleg tea, olívaolaj (egy evőkanál naponta), plusz élelmi rost bevitel, és max. négy nap után kúp.

És ne pörögjetek a témán, viszont kapjon jutalmat (pl. egy pecsét, matrica, valami apróság) ha sikerül, kezdetben akár a próbálkozásért is.

2019. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3 éves volt mikor ilyen problémával küzdöttünk.A gricerines kúp segített. (nem boztos hogy jol írtam).Azt mondták lelki okai vannak.Válás volt és költözés egyszerre.Aztán 1 év után rendeződött minden.Nálatok van valami változás?
2019. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyümölcsöt eszik és mennyit?

Ami nálunk használt; probiotikum kúraszerűen, savanyított tejtermékeket evett de tehéntejet nem ivott, teljeskiörlésű pékáru, kakukkfüves tea(immunerősítésre is kiváló, ha megissza), reszelt alma(a közhiedelemmel ellentétben reszelve nem fogja meg a hasát, hasmenés esetén azért lehet fogyasztani, mert hidratálja a bélnyálkahártyát)

2019. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, mondták, hogy lelki ok lehet, de nem tudok ilyenről, itthon nálunk minden rendben, ahogy eddig. Sok gyümölcsöt eszik, erre kis korától nagyon figyelek, meg szeret is mindenfélét, napi 2-3 féle gyümit eszik. Most már kap minden nap activia joghurtot is. csokit nem engedek neki mostantól, de eddig csak napi max. 1 kockát ehetett vagy valami kis apróbb csokigolyót. Valószínű keveset ihatott, a kórházban mondták, hogy napi 2 litert kellene. Sajna az oviban nem tudom mennyit iszik, ivott, de lehet, hogy csak 2-3 pohárral egy nap, az kevés...Javasolta valaki a Dr. Hummel mikrorostos gélt, valaki ismeri? Jó? MEg nagyobb dózisú C vitamin is állítólag hasmenést okoz. Aztán útifűmaghéjat is, de erre sokat kell inni, mert különben ellenkező hatást vált ki. Útifűmaghéjról érdekelnének tapasztalatok.
2019. febr. 7. 20:49
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, milyen probiotikum? Melyik konkrétan? Köszönöm!

Mi eddig a Biogaia Protectist használtuk.

2019. febr. 7. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Duphalac szirup nekünk az segített. Aszalt gyümölcsök , főleg az aszalt szilva .Patikában kapható 100% aszalt szilva lé.

Aztán még a len mag vagy annak az olaja , gyógynövény boltban kapható.Olajos magvak , ha szereti őket .Ezek mind -mind segítik széklet kiürülését illetve lazítják. Végső esetben glicerines kúp.

2019. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha már lelki ok, nem lehet hogy az oviban van valami ami megviseli?
2019. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Útifű maghéj tapasztalat:

Nekünk a tehermentes diéta is kellett hozzá eleve.

De müzlihez pl.adhatod. Elkevertem egy kis kanállal kókusztejben,várni kell vele,aztán megint tej. Sokat felvesz viszonylag.Rá a gabonapehely és észre sem veszi ☺

2019. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lelki ok szerintem inkább kötödhet magához a kakiláshoz is, mondjuk fájdalmas volt, vagy már a spirál-leül, nem megy-kínlódik,...talán ő maga sem emlékszik. Egyébként gyerekkoromban olvastam Dr Veres Pál könyvében, hogy a kakilás feltételes reflex, nem úgy megy, mint a pisilés. Ő azt javasolta, hogy ki kell alakítani ezt a reflexet, nem elég csak a szirup, lekvár..... Sajnos részleteiben nem emlékszem mert kb 30 éve olvastam.
2019. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!