Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejterhelés 4 évesnél? Nálatok...

Tejterhelés 4 évesnél? Nálatok hogy volt? Milyen tünetekre számítsak egy év kihagyás után?

Figyelt kérdés
Egy éve semmilyen tejterméket nem fogyaszt, a diétával jól elmúltak a tünetek. Most napi 1,5-2 dl tejet kell igyon, nem gyors ez így egyből? Nem fokozatosan kellene? Az orvos mondta így. Hány nap múlva lesz tünet? Vendégjárás és rövid nyaralás lesz a napokban, mire számítsak? Az orvos mondta,ha nagy gáz lesz hívjam fel. Elvileg 2 hétig kellene így,aztán egyéb tejterméket is. Nem értem a folyamatot, ha két hétig bírná a tejet, utána már szerintem mindent bírna. Ha nem,akkor meg egy-két nap múlva kiderül,nem?

2017. aug. 15. 06:16
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem adnék neki addig amíg rokonokhoz vagy nyaralni mentek. Dúrva hasmenés, hányás, kiütés is lehet tőle nem beszélve a hasmenésről...
2017. aug. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta,hogy most kezdjük,hogy ovikezdésre kiderüljön. Nekem is ez a dilemmám.
2017. aug. 15. 06:49
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem lehet egyszerű vérvételre elvinni?

Inkább vidd másik orvoshoz, nehogy baja legyen :(

2017. aug. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Furcsa... a tejet szokták adni ilyenkor utoljára, mint hozzátápláláskor. Kb nálunk is 2 hét volt a terhelés, de első héten csak savanyított tejtermékeket kapott, mádodik héten a tejet és nem is ekkora adagban. Ha otthon minden rendbe volt, akkor 2 hét után székletminta.

Én óvatosabb lennék. Te tudod mennyire volt erős az allergiája, hasonló reakciókra számíthatsz jó esetben. Nálunk egy hónap után lett gyanús, hogy sak nem lesz jó a tej.

2017. aug. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Te tudod mennyire volt erős az allergiája, hasonló reakciókra számíthatsz jó esetben. Nálunk egy hónap után lett gyanús, hogy sak nem lesz jó a tej."


Pont ezt nem értem, ha most újra próbálkozni kell, az amiatt van, hogy elmúlhat? Vagyis mindegy, milyen volt egy éve, most bármi lehet, vagy enyhült vagy erősödött...


az egy hónap azért sok, nem??? folyamatosan erősödtek a tünetek, vagy egszercsak hirtelen besokallt?

2017. aug. 15. 08:31
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak kórházban csinálták minden évben, de neki azonnali reakció volt mindig a hányás és csalánkiütések. 5 évesen tudta végig meginni a terheléses sort, ami pár deci tejalapú tápszer volt. Akkor gyógyultnak nyilvánították és elkezdhettük fokozatosan bevezetni a tejtermékeket. Neked ezt gasztroenterológus mondta? Vagy nem olyan durva az allergia? Csak mert nekünk volt olyan év, hogy már a szája bekenésekor tiszta kiütés lett a gyerek a terhelésen. Abba is hagyták azonnal.
2017. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nalunk a terhelesre eleg durva tunetek jottek ki, sokszor durvabbak, mint anno. 6 eve diagnosztozalt tejfeherje allergiás a lanyom, de a legutolso terheleskor rögtön görcsös hasfájás, láz és bágyadt rosszullét lépett fel. Aztan kb 20 perc múlva volt egy erős hasmars es utána jobban lett. Nalunk doki elfogadja az itthoni terhelest. Mielőtt kontrollra megyunk, elotte aprosagokkal (joghurt, sajt, par korty tej) probalkozom elotte es mar az eredmennyel megyunk hozzá. Bar nalunk sose volt olyan kemeny, mint a korabbi hozzászóló írta h ha tejjel kenték, mar holyagosodott. Ilyen esetben nem merném itthon terhelni. En nem adnek kapasbol 1-2 deci tejet, mert erősen reagalhat ra. Kisebb mennyiséggel es ne a tejjel kezd. Csak ügyesen!
2017. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. aug. 16. 06:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kórházban volt a vizsgálat benntartással.


Megittam a tejet, és négy óra múlva mehettem is haza, mert addigra már rég kellett volna tünetet adjon (előtte tíz perc után minden viszajött, vagy épp fostam, mint a fene).

2017. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!