Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogom van haza vinni?

Jogom van haza vinni?

Figyelt kérdés

3 hós kisfiammal 4.napja korházba vagyunk hugyuti fertőzés miatt. Napi 3x kapja a vénás antibiotikumot. Holnap lejár a vénás utána dzájon át kapja de még 2 napot benn tartanának megfigyelésen! Teszem hozzá tök láztalan 3 napja. Ha a holnapi eredmény rendben lenne az az lement a gyulladás hazavinném. A láázát otthon is tudom figyelni(ez miatt tartanának még megfigyelésen) plusz 10 percre lakunk.

Saját felelösségre van jogom hazavinni?



2017. márc. 4. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Van, de felelőtlen vagy. Csakis teljesen negatív pisi és normál crp-vel engedhetnek el, ha nem akarod, hogy rámenjen a veséje.
2017. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Igen van jogod hazavinni, bár nem értem miért kell a gyerek egészségével játszani.

Ha meg két nap múlva lázasan vissza kell vinned akkor ne csodálkozz ha csúnyán néznek majd.

2017. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Csakis kizárolag tökéletes vérképpel vinném.

És hogy miért??

12en egy szobába, nuku melegviz mellesleg az orra is folyik tegnap óta.

2017. márc. 4. 13:02
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Mi is voltunk hasonló szituban, nagyon nehéz eldönteni, hogy mi lenne számotokra a jó megoldás.

Kislányomnál 3,5 hónaposan húgyúti fertőzést állapítottak meg. Többször is voltunk kórházban, mert sajnos semmit nem értek az antibiotikumok, illetve nála más problémák is előjöttek.

Azt tudnod kell, hogy az ab kúra alatt levett vizeletminta szinte mindig negatív. A kúra után legalább 4 napnak kell eltelnie a következő mintavételig, hogy ne mutasson csalóka eredményt.


Én a helyedben az én tapasztalatommal nem mennék haza saját felelősségre, mert mi van ha újra bekerültök?

2017. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg azért tartják benn, hogy a kórház több pénzt kapjon. (Én magam jártam így, annyi különbséggel, hogy nekem azt mondták, elmehetek, és másnap menjek vissza a zárójelentésért, mert csak addigra készül el. Visszamentem, azon pedig az volt, hogy az éjszakát bent töltöttem.)


Tökéletes leletekkel én is hazavinném (de nyilván csak tökéletessel), mert a maradék 2 napban simán elkaphat egy újabb fertőzést.

2017. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Meg egy fenét, 5-ös!

Gyerekosztályokon állandó a teltház és rögtön kirakják "adaptációra" azt, aki megfelelő állapotban van. Jellemzően a helyieket, akik be tudnak járni minden nap a gyerekkel.


DE egy 3 hónapos nem az a kategória, akit hamar ki lehetne vágni. Főleg HUTI-val nem, amiből az elsőt fontos vénásan kezelni, minél alaposabban.


Sajnos tudom, 1 év alatt 4-szer voltunk kórházban miatta, első alkalommal életveszélyes állapotban.

2017. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy konkrétan már a mellettünk lévő szobába is fertőző rota vírusos gyerekek vannak..hagyjuk is hogy egy helyen vannak a vizsgálatok ahol sorba állunk az RSVs gyerekekkel.....
2017. márc. 4. 14:19
 8/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem tényleg csak jó laborral vinném...de már énis megvagyok fázva
2017. márc. 4. 14:21
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Mi calicit szedtünk össze bent a kórházban.


Milyen baktérium van a vizeletében, e-coli?

2017. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
A fenét indokolt mindig a kórház. Egyik rokon gyerek (1,6 éves) talán belehalt volna, ha a szülei nem viszik haza saját felelősségre. A nővérek csesztek rá. Még több baja lett ott a csodálatos magyar egészségügynek hála, mint a kórház előtt. Arról nem is beszélve, hogy a gyerek vissza fejlődött kb. csecsemő szintre. A szülei megfogták és elvitték normális orvoshoz, aki ért is hozzá. Azaz nyugati helyett keletihez. Érdekes módon a kisfiú hamar felépült.
2017. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!