Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs ötleted farsangra?

Nincs ötleted farsangra?

Figyelt kérdés

Mi már túl vagyunk rajta, de gondoltam adhatnánk tippeket egymásnak. Jövőre is jól jön.

Kislányomék farsangján volt egy kisfiú, aki súlyemelőnek öltözött. Volt nála egy óriási hungarocellből készült súlyzó. Nagyon ötletes volt. Vagy a pálcikaember, akinél a fekete ruhára fehér szigetelőszalaggal volt felragasztva a "pálcikatest" és papírból volt a kerek feje.

Ti milyen "egyszerű, de nagyszerű" jelmezeket ismertek?



2019. febr. 9. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Én 2x voltam pillangó kicsinek. Egyszer kartonból volt a szárnyam, egyszer pedig tülből voltak varrva a szárnyak (az se volt nehéz) és csak sima kislányosan öltöztem fel hozzá.

De a visszatérő kedvencem a spenót tükörtojással. Sima zöld ruha, rajta papírból 1-2 fehér paca, benne sárga pacával.

2019. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez a spenót tükörtojással eszméletlen. :D

Ugyan az én gyerekeim még kicsik, de ezt megjegyzem. :D


Ha iskolásról van szó, akkorbtidok segíteni talán. Én ezzel lettem anno első helyzett.

Volt rajtam fekete-fehér csíkos nadrág és hosszú ujjú póló, mindkettőre fel voltak varrva számok, betűk (egyébként ilyen hűtőre tehető mágneses volt), volt a bokámon lánc, végén egy kis labdávak feketet textillel bevonnvva, az volt ugye a súly a rabláncon. A az arcomra, gomlokomra is betűk és számok voltak rajzolva, a nyakamban pedig lógott egy tábla: "Az iskola rabja vagyok." felirattal. Anyukám és mamám csinált mindent saját kézzel, el is vittem a fődíjat. :)

2019. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
(2-es vagyok, elnézést, sok karaktert elütöttem)
2019. febr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Kisfiam idén Spongyabob lesz, kartondobozból fogjuk csinálni a jelmezt (nálunk még nem volt farsang), nem szeretem a gyári, kész jelmezeket, abban nincs semmi érdekes, hogy ki mit tud venni/kölcsönözni, úgy látom az óvónők is ezeket díjazzák jobban (mármint az sk készültet).

Korábban volt már Marshall mancs örjáratból, ahol szintén én csináltam, fehér pólóra meg nadrágra varrram fekete foltokat, egy játék tűzoltósisakra füleket + egy hátizsák, kész is. Bölcsibe magnó volt, szintén dobozból, házi készítésű.

2019. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Múmia wc papírral :)
2019. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam kotta. Nyertem vele :)) általánosban. Anyukám teleírt egy lepedőt szépen 5 vonalas kottával. Zene szakra jártam. Nagyon jó volt :)
2019. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Voltam kèmènyseprő alsóban,húgom törpike. Mindkettőnk arca be volt kenve festékkel :) . Plusz megvolt minden kiegészítő csinálva/varrva hozzá. Megvan mèg a fénykép,hát,nagyon cukik vagyunk rajta. Anyukám óvónő volt,és kreatív :)
2019. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Kislányomnak jövő hét pènteken lesz a farsang a bölcsiben. Mivel szülők nem mehetnek,ezért Piroska lesz. Kérték,hogy olyan jelmezt adjunk a gyerekre,amit elvisel. Sima piros kord ruha lesz rajta,fehér harisnya,meg egy kiskosara lesz.
2019. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nagyon gyorsan kellett valamit kitalálnom..

Pepcoban 1490,-ért van tűzoltós sisak szett, amihez tartozik kis poroltó, balta, jelvény, rádióvevő. Ehhez felvesz egy piros felsőt, nagrágot, és kész is. :D


Nekem a lánykorom legegyszerűbb jelmeze a pincérnő jelmez volt. Szoknya, ing, egy tálca, ha extrák akarunk lenni, akkor egy fehér előke, kendő a derékra kötve.

2019. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Nekem jövőre lesz csak ovis a lányom, már kezdek rá gyúrni :) Nagyon érdekes hogy a szülők többsége most már farsangra a kész jelmezt megveszi, ráadja a gyerekre és kész a farsang. Mikor mi voltunk gyerekek, pont ahogy ti is irjátok, a szüleink csinálták, és ettől volt izgalmas, volt benne varázs. Most meg... Miért van ez? Időhiány? Kreativitás hiánya? Lustaság? Vagy kinevetik a gyereket az oviban/,iskolában aki kézzel készitett spenót jelmezben megy, nem a trendi készrevarrt mancsőrjáratosban? Valamelyik nap egy anyuka kérdezgette itt hogy hol kaphat angyalszárnyat. Pedig csak egy drót kell hozzá meg egy fehér nejlonharisnya...
2019. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!