Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Neked is bevették "nem szobati...

Neked is bevették "nem szobatiszta" gyerekedet az oviba? Hogy volt utána?

Figyelt kérdés

Kislányomat bevállalták az oviban. :o

Pelust nem adnak rá, de azt mondta az ovivezető, hogy "Ááá, higgye el anyuka 2-3 hét, és a gyerek szobatiszta lesz..."

Hát nem tudom, 3 hónapja nincs rajta a pelus, és semmi, pont 3 éves...

Persze már próbálkoztunk tavaly nyáron is..:/


köszi



2013. aug. 31. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik anyukának a lánya sem szobatiszta, de anyuka azt hazudta, hogy az, és bevették. Minden délben látom, hogy tiszta pisi a gatyája, mert a kislány még akkor sem szól, ha becsurgott. Anyuka már hisztizik, hogy hagy aludjon ott... képzelem, milyen boldogok lennének az óvónők, ha meglátnák ébredés után az ágyat... és hiába látja a többitől, hogy nem pisilnek be, sajnos nem úgy lett nevelve, hogy amit lát, azon elgondolkozik.... a wc-t nem is ismeri,mert pl otthon nekik nincs.

De ez teljesen más,mint a Ti esetetek. A kislányod hozzá fog szokni, csak legyél következetes, és otthon is vidd a bilire, wc-re.

2013. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamból kiindulva nem lennék benne olyan biztos hogy 2-3 hét és szobatiszta lesz.

3 évesen nem is tudtam oviba vinni , mert még nem volt szobatiszta.

2 hónap híján 4 éves volt, amikor itthonra teljes mértékben éjjel-nappalra szoba tiszta lett, így akkor már mehetett.Viszont ő csak itthon volt hajlandó wc-zni, se nagyszülőnél, se oviba.Inkább tartogatta egész nap, ha bírta, de sokszor voltak balesetek.

Hiába látta a többi gyerektől hogy mennek wc-re, hiába mentem el én is az oviba wc-re hogy hátha majd ha látja hogy én is, akkor megy ő is, de az istennek sem.

Majdnem egy nevelési év így telt, májusban pont anyáknapján (legszebb ajándék volt :) )volt hajlandó először totál idegen helyen wc-re menni és onnantól ment az oviban is.

2013. aug. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


Első:

Hogyhogy nincs wc-jük???? pottyantós se???

Én nem akartam egy ilyenbe belemenni, hogy beadom, és 3 nap múlva meg beégek...ez mire lett volna jó? Csak a gyerekkel szúrtam volna ki...nekem érdekesmód éjjel, és a du.-i alvásnál is pelus nélkül van, és nagyon ritka, hogy bepisil...nekünk pont a nappalival van baj...


Második:

Hát igen, én is ettől tartok...direkt mondtam az óvónőnek, hogy ha neki ez nehezére esik, vagy bármi rossz érzése van, akkor inkább nem viszem, nem akarom, hogy rossz érzése legyen, és esetleg elkezdjék "csesztetni" a gyereket, hisz ez nem igazán akarat kérdése, hogy szól-e vagy sem, hisz egyáltalán nem érzi, hogy mikor jön...

2013. aug. 31. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:

3 éves iker fiaim vannak. Most kezdjük az ovit. A nappali szobatisztaság megvan, de a délutáni alvásnál még becsurran a pisi. Hát én kerek perec megmondtam az óvonőknek, nem akartam kertelni. Válasz: Legyen mindig pelus a szekrényben és ők ráadják.

Remélem gyorsan lekerül a pelus. :-)

2013. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!