Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy gyerek lámpalázas a...

Lehet egy gyerek lámpalázas a saját anyukája elott? 4 eves ovis, nem mesel az ovirol es ha eszreveszi h figyelek, amikor pl. ovis éneket motyog, nyomban elfordul.

Figyelt kérdés

Jo a kapcsolatunk, de ezen a teren nem tudom bátorítani. Egyebkent is visszahuzodo, nehezen oldodik es mesel. Magarol pl.semmit... az ovirol ugy mesel, h nekem kell barkobaznom es o igen-nemmel valaszolgat.

Neha hallom, h az oviban milyen jol elvolt valakivel vagy este apanak mesel, de nekem nem, es amint eszrevesz abbahagyja vigyorogva.

Elso gyerekkent azt hiszem sikerult nemi megfelelesikenyszert krealnunk akaratlanul...es nem tudom visszacsinalni.


2019. febr. 10. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg próbáld meg nem faggatni pár napig, lehet magától is el kezdene mesélni.
2019. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem faggatom, epp ezert. De nem mesel.


Nem koszon pl.senkinek. Ugy gondolom h ezt is azert nem mert alt.ott vagyok. Legtobbszor nem is mondom h koszonjon es nem zavar h nem teszi, csak erdekelne h segítsek ezen a helyzeten. Latom h sokszor mondaná, de megse jon ki...

2019. febr. 10. 21:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el.

"Egyáltalán nem faggatom" - "Nekem kell barkóbáznom". ?????

2019. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem kerdezem meg milyen volt a napja, miket csinalt, csak orulok h latom, en meselek es egyutt töltjük a nap tobbi reszet.


neha felteszek egy keresztkerdest h megis tudjam mi van.pl.vacsora keszitesnel megkérdeztem ki volt ma a napos. erre azt mondja, h en mondjam meg. es ilyenkor felsorolom a fel csoportot mire azt mondja valakire h igen.

2019. febr. 10. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam ovis anyák napja olyan volt, hogy előttem és az óvónéni előtt nem merte elmondani a verset, pedig tudta 😊


Mesélni a mai napig alig mesél (11 éves)

Viszont már mer előttem és mások előtt is "előadni"


Lehet ő is változni fog.

2019. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk esti mese után kapnak a lányaim 10-10 kérdést. Imádják ezt játszani. Esetleg próbáld ki te is, sötétben összebújva. (kedvenc színed, legjobb ovis barátod, mi volt az ebéd, legjobb dolog a mai napon, legrosszabb dolog stb).
2019. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell faggatni, hanem mesélj te neki a napodról mindig, így fogja megtanulni, hogy érdekes elmesélni kivel mi történt, mert az lehet vicces, érdekes stb..


Ha énekel és abbahagyja, lehet csak nem akarja, hogy halld. Engem el szokott küldeni a gyerek néha.. Bátorításképp énekelj te is sokat, és hagyd le a sorok utolsó szavát. Cica-mica hajj, hová lett a ? és majd befejezi a gyerek, és mehet tovább. Az én lányom azt sem szereti, ha belezavar valaki az éneklésébe akár egy mocorgással.


Igazából a beszélgetést is úgy lehet serkenteni ha te beszélsz sokat, vagy, ha egyáltalán nem beszélsz. Zavarni fogja a csend és megszólal. Én ezt sértődések után alkalmazom, mikor duzzog.. kedves vagyok meg minden, de egy mukkot sem szólok, majd elkezdi igényelni és szól érte, hogy beszéljek már.

2019. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4 éves unokahúgomnál hangulatok vannak. Van hogy napokig ki sem jön a szobából mert bárki ránézhet, máskor meg egész bábelőadást tart a családnak. Most épp mindenkit szeret és mindenki a barátja, lehet holnap már mindenkit utálni fog.

Nála az apahiány nagy hullámvölgyeket okoz (külföldön dolgozik apuka, havonta jár haza)

2019. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.


A nem köszön az természetes. Az egyik 4 éves rokonomnak is kell mindig szólni, hogy köszönjön valakinek vagy köszönjön tőle el vagy, ha kap valamit, köszönje meg, sok másik gyerek is hasonlóképp van - és nem is azonnal köszönnek, ha szólunk, hanem csak, ha már ötödszörre szóltunk.

2020. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2.


Nem minden gyerek locsi-fecsi. Vannak olyan gyerekek, akik igen-nemmel felelnek, vannak, akik locsognak


3.


A visszahúzódás is természetes, mint jellemző, mert nem mindengyerek extrovertált.



///


Plusz azt írod, hogy alapjáraton jó a viszonyotok. Szóval nem kell aggódni, hagyni kell, mert pont azzal ártasz, ha erre rágörcsölsz.


Még az is lehet, hogy később meg pörögni fog a nyelve. :)

2020. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!