Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos a lányom és még...

16 hónapos a lányom és még nem beszél?

Figyelt kérdés

Van pár szó amit tudom, hogy ki tud mondani.De mégsem használja őket rendszeresen.Tudja utánozni az állatokat, de csak ha kedve van.Emellett mondta már a kanalat,tejet,kockát,ejnye ,egy,kettő szavakat de aztán a tejen kívül most megint nem mond semmit.Rendben van ez így? Állítólag (olvastam) 15-16 hónaposan már anyát,apát is mondanak és szavakat rendszeresen használnak, hát ő nem.Amúgy azt látom, hogy sok mindent megért és néha mintha akarná is mondani de semmi..

A testbeszéde pld feltűnően jó(első gyerek szóval azt gondolom jó:D ), ha akar valamit elmutogatja.Tesóm lánya ilyenkor már sok szavat mondott.

Rengeteget beszélek neki.Sokat nézegetünk könyveket stb..már nem tudom ezeket a dolgokat fokozni.

El van maradva az én lányom?



2019. febr. 25. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is!! A fiam 2 évesen szolalt meg..
2019. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, dehogy van elmaradva. Mégis mit vársz tőle? Az én babám most lesz másfél éves és ő is kb. 10 szót mond, persze nem tisztán. Ebben a korban még nagy eltérések vannak. A nagyobb 2 évesen ment bölcsibe, szinte semmit nem mondott, féltettem is, hogy még azt sem fogja mondani, ha szomjas, vagy fáj valamilye, mi lesz így vele.
2019. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem csak a tesómék kislánya van hasonlítási alapnak,de ő mindent máshogy csinál mint az enyém:) gyorsabban is.

Meg amit a neten olvasok.Azért kérdeztem, ez így oké e?

Már várjuk, hogy kicsit jobban megértsük egymást,de akkor eszerint normális hogy még nem mond túl sokat.Néha meg semmit.

Azért is aggódom kicsit, mert párom megkésett beszédfejlődésű volt.3 éves elmúlt mire beszélni kezdett és elvileg neten olvastam ezt az apától öröklik, de gondolom akkor ez is butaság.

Kicsit lehiggadok akkor és próbálom türelemmel kivárni a szavakat:)Köszönöm a válaszokat, mennek a zöld kezek.

2019. febr. 25. 14:29
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Trükk: ha elkezd mutogatni, tegyél úgy, mintha nem értenéd, hátha ezzel motiválod, hogy ha tényleg akar valamit, kimondja, és megkapja :)
2019. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 26 hónapos és még nem beszél. Csak szavakat mond.

Sőt, a mindenkinél általános "NEM" szót, amit mindenki elsőként mond, ő két évesen tanulta meg.

Elmúlt kettő és az egyetlen "mondata" a piros tűzoltóautó. Persze nem ilyen szépen ahogy most le van írva.


Bölcsibe jár és egy szóval se mondták, hogy le lenne maradva. 3 éves korig van a türelmi idő. Állítólag.

2019. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Két linket

ajánlok kedves figyelmedbe,

egy cikket,

valamint egy előadás közepéről:


www.nlcafe.hu/csalad/20120220/3_evig_joga_van_hallgatni


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2019. febr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 4-es a lehető legártalmasabb módszert említette. Lásd: dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológus meglátásai ellentmondanak ellen, pl az előző hozzászólásban levő youtube link. (Szakmabeli vagyok.)
2019. febr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a még érkezett válaszokat, elolvastam a cikket a youtube videót majd este ha elalszik megnézem.

Párom is mondta,amúgy hogy néha tehetnék úgy mintha nem érteném.Szóval másnak is megfordult a fejében amit az egyik válaszoló írt.Elvileg pár ilyen alkalom nem okozna nála semmi törést sem, gondolom.Nem kellett volna ezért lepontozni.Őszintén szólva egyszer próbáltam is,de rosszul éreztem magam miatta, mert olyan volt mintha nem vettem volna tudomást róla.Szóval nálam ezért esett kútba ez a fajta ösztönzés.

2019. febr. 26. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondom még egyszer, szakmabeli vagyok, pláne dr Vekerdy gyermekpszichológus. Ha megjátszáshoz ("színészkedéshez"), vagy más feltételhez kötve pórbálsz hatni rá, hogy beszéljen, hosszú távon visszájára sül el, nem érzi ,hogy bízol benne,.


A kulcs: hagyni kell maguktól megérni a gyerekeket, de közben figyelni, hogy nincs.e szervi problémája, esetleg valami feltűnő fogyatékossága. Ha semmi ilyen egyértelmű jel nem mutatkozik, akkor hagyd kibontakozni, ahogy jól esik neki, és BÍZZ BENNE, SZERESD őt, hagyd sokat spontán játszani, és olykor játssz te is vele. Vagy akár sokat is játszhatsz vele. 4 éves kor előtt amúgy se nagyon játszanak a gyerekek egymással, inkább mikor egyedül, mikor a szülővel,, esetleg más felnőttel.


De a youtube videoban TOVÁBBI kulcsfontosságú infókra lelsz, hajrá! :)


HITELESSÉG ÉS BIZALOM a kisgyermek felé, ez döntő jelentőségű! Ne trükköz, hanem csak ritka, indokolt, kivételes esetekben.


A direkt ráhatás, "kierőszakolás" és az indokolatlan ignorálás elbizonytalanítja a 7 év alatti gyermeket (sok esetben a kisiskolást is), ennek általában vannak negatív következményei, pl dadogás, vagy megkésett beszédfejlődés.


Kb 35 / 36 hónapos (majdnem 3 éves) korig abszolut semmi gond, ha nem szólal meg a gyerek, csak gügyög.

2019. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!