Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különség a gyerek leszidá...

Mi a különség a gyerek leszidása és a megalázása között?

Figyelt kérdés
És az "erélyesen rászólás" és a megfélemlítés között?
2019. márc. 6. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Leszidás szerintem ejnye-bejnye nem szabad ilyet csinálni.A megalázás viszont elveszi az önbecsülését..pld milyen id.óta vagy még erre se vagy képes.


Az erélyes rászólás csak egy határozott hang míg a megfélemlítés mikor összecsinálja valaki magát már attól ha ránézel.

2019. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az elso irja!

A leszidas nalam is az hogy elmondod neki talan kicsit fennhangon hogy ezt bizony nem szabad, viszont a megalazas valoban az ha mar lehordod milyen idiota/buta vagy erthetetlen.

Erelyesen ugyan igy fennhangon raszolsz hogy nemszabad, de ha mar megfelemlites akkor az szerintem mar egyfajta fenyegetozes is hogy peldaul kikap vagy racsapsz csak hogy ne csinalja amit epp csinal es ami nem jo..

2019. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Leszídás: Ilyet nem szabad csinálni. Kérj bocsánatot.

Megalázás: El sem hiszem, hogy egy ilyen gyereket szültem, mint te. Mit tettem, hogy téged kaptalak? Bárcsak ne születtél volna meg...

Erényes rászólás: Kérlek szépen hagyd abba, mert zavar (itt inkább a hangszín ami visszaadja az érzést)

Megfélemlítés: Ha nem hagyod abba este nem mondok mesét/ Apa nem fog örülni ha ezt megtudja.

2019. márc. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leszidásban van indok. Pl autoutra nem rohanunk, gondolkodj màr,veszélyes


Megalàzàsban nincs. Pl testi fenyites, vagy hibáztatas, rossz vagy, te ennyit sem tudsz, szégyelld magad,stb.


Erélyesség: hatalomereztetes. De erre megyunk es nem arra, en mondom meg mert en vagyok a szülő.


Félelemkeltés. Kulonbozo fenyegetések, zsarolás


Amugy az sem mindegy hol orrolsz ra. Ha pl elmondod negyszemközt hogy nem sikitozunk rohangalunk esz nelkul, az akkor lesz megalazo, ha pl a vele rohangalo gyerekek közt szolod le nyilvánosan. Masik gyerek/felnott előtt szidod le es kenyszerited megàlljra. Ezt a gyerekemen latom.hogy teljesen mashogy esik neki ha pl mama előtt szolok rá, mintha nem lenne ott. Olyankor szegyen érzese is lesz, teljesen felkavarja.

2019. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te egy hülye vagy. Buta ostoba gyerek vagy.


Te hülyeséget csináltál. Te butságot csinálsz, ostobaságot csinálsz...


Csak gondold végig, hogy ha neked a tanárod, anyukád, fönököd ezeket a mondatokat mondja, mikor pl elrontasz valamit. Melyik mondatok fájnának jobban?

Amelyik minösít téged, vagy az amelyik minösíti amit tettél.


Gyereknevelés alapja(az iskolában is ez kellene, hogy legyen), hogy nem a gyereket minösítjük, hanem a tettét.

2019. márc. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!