Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák, akik nem piszkál...

Fiús anyukák, akik nem piszkálják idő előtt a gyerek fütyijét, adtok véleményt?

Figyelt kérdés

Alapvetően mi sem húzzuk, toljuk a bőrt a fütyin. Eddig nem is volt gond, 2 éves korára elkezdett lazulni magától, már jobban tudtuk tisztítani mint azelőtt.

Viszont valószínűleg egyik fürdéskor erősebben tolhattam neki a bőrt ott, hiszen nem mindig hagyja és hát van hogy izeg-mozog és megszalad a kezem... Egy ilyen után megint beszűkült, nem sikerült másnap úgy tisztítani mint azelőtt.

Lehet hogy megsértettem? Ha volt más is így, mivel segíthetem?

És még egy kérdés, nálatok mikor lazult fel a bőr rendesen? Szobatisztaság idejére?


2019. febr. 23. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Tavaly jött fel neki rendesen, akkor töltötte az 5öt.

Apja kezdte tanitani neki 2 eves koratól, hogy kell tisztogatni, előtte másfél volt, mikor szintén apja huzogatta picit neki.

Esetleg az apukája nem tud segíteni? Elvégre fiuk közt ez más... Hátha neki megy.

2019. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

A lehető legrosszabb dolgot csináltad kérdező. Megsérted, behegesedik, aztán mehetsz a gyerekkel az urológushoz. Nem szabad hozzányúlni és nem is kell. Nyúlkálás nélkül is lejön magától az évek folyamán, ha nincs vele gond. Ha gond van, akkor meg piszkálással se fog feljönni.

Addig kell hátrahúzni a bőrt, amíg magától feljön, szépen megmosod, a többit pedig bízd a természetre.

2019. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8 éves fiamnak még mindig nem jön fel teljesen. Azt mondta anno az urulógus, hogy hagyjuk, majd szépen felválik, esténként a kádban tornáztassuk. Így is teszünk/tesz minden nap, de még mindig le van tapadva kb. 2mm-re. Szóval nem nagyon. Nem tudom, hogy fog e ez javulni? Vagy vigyem dokihoz? Ahoz meg már túl nagy úgy érzem. Egy 145 centis 42 kilós gyerekről van szó, már nem biztos, hogy hagyná magát "piszkálni" :(
2019. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8 évesen már fel kellett volna jönnie kedves előző válaszoló. Ezzel már el kellett volna menni orvoshoz. Nekünk annak idején azt mondta az orvos, hogy ez magától 3 éves korig oldódik meg. Onnantól fogva már orvosi beavatkozás szükséges. Egy 3 éves gyerek pár nap alatt elfelejti, ha orvosi beavatkozással megoldják neki, még egy ettől nagyobb gyerek egy traumaként fogja megélni és egész életében emlékezni fog rá.
2019. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb 7-8 éves korára jött fel teljesen. Addig a makk mögötti rész nem vált szét. De utánna szépen fel lehetett már húzni és az egész makkja szabaddá vált. Azóta sincs gond vele
2019. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Kaptam privátban is üzenetet, amit nagyon köszönök, egy kicsit sikerült rámijeszteni. :) Hétfőn felhívtam egy magán urulógust, tegnapra fogadott is minket. Azt hittem, ír ki majd kenőcsöt megint, haláli nyugalommal mentünk oda. Aztán mondta, hogy le van tapadva, ezen kenőcs nem segít, most helyben felszedi neki. Bekente egy zsibbasztó krémmel, majd kint leültünk a váróban. Nagyon nagyon félt a fiam, de bevallom én is, nagyon sajnáltam, féltem, hogy fájni fog neki. Fél órát vártunk kint, idegtépő volt. Behívtak, felfeküdt az ágyra a gyerekem, kicsit nyavajgott, sírdogált annyira félt. Fél perc múlva el sem hitte, hogy készen van. Semmit nem érzett az egészből annyira jól elzsibbasztotta a krém. 4 napig fürdés után vastagon be kell kenni sudokrémmel, meg ugye minden nap fürdésnél húzgálni kell legalább 10x.

15000 forintot kért, de ez most minden pénzt megért, hogy túl vagyunk rajta, és, hogy nem fájt neki. Most reggel kicsit fájlalta, de kapott 1 fél algopirint (azt mondta a doki, h lehet). Ment suliba, annyi, hogy megkérjük a tanárt, hogy a héten ne tornáztassa a gyereket.

Ha sztk-ba vittem volna, kb 3 hónap múlva kaptam volna időpontot, és lehet krémet írtak volna megint ki rá. Ezek után azt tanácsolom aki ide téved olvasni ezt, hogy ne halogassa mint én eddig. Olyan jó túl lenni rajta, és tudni, hogy többet ezzel nem lesz gondja.

2019. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!