Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én gondolom rosszul, hogy nem...

Én gondolom rosszul, hogy nem erről kéne szólnia?

Figyelt kérdés

Baba-mama klubok, játszótér stb.


Én naívan azt gondoltam, hogy ezek azért vannak, hogy a szülők is kikapcsolhassanak egy kicsit.

Viszont azt figyeltem meg, hogy ugyanúgy mindenki csak a gyerekével van elfoglalva és szinte kizárja a külvilágot.

Én példám: Egész nap a gyerekkel vagyok, otthon játszunk, foglalkozva van vele. Elmegyünk valami közösségi helyre és ott is "csak" vele foglalkozom.

Nem az lenne a jó, ha felügyelet mellett elszabadulhatnánk egymástól? Ha ők a gyerekekkel játszhatnak mi meg felnőttek beszélgethetünk?


Tudom, hogy elvárás mindig minden percben a gyerekkel játszani \ fejleszteni stb., mert ha nem, akkor "szaranya" vagy.

De néha már vicces, hogy kiadunk pénzt azért, hogy olyan dolgot csináljunk (énekelgetés, mondókázás) amit otthon is tudunk. És szinte érződik, hogy a többiek zavaró tényező az anya-gyerek programban.



2019. márc. 10. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi azért jártunk ilyen helyekre, hogy a gyerek jól érezze magát. Ha én szeretnék kikapcsolódni, akkor azt nem idegen anyukák társaságában teszem.
2019. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Te vagy. Ha én ilyen helyre mentem, azért mentem, hogy támogassam, segítsem a gyerek szocializációját, de ezt bizonyos kor alatt nem lehet a kispadról, ahogy te gondolod. Ott állok mellette, segítem eligazodni, a szabályokat megtanulni (enyén tiéd, osztozkodás pl: a homokozó lapát kapcsán...). Ahogy én tapasztalom kb. ovis kortól lehet csak szépen fokozatosan kivonulni.

De mifelénk csinálnak olyan "baba-mama" programot, amire beadható csak a baba is. Keress ilyet!

2019. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

De biztos úgy érzi jól magát, hogy veled játszik?

Miért nem lehet, hogy mindenki jól érezze magát?

Nyilván a gyerek az első, de miért ne lehetne idegen anyukákkal beszélgetni, ismerkedni? Nem öribarit keresni a cél. Kikapcsolódni hasonló "életszakaszban" lévő nőkkel.

2019. márc. 10. 21:18
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Csúnya dolog vagy sem, illetve ahogy te fogalmaztál szaranyaság, de én pl azért szeretem a játszóházat, mert beengedem a gyereket, leülök egy székre és van egy-két órám szusszanni.

Én nem szeretek a játszótéren ismerkedni, idegenekkel beszélgetni. Klubba bandázni járunk, ott ismerős a legtöbb gyerek anyuka. A baba-mama torna szintén.

Ha kikapcsolódni vágyok, oda nem gyerekkel megyek.

2019. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2 nem lepasszolni akarom a gyerekemet. Szeretek vele lenni. Azért írtam, hogy felügyelet mellett hagyni őket.
2019. márc. 10. 21:21
 6/16 A kérdező kommentje:

Kikapcsolni, nem kikapcsolódni. 😄

Kikapcsolódni én sem a gyerekkel járok. De hétköznap délelőtt nehéz gyerek nélküli programra menni a férjemmel.

2019. márc. 10. 21:26
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

"Tudom, hogy elvárás mindig minden percben a gyerekkel játszani \ fejleszteni stb., mert ha nem, akkor "szaranya" vagy."


Inkább te &z@r d le, aki ilyenért "le- sz@r@nyáz".


Az optimumot javaslom keresni. Gondoljunk bele, ha a szülő nem elég kipihent, fitt (amihez olykor magányos, vagy gyerek nélküli, más felnőttekkel együtt töltött idő is kell), akkor hogyan válhatna kellően a gyermeke javára??


Szóval gondolj magadra is, meg a gyerekre is, habára gyerekre szükséges több időt fordítani, mert a saját gyermek nevelésében ez az optimális, úgy gondolom.


"Ahogy én tapasztalom kb. ovis kortól lehet csak szépen fokozatosan kivonulni."


Ha van szakfelügyelet, akkor kb 4 éves kortól ott lehet hagyni.


A gyerekek kisebb része esetén egyes életszakaszokban korábban is, hamar kiderül, hogy imád-e idegen helyen lenni a bölcsis, ovis, vagy nem.

(De semmiképp a két szeparációs félelmi időszakban, ezek kb 4-8 hó, valamint kb 16-20 hó.)


Más kérdés, hogy játszótéren, baba-mama klubokban jó, ha fél szemmel a gyerekre figyelünk, ahogy írta valaki: segíteni szocializálni.


Vita van arról szakemberek között, hogy óvodás korúakra mennyire bízzuk rá a szociális interakciókat és mennyire avatkozzunk bele, pl ha összevesznek valamin, vagy ha egyik elveszi a játékot a másiktól, de konszenzus van abban, hogy kell legyen szakember a közelben mindenképp, és/vagy a szülő, esetleg olykor egy másik (megbízható) rokon.

2019. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén szólva.. Én vállalom a szaranyaságot, eszembe sincs ilyen klubbokba járni. Persze ha elkezdem látni a gyerkőcön, hogy társaságot igényelne akkor félreteszem az ellenérzésem.


Bár pont azért mert mi nem járunk ilyen helyekre (mondjuk még csak 4 hónapos), nem tudhatom hogy működnek. De én nem hiszem hogy az a cél, hogy te szusszanj. Inkább egy mankó egy segítség, hogy ne neked kelljen kitalálni hogy épp mit énekeljetek. Esetleg van hozzá zenei kíséret, az is tök jó. Imádják a gyerekek.


Szóval én is azt gondolom, hogy ha jártok ilyen helyre akkor ne azért tedd, mert kikapcsolnál kicsit.

Egyébként miért lenne jó idegen anyukákkal beszélgetni arról melyik gyereknek hány foga van, szoba tiszta-e már stb. Lehet hogy velem van a baj, ezt sem kétlem, de én kikapcsoló, szusszanó időben nem szeretek a gyerek dolgairól beszélgetni. Hiszen eleve erről szól az egész napom. Imádom szeretem, de nem akarnék még idegenekkel is erről beszélgetni. Pedig valószínűleg nem az aktuálpolitikáról, vagy az ingatlan piacról, vagy a .... (behelyettesítés tetszőleges) fogunk beszélgetni.

2019. márc. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk eszmecseréről is szol.

Játszobölcsiben rengeteg hasznos infot megtudtam(8hos koratol jártunk)pl tsmt mi az, mire jo, milyen szakemberek vannak, baba/gyerekuszas, bèbiszitter elérhetőségek, bölcsikről vèlemények, stb

Habár en javareszt hulla fáradt voltam játszotereken is, nem volt alapvetően kedvem bratyizni en voltam aki kilog, mintha ki lenne közösitve, en pont ezert hagytam abba a jazszoterezest mert nem volt erőm jopofizni . A gyerekemet istápolni, gyerekszocializaciot segiteni, stb még rendben volt, de szülőkkel bratyizni már kín. Mas lett volna ha van bnő, ismerős, de futo felületes kapcsolatokra már nem volt kapacitásom.

2019. márc. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
*engem elkezdtek kinézni mert köszönésen kivul nem bratyiztam jatszón. Igy ertettem h nalunk forditva van. Felénk vmiert alapvető etikett hogy mindenkivel illik par kedves szot valtani legalabb, kivancsiak, kulonben azt hiszik takargatnivaloja van az embernek es lehet akár egy gyilkos.
2019. márc. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!