Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én gondolom rosszul, hogy nem...

Én gondolom rosszul, hogy nem erről kéne szólnia?

Figyelt kérdés

Baba-mama klubok, játszótér stb.


Én naívan azt gondoltam, hogy ezek azért vannak, hogy a szülők is kikapcsolhassanak egy kicsit.

Viszont azt figyeltem meg, hogy ugyanúgy mindenki csak a gyerekével van elfoglalva és szinte kizárja a külvilágot.

Én példám: Egész nap a gyerekkel vagyok, otthon játszunk, foglalkozva van vele. Elmegyünk valami közösségi helyre és ott is "csak" vele foglalkozom.

Nem az lenne a jó, ha felügyelet mellett elszabadulhatnánk egymástól? Ha ők a gyerekekkel játszhatnak mi meg felnőttek beszélgethetünk?


Tudom, hogy elvárás mindig minden percben a gyerekkel játszani \ fejleszteni stb., mert ha nem, akkor "szaranya" vagy.

De néha már vicces, hogy kiadunk pénzt azért, hogy olyan dolgot csináljunk (énekelgetés, mondókázás) amit otthon is tudunk. És szinte érződik, hogy a többiek zavaró tényező az anya-gyerek programban.



2019. márc. 10. 21:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Megnyugtató, hogy azért vannak még olyan helyek, ahol beszélgetni lehet.

Én munka után, fáradtan a konditeremben tettem szert barátokra. Valahogy mindig akadt téma és nem az, hogy ki hány felülést csinált. Jó hangulat volt és nem befordulva csinálta mindenki, a feladatot. És jól esett vad idegenekkel beszélgetni és új dolgokat megismerni általuk.

2019. márc. 11. 07:34
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
De az más gyerek nélkul ahol nem kell a kicsire koncentralni abszolut.
2019. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy írták. Eleinte amúgy én is úgy gondoltam, milyen jó a gyerekklub mert majd én is kicsit mások között lehetek, de rájöttem, erre nem való.

A gyerek ha ovis kor alatt van(de még sokszor utána is) állandó figyelemre szorul.

Nekem nagyon idegesítő volt hogy egy mondat után már rohantam a gyerek után. Vagy kérdeztem vmit egy anyukától, mire válaszolt volna szegény addigra én már "bocsi...mindjárt jövök" felkiáltással vetettem magam a gyerek után aki jött ment , átgázolt mondjuk más játékán.

Az én gyerkőcöm nem volt szorongó sose, ment mint a golyó ahogy megérkeztünk onnantól végig.

Más babája, gyereke nem ilyen, ő ott ült anyu mellett, de az meg megint nem a másokkal való kapcsolattartásról szól , tehát az a szülő meg nyilván bátorítani próbálta a gyerekét.

Na szóval egymással felnőttként pont nem érünk rá foglalkozni.

Hasonló infó gyűjtésre próbáltam használni, mint egy előző hozzászóló írt ( talán a 8-as) hogy melyik bölcsit ismerik, vagy így találtam fejlesztő tornát stb.

2019. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
Én igaz még csak kismama vagyok, de járok baba-mama klubba. Hát itt nálunk a gyerekek elvannak. Rajzolnak, játszanak egymással... Stb. Persze azért figyelnek rájuk, de amíg elvannak mi elbeszélgetünk. Tapasztalatot cserélnek az anyukák. Én információkat gyűjtők. Szóval nálunk nem csak a gyerekek miatt van a dolog
2019. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#14 Én is úgy gondolom, hogy elvannak a gyerekek. Látom is, hogy mennének egymáshoz, csak anyuka nem akar a másik anyukához menni.

Olyan furcsa, hogy ott van 5-6 anyuka, akik kerülik egymás tekintetét.

És nem csak velem nem beszélnek, tényleg még csak egymásra sem néznek. Ha odamegy egy gyerek, szinte várják, hogy vigye el az anyukája.

Bezzeg a férfiak. Amikor a Férjem viszi úszni a gyereket és ott van egy másik apuka, jókat beszélgetnek és játszanak. Amikor én, kerülhetjük egymást az anyukákkal. Szomorú, és nem értem miért.

2019. márc. 11. 08:36
 16/16 anonim ***** válasza:
14 vagyok. Én nem értem ezt. Nálunk van hogy az összes gyerek a szomszéd szobába van és csak akkor mennek utánuk ha valami van. Teljesen jól elvannak. Néha hozzám is odajön valamelyik kicsi, de ne látom azt anyukákon hogy zavarná őket. Inkább biztatják hogy mutasson meg ezt meg azt. Én meg jól elvagyok velük. Egyedül a 2-3 pár hónapos baba van folyamatosan szem előtt de ez érthető. És az ő anyukának se csak őket lesi állandóan hanem beszélgetnek.
2019. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!