Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos a lányom. Eddig...

17 hónapos a lányom. Eddig válogatás nélkül mindent megevett?

Figyelt kérdés

A védőnő már fél éve kérdezgeti nem válogatós e? Mondtam neki igazából rá kell nézni, látszik rajta hogy nem.Most kb 3 hete sokszor nem eszi meg a zöldségeket csak a húst.Van pár favorit pld brokkoli, szereti a halat is lazacot szoktam neki heti egyszer készíteni.A rizst megeszi, de pld a kedvenc gyümölcsei közül is van amit nem hajlandó a szájába venni.Már a hócipőm tele van, hogy amit mi eszünk ebédet nem jó,rendszeresen ki kell találni valami B tervet, hogy azért legyen kaja amit hajlandó megenni.Mit lehet ezzel csinálni? Húst-hússal nem lehet adni neki mert a fehérjét túl lehet tolni ennyi idős gyereknél még és az sem jó.Mit csináltatok hogy több zöldséget egyen a gyereketek?

Ami még eszembe jutott hogy próbálom olyan változatosan készíteni neki az ételeket ahogy csak tudom, meg lehetőleg ,,tarkára" hogy hátha kedvet kap de eredmény kb semmi.



#evés #válogatós kisgyerek
2019. márc. 16. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a kukorica meg a borsó a menő, imádja felcsipegetni, vagy akár kiszedegetni a rizsből. 😊 Illetve egytálételben bármi, a rakott paradicsomos tésztában a brokkoli és a répa simán elfér, nagyon szereti a rakott zöldbabot, vagy levesekből a répát, babot, karalábét imádja kienni. Okosan, kreatívan bármit el lehet rejteni bármiben. 😊
2019. márc. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk mindkét gyerekem válogatós lett másfél éves kora körül kb. egyik napról a másikra, pedig addig mindent megettek, büszke is voltam a főztömre... Utána már mindegy volt, mert meg se volt hajlandó kóstolni, ha meg erőltettem, annyira felhergelte magát, hogy rossz lesz, hogy kiköpte. Az elsőnél még ment a "ha nem kap mást elég éhes lesz", nem volt nasi, meg játszótéren evés, szigorú volt a napirend, együtt ettünk, és közben ment a trükközés állaggal, színekkel, cuki terítékekkel... Két évesen még bölcsi is lett, de nem hatotta meg a csordaszellem se. Igazából csak ovi végére nőtte ki nagyon fokozatosan, iskolában most már jó evő (bár az étvágyával amúgy sem volt gond, sőt). A másodiknál, már nem rágtam magam ezen, elkészítettem azt a pár dolgot, amit hajlandó volt megenni (és amik persze totál különböztek attól, amit a testvére evett anno) - és ugyanez volt a forgatókönyv, ő most középsős, és pár hónapja kezdi újra megkóstolni azt is, ami "fúj".

Zöldségeket az enyémek leginkább "krémleves" (azaz leturmixolt párolt zöldség) formában voltak hajlandók fogyasztani, bár nálunk pont a hús volt a mumus.

2019. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1


Az a baj, hogy darabolva látja és ami nem szimpi kitolja a tányérból az etetőszékre.Vagy eszik belőle egy kockát aztán nem ízlik újra csak kitolja a tányérból.A rakottat is jó ideig megette, abba pillanatnyilag bele se kóstol.Remélem hamar elmúlik nála, mert így nem sok vitamin jut be.



Én is azt gondoltam, hogy húú de jól csináltam a bevezetést,mert nem lett válogatós meg tuti nagyon finom lehet a főztöm, hogy így megeszik mindent.Mióta teljesen maga eszik,azóta van ez.Amíg hagyta, hogy én is besegítsek a kanalazásnál addig ment minden mint a karikacsapás, most viszont már nem hagyja, mindent maga eszik kanállal és ez lett belőle:)

Mondjuk igazad van, krémlevessel még próbálkozhatok úgyis rág eleget úgyhogy nem lesz attól sem semmi baja, ha levest krémlevesbe eszi.Úgy legalább lapátolhat eleget:D

2019. márc. 16. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!