Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti cenzúrázzátok valamilyen...

Ti cenzúrázzátok valamilyen módon a gyerekmeséket, gyerekkönyveket? Mondjuk tanulság (hiány) vagy értékközvetítés alapján?

Figyelt kérdés

Kaptunk néhány gyerekkönyvet, amelyek közül néhánynak vagy kiolvashatatlanok a "rímei", amik bántják az emberi fület, vagy nincs tanulsága vagy ha van, az káros.


Kaptunk olyat is, ahol anya főz és takarít, apa újságot olvas és tévézik, amit szintén nem lát majd tőlünk a gyerek. Persze, nem akarom eltagadni, hogy vannak ilyen családok is, úgyis megtudja majd az életben.:)


Ti valahogy válogattátok a könyveket és egyéb meséket? Nincs tévénk, ezért viszonylag könnyen vagyunk, csak arról tud majd egy ideig, amit mi mutatunk neki a youtube-on. Talán az oviig ki tudunk tartani.:)


Arra gondoltunk (mivel kaptunk és vettünk jó könyveket is), ezeket elvinnénk a gyerekorvosi váróba, hátha valakinek tetszenek.


Nálatok mi volt a szempont a válogatásban, ha csináltátok?



2016. jan. 14. 09:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Amit hülyeségnek tartok, azt átugrom. Csak a képekről beszélünk, én találok ki hozzájuk sztorikat sokszor és jobban is érdekli még most is, mint a felolvasás.

A tv szerintem azért nem rossz, van pl. egy egeres éneklős mese, amitől a hátamon feláll a szőr, de a gyerek beáll a tv elé és az egerekkel táncol. Én ilyet nem adnék elé és mégis ő választja ki, mi érdekli és nem én tolom az arcába a babócát - amiből szintén csak a zenéje érdekli.


2 éves

2016. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáznak kell lennie a könyvnek ahhoz, hogy betiltsuk. Volt már ilyen is, de a nagyon gagyikat rendszerint a gyerekeim se szeretik, ha meg néha olvasok nekik kínrímeket, attól nem lesz bajuk, ha mellette hallanak szép verseket is. Az olyanért, hogy anya főz, apa újságot olvas, biztos nem dobnám ki a könyvet. Ha a nyelvezete nem jó, átfogalmazom, ilyen elő szokott fordulni.
2016. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz kérdés, mert a világ sokszínű, olyan mesét nem fogsz találni, ami tökéletesen passzol a ti életetekhez. Ilyenkor lehet beszélgetni is az olvasottakról, legalább kialakul a gyerekben egyfajta kritikai érzék, ami nem haszontalan (főleg ha idővel elérik a tévés, internetes tartalmak, mert el fogják). Legalább megtanulja, hogy nem kell mindent úgy elfogadni, ahogy le van írva.

Én csak szöveg szerint szelektáltam, igyekeztem igényes megfogalmazású könyveket választani, mert attól, hogy egy gyerek kicsi, még nem hülye... a halálom, amikor a meséket valamilyen végletekig lebutított formában, igénytelenül próbálják eladni, sok képpel...

No meg tudomásul kell venni, hogy a gyerekek igénye más, mint a miénk... Én pl. rühelltem az annapetigergő könyveket, a nyelvi igénytelensége és bugyutasága miatt, de a lányom szerette, mert hozzá közel álló, egyszerű történeteket fogalmazott meg. Örültem, mikor végre túljutottunk ezen a korszakon. De amíg azt igényelte, azt meséltem. Nem hülyült el tőle szerencsére, amikor eljött az ideje, az igényesebb olvasmányok felé fordult magától. :)

Most már (9 éves) jobban szelektálok, mert nagyon eltérő minőségű a kínálat, mind tartalomban, mind esztétikumban. Mindig beleolvasok a könyvekbe, mielőtt megveszem, vagy könyvtárból kölcsönözzük.

2016. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A mai, felkapott és méregdrága könyveket is meg kell nézni, mert némelyik sajnos 500 Ft-ot sem ér meg, nemhogy 3.000-et...

Szóval én szeretem a könyvesboltban átlapozni, neten utánajárni, mielőtt könyvet veszek.

Egy könyvünk van, amit az első gyerek ovis korában rendeltem. Borzasztó a nyelvezete, de a képek nagyon szépek.

2016. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, szóval a sok közül egy olyan könyvünk van, ami borzasztónak mondható.
2016. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%
6,5 éves a lányom a fiam lassan 4. Mi simán ki tudjuk szűrni sőt kell is. Hiába volt divat 1-2gyereknél az oviban a monster high én nem engedtem nézni. Meg is magyaráztam neki h miért nem jó az. A fiam kapott transzformerses robotot karácsonyra mert szeretett volna de még sem mesét sem a filmet nem látta. Sztem túl aggresszív. Csak m2 csatornánk van nincs ilyen bugyuta disney chanel meg minimax és ott is csak a normális nesét engedem nézni. Ha már olyan van a tvben ami nekik nem való akkor simán szólnak h kapcsoljam ki. Könyveket is dobáltam ki mert kaptunk egy rakás kis könyvet állatos mesék voltak benne de eskü nekem támadt öngyilkos hangulatom 1-1mese után mert vmi borzalom volt! Titoktündért szoktunk olvasni meg bogyó és babóca anna peti gergő ilyen korukhoz passzolót. Könyvtárba járunk ők választanak. Kell hogy a felnőtt válogasson mert sokszor csak a biznisz miatt dobnak piacra egy egy könyvet vagy mesét nem nézik h milyen hatással van a gyerekre.
2016. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk eddig szerencsénk van, nem kaptunk gázos könyvet. Nincsenek így kimondva az elveink, nyilván ha erőszakra buzdít, állatkínzásra akkor nem adnám a kezébe.


Nálunk van egy speciális dolog: a család mindkét részről vallásos, mi nem vagyunk azok. Ha olyan könyvet kapna, ami azt tanítja hogy pokolra jut, hogy csak akkor jó gyerek ha templomba jár stb, azt sem adnánk oda. De ami leírja a bibliai történeteket, azzal nincs bajunk, sőt.


Javaslom, hogy nézzétek meg van-e a környéketeken gyerekkönyvtár. A lányom imádja, sok könyvet megismer és mi már csak azt vesszük meg itthonra, ami nagyon tetszik neki.

2016. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk soha nem tiltottam a Monster High-t sem. Semmivel nem rosszabb, mint a Barbie, még ha ez furcsa is. Ugyanis elég hamar lecsengenek ezek a dolgok. Miért baj, ha tudnak róla, van ilyen mese is? Szerintem ettől aztán nem lesznek lelki sérültek.

Ha a tévénél tartunk, akkor az m2 Jó éjszakát, gyerekek! sorozata ezerszer rosszabb. Talán angol? Nem tudom. Abból sem lehet tanulni semmit.

2016. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem szelektálok, bár egyelőre saját ízlés szerint vásárolok. 20 hónapos, úgy vettem észre, hogy inkább a képek érdeklik, főleg az állatos-rajzos könyvek. Abban meg lehet keresni adott állatokat, tárgyakat, ő most ezt élvezi.


A sztori egyszerű, de neutrális is: Kismackó elmegy egy farmra és ott nézi az állatokat, vagy segít az ellátásukban. Nincs nagyon tanulsága, de ennyi idősen szerintem nem is kell. Ő még ott tart, hogy az is érdekes, hogy "nézd ott, egy retesz az ólajtón, azzal tudják kiengedni a malacokat" vagy "hol a traktor a képen, amit a tigris vezet?"

2016. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szeretem a tv-t, mert (bár hülyén hangzik) de könyvnézésre, olvasásra ösztönöz: ha lát egy mesét, azt utána szívesen olvassa könyvben is. Az öcsém így kattant rá a Gyűrűk urára, azóta rengeteg hasonló stílusú könyvet elolvasott. A lányom nézte a gyerekdalokat YT-on, megvettük neki a könyvet is, azóta olvassa a plüsseinek esténként. A Disney-meséket is elolvassuk könyvben és megnézi mesében is. Aztán amikor olvassa magától, akkor énekel ahol a mesében ének van :-)
2016. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!