Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezdjek el aggódni ha a 2...

Kezdjek el aggódni ha a 2 éves 4 hónapos kisfiam még nem beszél?

Figyelt kérdés
Pár értelmes szót mond csak, àllathangokat utànozza, járművek hangját stb. Egyébként nagyon ügyes, megérteti magát, de mégsem beszél. Bölcsibe jár és már van aki 2 éves sincs, de mondatokban beszél már.

2019. márc. 18. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Hat en aggodnek ilyenkor azert mar szoktak beszelni.
2019. márc. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
A fiam karácsonykor meg csak szavakat mondott, ekkor volt pont 2,5 éves, es ra 1,5 hónapra folyékonyan mondatokban beszélt. Úgyhogy addig csak szívta magába a tudást, azóta meg be se all a szája 😅
2019. márc. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben nem aggódnék. Ha szerinted már kéne akkor kérdezz rá védőnőnél, orvosnál. Ha nem adnak kielégítő és megnyugtató választ még mindig elmehettek egy logopédushoz, ún beszédindító gyakorlatokra. Bár jelzem, én még nem aggódnék.
2019. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell aggodni, 4 eves korig kell beszelni.

Az enyem 3,5 evesen kezdett.

2019. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Nekem 2 éves 5 hónapos. Már mondatokban beszél, sztem megnézethetnéd, ilyenkor már azért kéne.
2019. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem jelezd a védőnőnek,ő majd elküld a pedagogiai szakszolgálathoz,ha te úgy érzed hogy szükség van rá. Inkább menjetek feleslegesen mint későn. Az én lányom sem beszélt még 2,5 évesen sem,az oviba úgy mentünk hogy rettegtem mi lesz ott vele,a sok szépen beszélő között. Most már elmúlt 3 éves,és az oviban szépen megtanult beszélni,logopédus is foglalkozik vele.
2019. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
54%
Enyém 2 év 3 hónapos, pár szót mondd,semmi baj nincs vele, hidd el.Mi is kérdeztük védőnőt, bölcsi gondozót, azt mondták, minden rendben nem kell aggódni,minden gyerek másképp fejlődik.
2019. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Az én fiam is későn kezdett el beszélni. Naluk lassubb abeszed eresi folyamata. Nagyon gyakori fiúknál. Ha 3 evesen se mond többet mint most akkor egy logopédus tud majd segíteni beszédindításban.
2019. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem gond. A lényeg, hogy értse amit mondasz. Ha hozd ide,gyere ide, meg ami az ő kis világához tartozik. Értelmes beszédre ráér még,olvass neki sokat,mesélj. Majd fog annyit beszélni, hogy megfájdul a fejed. 😀
2019. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%
Amugy gaz hogy mindenki lepontozza aki szerint ez baj. Mar ilyenkorra kellene beszelnie kepzeljetek, sok tudatlan anyuka istenem.. Ha nincs torodve a gyermekkel akkor szep hogy nem tanul meg beszelni es ugy latom itt mindenki csak vigyorgott a gyermekre amikor beszelni kellett volna tanitani :(( de a pontozgatas megy, minta anyak😄😅
2019. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!